Mennyi lenne jó?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet itt olvasni, hogy milyen kevés a gyes. Szerintetek mennyi lenne a reális összeg?

Nem akarok veszekedés szítani, de tényleg érdekel, hogy aki azt írja, hogy emelni kellene mennyire gondolt.


2013. jún. 27. 15:12
1 2 3
 21/25 lajos 001 ***** válasza:
meg kellene próbálnod nevelni 2 gyereket majd meg tudnád mi menyibe kerül még kicsik pelenka,tápszer,kis ruhák, még ha duris is kinövi tönkre megy. ovi étkeztetés ruha otthoni étkeztetés gyümölcs gyógyszer esetleg közös fagyizások kirándulások. iskola könyvek étkezteés külön órák stb nem kevés aki 2 minimál bérből ki tudja hozni az öt tagú család fentartását az zseni. A számlákról NE IS BESZÉLJÜNK tehát már az ötvenezer nem is sok ráadásul még ebből alapozd meg a jövőjüket nehéz nagyon nehéz az én jólétem nem érdekel nekik legyen jó de ezt csak heti 6 nap 10-12 óra kemény munkával tudom biztosítani tehát nem mindig igaz hogy azért csinálsz gyereket hogy megélj belőle ez csak egy bizonyos csoportra vonatkozik kedvezmény segély neked nem csak nekik jár
2014. jan. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Utolsó azért két minimálbéresnek lehet nem kellene 3 gyerek, másrészt több millióan felnőttük külön óra nélkül, és mégis diplomások lettünk.
2014. jan. 5. 00:36
 23/25 anonim ***** válasza:

Igen, a múltban felnőttünk különóra nélkül, nyelvvizsgáztunk érettségi előtt különóra nélkül. Csakhogy ez a ami rendszerben már kevés. Mert sok gyereket más pár hónapos korától 2 idegen nyelven tanítanak, és nem csak házilag, ahogy én csinálom, hanem anyanyelvű dadával. Iskolában minden nap különórára megy a gyerek, mert jár táncolni, sportolni, zenélni, hittanra, plusz a nyelvi képzés és egyéb "felzárkóztatási órák". Na most egy ilyen lehetőségekkel ellátott gyerek mellé tedd be azt, aki nem jár különórákra, hanem csak azt és annyit tud, amennyit az iskolában megtanul, illetve amilyen szinten a szülei képesek fejleszteni (még ha állati jól csinálják is). Semmi esélye nincs a második példában lévő gyermeknek, egyáltalán semmi, mert ilyen lemaradást még ember feletti szorgalommal és tehetséggel sem lehet behozni. Persze a Newton-szintű zseni, az más tészta, na de ilyen ember 10000-ből 1 van.


Szóval igen, mi felnőttünk, és eljutottunk valameddig, de ma már más világ van.

2014. jan. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Ez baromira nem igaz, húgom csak 22 éves mégis egyetemre jár mert szorgalmas és tanul.

Egyáltalán nincs igazad ezzel csak a lusta emberek takaróznak, hogy nem telet tanulásra, a tanuláshoz nem kell semmi csak szorgalom meg.

2014. jan. 5. 16:04
 25/25 anonim ***** válasza:

A hugod 22 éves. Egyáltalán nincs köze ahhoz, amit leírtam. Én 26 vagyok. A gyerekeim 3 év alattiak. Erről a különbségről beszéltem. Nekem sosem volt külön tanárom, sosem tettem semmi extrát. Kitűnőre érettségiztem, és érettségikor már volt egy középfokú angol nyelvvizsgám(szóbeli+ írásbeli). És ez nem nagy kunszt (volt akkor sem), de persze a jobb részbe tartoztam. De mire az én gyerekeim odakerülnek, hogy ők érettségiznek, addigra már az tartozik majd a jók közé, akinek felsőfokú nyelvvizsgája van két különböző nyelvből mind szóban, mind írásban. Plusz egyetemre alkalmazott matematikus szakra mentem, és az első 1,5 évet azzal töltöttem, hogy pislogtam és tátott szájjal bámultam, mert volt néhány csoporttársam, akik matek tagozatos gimibe jártak, és suli után még különóráko tanulták az egyetemes tananyagot. Így amikor a tanár elmondott valamit, akkor ők már mosolyogva bólogattak, hogy "hát persze, ők ezt már rég tudják", és ezzel tovább is lépett a tanár a témáról. Eközben én, és a csoport azon fele, akik nem jártak különórákra, nem volt előképzettsége, csak bámultunk, és nyeltünk egyet, mert mindannyian gyávák voltunk szólni, hogy "Hahó, én hülye vagyok, magyarázd már el légyszi miről is van szó!"


És ez az én példám, aki már túl vagyok a dolgokon. Akkor most gondolj bele, hogy egy gyerek, aki most 3 éves, és legelőször suliban fog angol szót hallani milyen esélyekkel indul azokkal szemben, akiket 4 hónapos koruk óta angol anyanyelvű dada tanított. Semmi esélye. Mert a többi már tudni fogja, a tanár látja a sok mosolygó arcot, így továbblép. Szerencsétlen elő képzetlen gyerek meg majd csodálkozik, hogy egyáltalán mi folyik körülötte. És ez még csak az általános iskola alsó tagozata, és csak az angol nyelv. Szorozd meg ezt legalább tízzel mire eljut az érettségiig, majd még tízzel az egyetemi teljesítményei miatt.


És még valami. Van egy diplomám. A húgodnak van egy. Neked van egy. Nagy cucc. Mire az én gyerekeim odakerülnek, már csak az lesz a menő, akinek 3 diplomája van, és akkor talán (ha társul még mellé szerencse és ismerős) kap egy király melót. Egyébként meg majd olvasgathatja itt a sok lenéző kommentet, miszerint egy diplomával meg egy nyelvvizsgával ő csak minimálbéres, ezért aztán még gyermeket vállalnia is kár.

2014. jan. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!