Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mikor fogják emelni végre ezt...

Mikor fogják emelni végre ezt a potom összegü gyest?

Figyelt kérdés
Vagy ez igy marad örökre ,elég szomoru lenne
2013. aug. 15. 15:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

"Kedves első! A GYES-ből igenis kell adózni..."


Milyen adót vonnak a gyesből? Semmilyen adott nem vonnak belőle. Nyugdíj járulékot vonnak, hogy a nyugdíjas éveibe is beleszámítson valami, de az nem adó.

Segélyt nem adóztatják meg.


Gyes mellett el lehet menni heti 30 órába dolgozni is.

2013. aug. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
72%
Remélhetőleg soha. Az en véleményem szerint át kellene alakítani ezt a rendszert es megszüntetni az alanyi jogon járó gyest. Nem kicsit pofátlanság, hogy a 18 eves, életében egy fuszalat keresztbe se tett "kislány" ugyanolyan jogon kapja, mint a kisebbségi "naccsaládos" es a GYED utan levő anyuka. Meg kellene szüntetni az alanyi jogon járó ellátást es egy minimum végzettséggel, vagy munkaidőhöz kötni. Akkor lehetne e élni is. Most csak a "segílyért" szülők járnának jol az emeléssel.
2013. aug. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
50%
Sehol máshol nem maradhat otthon az anya a gyerekével, csak Magyarországon. Mindenki eldönti, hogy otthon marad a kicsivel 3 éves koráig és legalább valami kis pénzt kap, vagy elmegy dolgozni 2 éves korában és beadja a bölcsibe. Ha nem akarsz otthon maradni, menjél vissza előbb dolgozni, senki nem kötelez arra, hogy 3 évig otthon ülj. Én itthon maradtam, kislányom júliusban múlt 3 éves, szpetemberbe megy oviba, én meg vissza dolgozni. Nem bántam meg, és örülök, hogy egyáltalán lehetőségem volt rá. Ha nem jöttünk volna ki a pénzből, akkor előbb visszamegyek és nem azon kesergek, hogy milyen kevés a pénz.
2013. aug. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
67%

16-os, nem akarok oda menni, én itthon szeretnék megélni! Ez szerintemn nagyon becsülendő dolog lenne.... Ezt azért hoztam fel példának mert éreztetni próbáltam mennyire elég ez az összeg, és hogy más országok mint pl német, sokkal tovább támogatják, több pénzzel a családokat! Jó nem gyesnek hívják hanem családinak, de nekem aztán mindegy lenne, jó lenne úgy is ha a családi pótlékot emelnék meg arra a színvonalra, mivel az élelmiszer árak is azon a színvonalon vannak! Sőt, volt amikor párom a cukrot, lisztet ott vette meg mert jóval olcsóbb volt!


Egyébként miért kell utálkozni egyből? Én speciel dolgoztam szülés előtt...

Szóval nem minden gyesen lévő anyuka ingyen élő, nem kell általánosítani, ez egy másik probléma amiről Ti beszéltek. De nem feltétlenül értek veletek ebben sem egyet, pontosan amiatt mert a lakosság elöregedő, azt a minimális segítséget pedig nem szabad elvenni attól aki gyereket vállal. Így is kevés a gyerek könyörgöm...

2013. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
74%

"Mindenki eldönti, hogy otthon marad a kicsivel 3 éves koráig és legalább valami kis pénzt kap, vagy elmegy dolgozni "

Szégyelld magad, ha megszakadok sem kapok munkát ,nem mindenki BPen él !!!!!!!!!!!!!!

2013. aug. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Szerintem külföldet egyáltalán ne hasonlítsuk össze Magyarországgal. Gondolok itt Németországra vagy Angliára.

Teljesen más az emberek moralitása is. Igen, ott nem kapnak a nők a gyerek 3 éves koráig támogatásokat, pl. Angliában a gyerek kb. 1 éves koráig tartják fent a nő munkahelyét, utána el kell döntse, hogy visszamegy dolgozni vagy marad otthon. De ott a bölcsődei rendszer sem olyan, mint nálunk. Ugye itt, be kell íratni a gyereket a bölcsibe, mikor már megszületik, különben nem kerül be, legalábbis a nagyvárosokban, nálunk ez van Székesfehérváron, na meg virágkorát éli a protekció. Kisgyerekesként örülj, ha felvesz valaki dolgozni, hiába kap a munkáltató adókedvezményt a gyedről, gyesről visszatérő munkavállaló után, mégse kellenek az anyukák sok helyre. Külföldön meg elterjedt, hogy a munkahelyek biztosítanak bölcsődét, gyermekmegőrzőt. Ez itt egy nagy különbség. Na,és nem sokan tehetik meg, hogy magánbölcsibe vigyék a gyereket, mert ha heti 5 nap van a gyerek egész nap bent, akkor kb. havi 60-70 ezer a díj, vagy akár több is. Akkor sok nőnek meg se éri visszamenni dolgozni, mert a plusz pénz, amit megkeres, az elmegy a bölcsire, vagy nem is elég rá. Ha megnézzük, az USA-ban, nők vannak otthon 3-4 gyerekkel is, úgy hogy nekik semmi jövedelmük sincs és apa tartja el az egész családot, de kertvárosban laknak és nagy családi autókkal járnak. Persze, ott is, mint mindenhol, megvan a szegény réteg is.

