Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Táppénz alatt felmondhat a...

Táppénz alatt felmondhat a munkáltató?

Figyelt kérdés
15 hetes terhes vagyok. 2014 Január végéig van határozott idejű szerződésem és arra az időszakra vagyok kiírva. Nem szeretnék már sokáig dolgozni, de nem merek táppénzre menni. Attól félek, hogy fel fognak mondani ha táppénzre megyek. A terhesség nem véd a felmondástól táppénz alatt?
2013. aug. 6. 15:13
 1/4 Tica0121 ***** válasza:
Ha hivatalosan bejelented a munkáltatónak, ogy gyermeket vársz, akkor védettséget élvezel. Ha mégis felmond,akkor a szerződésed lejátáig esedékes béredet köteles kifizetni. Ha csak nem közös megegyezést írszalá, mert akkor a fentien nem érvényesek. Akkor jársz a legjobban, ha kiiratod magad táppénzre és amelyik nappal kiírnak, aznap bejelented, hogy gyermeket vársz. Ha nem írod alá a közös megegyezést és már táppénzen vagy, akkor nemtud mit csinálni!
2013. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tica0121 ***** válasza:
Bocsi a helyesírási hibákért! :)
2013. aug. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Egyébként már tudja a munkáltatóm, hogy babát várok. Mert 6 hetesen el kellett mennem két hét táppénzre (nagyon görcsöltem) és muszáj volt elmondani neki. De a kolegáktól hallottam, hogy már azt tervezték, hogy ha továbbra is oda leszek akkor fel fognak nekem mondani.
2013. aug. 6. 15:31
 4/4 A kérdező kommentje:
Jó indulatúak nagyon! :)))
2013. aug. 6. 15:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!