Mennyi lenne jó?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet itt olvasni, hogy milyen kevés a gyes. Szerintetek mennyi lenne a reális összeg?

Nem akarok veszekedés szítani, de tényleg érdekel, hogy aki azt írja, hogy emelni kellene mennyire gondolt.


2013. jún. 27. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
21%
minimálbér
2013. jún. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
89%

Na én biztos le leszek pontozva nagyon, de nem izgat: nulla. Még ami most van, az is sok.


Én kizárólag annak adnék pénzt a gyerek után, aki már vagy dolgozott, vagy iskolát, szakmát végzett, és arányosan adnám, a kieső bér helyett. Így azok a 8 általánost (vagy azt sem) végzett szülők kétszer is meggondolnák, hogy szüljenek-e immár egy 8. gyereket.

Az egész rendszert meg kellene reformálni, hogy ne legyen megélhetési gyerekvállalás.


Nyilván van, akinek járhatna, de mondjuk adják úgy a gyereknevelési támogatást, mint a szocpolt - x. időn belül meg kell érte dolgozni - vagy előtte, vagy ha korán jött a baba, akkor utána. És aki nem dolgozik meg érte záros határidőn belül, annak nem adnék a többedik gyerek után semmit. És a már adott pénzt is visszafizettetném.


Őszintén szólva sokat olvasom itt, hogy jaj, milyen kevés a gyes, jaj, nincs mit adnom enni a gyereknek - ezt el sem tudom képzelni. Mi sokszor voltunk már a padló, sőt alatta is, de ilyen helyzet nálunk még nem volt - lehet szerencsénk van, de nem hiszem. Ha a szerencsére várnék, akkor éhen halnék. Mindig keményen dolgoztunk, ha pofára estünk, akkor még keményebben, hogy újra felállhassunk.

Én úgy látom, hogy ebben az országban mindenki tartja a markát, de a legtöbbnek a munka büdös. Ezért aki nem tesz be a kasszába, az ne is vegyen ki onnan. Lehet nem igazságos, de vagy mindenki, vagy senki.

2013. jún. 27. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
75%

Teljesen egyetértek a 2. válaszolóval!

Én sem adnék 1 Forint Gyest sem!

Viszont a Tgyás-t és Gyedet megemelném, legalább a szülés előtti jövedelem szintjére. Mert kicsit vicces, hogy ugyan gyarapszik a létszám, de a család bevétele csökken...

2013. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
66%
Nagyjából úgy gondolom, ahogy a 2. válaszoló írta.
2013. jún. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
3%
minimum minimálbér
2013. jún. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
6%

2esnek


hmm ok legyen úgy de akkor minimum 3 éves korig kapja a gyerek után az anya


mert mit csinálsz akkor ha a bölcsibe már nem az oviba még nem veszik fel a gyereket -- éhen halsz ????

vagy mondjuk kirúgnak mert gyereket vársz akkor is éhen halsz mert nem kapsz semmit sem ?

soroljak még pár esetet ?

leányanyák ?


am én úgy gondolom attól a 25650.- forintból nem lehet megélni még elvegetálni sem lehet ....

így a nettó minimálbért adnám

2013. jún. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

"vagy mondjuk kirúgnak mert gyereket vársz akkor is éhen halsz mert nem kapsz semmit sem ?"


Aki bejelentve dolgozik azt nem lehet kirúgni azért mert terhes lett.

2013. jún. 27. 16:37
 8/25 anonim ***** válasza:
79%
A leányanyáknak meg ha volt annyi eszük, hogy széttegyék a lábukat, akkor arra is lesz, hogy miből nevelik fel a gyereküket!
2013. jún. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
83%

Elég durva lenne, hogy valaki dolgozik nettó 64 ezerért 8-10 órát, heti 5-6 nap, valaki meg csak szülne egy gyereket és úgy kapna ennyit, ráadásul, ha 3 gyereke van, még 48 ezer családit is kapna. Jó világ lenne mi? Minimálbérről nem érné meg tgyásra és gyedre menni:)

Én a gyest hagynám a mostani összegben és lecsökkenteném, hogy csak a gyerek 2 éves koráig járjon, mint a gyed. Utána le lehet menni dolgozni.

Annak engedélyezném, hogy a gyerek 2-3 éves kora között kapjon gyest, aki fel is tud mutatni 1 év munkaviszonyt, vagyis jogosult volt tgyásra és gyedre is, ugyanis ő fizetett be a közösbe is!!!

Kedves gyesre és családi pótlékra szülők, lehet lepontozni!!!

2013. jún. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
0%
minimálbérre szavazok :)
2013. jún. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!