Tény, hogy a gyes alacsony összegű, de az is igaz, hogy örüljünk, hogy még van. Valóban nevetséges, hogy a barátnőm 8 éve is ezt az összeget kapta és én is ezt az összeget kapom. Hozzáteszem, mielőtt letámadnának ,hogy 12 éve van folyamatos munkaviszonyom, a szabim töltöm gyed után és szeptemberben megyek vissza dolgozni heti 40 órába és igen, nálunk a nagymama igényli a gyest, mivel ő is fog vigyázni a lányomra, mivel nem kerültünk bölcsibe, magánra nincs pénzem, így igen, így veszem igénybe a gyest és örülök neki, hogy az állam megengedi, hogy nagymama igényelje, ha a gyerek nem bölcsis. Nekem sokat jelent ez a 28 ezer plusz, mivel mi annyit kapunk, mert ugye nagymama igényli.

Szerintem ha meg is emelik a gyest, nem lesz több, max. 35 ezer, hiszen ha belegondolunk, aki minimálbérre kap gyedet adókedvezmény nélkül, az kb. 50 ezret kap gyedet és elég nevetséges lenne, ha a gyes is 40-50 ezer lenne, meg a gyed is a minimálbéresnek. Ugyanakkor az sem rossz ötlet, hogy a gyest is kössék munkaviszonyhoz, pl. 180 naphoz legalább. Sokkal több maradna az állam kasszájában, hiszen rengetegen szülnek nulla munkaviszonyra.

Az összeg valóban nevetséges, de örüljünk neki, hisz ki tudja, jövőre választások lesznek, ha új kormány kerül hatalomra, lehet búcsút mondhatunk az adókedvezménynek, az adókedvezmény kiterjesztésének, ki tudja, talán a gyesnek is. Amit az egyik kormány ad, azt a másik elveszi!

2013. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

A munkáltatóm köteles ha kérem a 8 órát abba átrakni ,vagy méltányosságból ha normálisak??

Mert annyira szeretnék normálisan dolgozni mint az összes ember 8 órában aztán délután egy kis idő a gyerekekkel és utána a hétvége szabad!!

2013. aug. 16. 10:25
 28/34 anonim ***** válasza:

Igazából nem köteles 8 órába tenni, ha előtte 12 órás munkarended volt:(

Az én sógornőm ápolónő volt, mikor lejárt a gyes, akkor anyaságira ment, mert neki 3 gyermeke volt, de mikor az anyasági is lejárt neki, akkor azt mondta, semmi pénzért nem menne vissza kisgyerek mellett 12 órába ápolónőnek. Így már 2 éve munkanélküli, idősekhez jár gondozni házhoz, hogy egy kis mellékest keressen.

2013. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%

Örülhet, akinek van munkahelye és visszaveszik, én határozott idejű szerződéssel dolgoztam, mivel szülés előtt lejárt, így maradt ez a szerény összegű gyes, holott meg lett volna az időm, fizettem a járulékokat, bosszantott, de sajnos ez van :(

Mint munkanélküli, így bölcsibe sem vihetem a gyermekem, mert itt a munkáltatótól jövedelemigazolás kell hozzá.

Most keresek újra munkát, de kisgyerekkel úgy tűnik szinte lehetetlen.

2013. aug. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Tényleg nevetséges összeg a gyes, sőt még csökkent is 2011-ben a nyugdíjjárulék emelése miatt. Akik úgy gondolják, hogy nem kellene adni, azokat ugyan miben károsítja meg az, aki gyest vagy ne adj isten más segélyt kap? Mikor honatyáink milliárdokat kótyavetyélnek el, az jól van?

Nem kellene általánosítani és mindenkit egy kalap alá venni, manapság nagyon nehéz és sokáig tart munkahelyet találni még gyerek nélkül is, nemhogy gyerekkel, sajnos érzem a saját bőrömön is, hiába az iskola és a tapasztalat.

Az egy dolog, hogy külföldön nem lehet ilyen sokáig otthon maradni a gyerekkel, de teljesen más az életszínvonal, ott visszavárják az anyukákat, ha szeretnének dolgozni, nagyobb a csp, sok a részmunkaidős állás. Itt először munkahelyeket kellene teremteni, ahova el lehetne menni dolgozni, bölcsiket építeni, de könnyebb kifizetni azt a huszonpárezer ft-ot gyes címszó alatt, mint tenni ellene.

2013. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!