Mennyi lenne jó?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet itt olvasni, hogy milyen kevés a gyes. Szerintetek mennyi lenne a reális összeg?

Nem akarok veszekedés szítani, de tényleg érdekel, hogy aki azt írja, hogy emelni kellene mennyire gondolt.


2013. jún. 27. 15:12
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
31%
És mi van azokkal akik egyetem alatt szülnek? Ne kapjanak semmit, mert jaj széttették a lábukat? Tán fiatal anyuka szerettem volna lenni és azért alakult így. De persze vonják meg azT a kevést is amit kapunk. Persze lehet ezt reformálni, mert nem értek azzal egyet, hogy a 10. gyereket szülő is kapjon, mert gondolom az nem dogozik, de aki tényleg felsőoktatás közben lett terhes az igenis "dolgozott" csak nem kapott érte fizetést...ÉS NEM AZÉRT TANULOK, HOGY UTÁNA LÓGASSAM A LÁBAM!!!!
2013. jún. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
68%

A felsőoktatás nem munka! Vagy mennyi adót fizettél be egyetem alatt???

Aki nem munkahelyről megy szülni,vagy nem dolgozott x időt terhesség előtt, az ne kapjon SEMMIT!

Ha valaki fiatalon akar szülni, akkor gondoskodjon róla, ahogy tud, segítsen az apuka, vagy a nagyszülők!

2013. jún. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
68%

Aki felsőoktatásban tanul vagy tanult a szülés előtt, annak beleszámítanak 180 napot, ha nappalin tanult több mint 1 évet, de még a középiskolásnak is.

Úgyhogy ne sírj!

2013. jún. 29. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
31%
Egyesek milyen könnyen beszélnek... segít mindenki aki tud, de nyílván jól jön a pénz. Hogy 180 napot beleszámolnak azzal nem sokat érek, mert arra nem kapok gyedet...kedeves utolsó nem sírok nem erről van szó, de igenis legyenek támogatva a tanuló kismamák is, főleg úgy hogy én nappalin csinálom a baba mellett!!!
2013. jún. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó, második válaszoló vagyok, ha elolvastad volna a kommentemet, akkor nem háborognál - én ugyanis azt írtam, ha hamar jött a baba adnék - de utólag fel kellene mutatni munkaviszonyt - ha nem, akkor visszafizettetném. Senki nincsen a tanuló, vagy frissen végzett kismamák ellen. Ha később dolgozni szeretnél, akkor neked nincsen semmi gondod, megkapod a kis támogatásodat, és mondjuk munkábaállástól számított 5 éven belül fel kell hozzá mutatnod a megfelelő mennyiségű munkaviszonyt. Így mindenki jól járna - te is, mert nem a gyerekszülésből szeretnél megélni, és mindenki más is, akik elől a megélhetési gyerekvállalók elvették a lehetőséget. Lehetne normális rendszert kialakítani, ami ésszerűen támogatná azokat, akik vagy tettek be a közösbe, vagy tervezik, hogy beletesznek.
2013. júl. 12. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

Én is úgy vélem, hogy mindenképp nagy reformok kellenének. Az emberek maguknak vállaljanak gyereket, ne várják, hogy csak kapjanak a közösből, ha nem tettek bele soha semmit. Van 31 éves barátnőm, aki életében nem dolgozott még egy percet sem, egyetlen fillér adót sem fizetett, de az állam pénzén járt középiskolába, egyetemre, aztán szült egy gyereket és utána sem ment dolgozni, hanem kitalálta, hogy megint inkább tanulna valamit nappali tagozaton. Most komolyan ez normális?

Aki semmi adót nem fizetett az ne kapjon semmit, szerintem inkább azokkal kéne méltányosabban bánni, akik már éveket ledolgoztak, de pl. megszűnt a munkahelyük, vagy pont akkor nem volt állásuk mikor terhesek lettek. Nekik kéne a görgetett befizetett adó alapján méltányosságból megállapítani valami ellátást, akár diákmunkát, alkalmi munkát is bele lehetne számítani, persze azért nyilván jóval kevesebbet adózott abból, mint egy teljes állásból, de az is valami és azt is kéne értékelni valamennyi segéllyel.

2013. dec. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

2-es igazad van. De ehhez ki kene vedeni a szerzodeses munkavallalok es a diakmunkasok problemajat is. En pl csak gyest kaptam, mert szules elott nappalin tanultam es diakszervezeten keresztul dolgoztam. 2 ev munka allt mar mogottem, tehat nem "budos a munka" es azert sem nyavogok, hogy jaj miert csak gyest kaptam es miert ilyen keves a gyes. De azert nem vagyok egy szinten a 8 gyerekes kisebbseggel, akik soha semmit nem csinaltak.

Plusz kirugni nem lehet terhesen senkit. De ha eleve szerzodeses es akkor kovetkezne hosszabbitas, amikor mar terhes, akkor nem kell vele hosszabbitani.

2013. dec. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 lajos 001 ***** válasza:
remélem minden olyan majom szembesül ezzel a problémával aki hülyeséget ír. ez csak egy bizonyos csoport műveli megélhetési gyerek gyártás azokat ivartalanítanám.én 3 gyereket nevelek segélyek nélkül párom dolgozott de az utolsó 2 gyerek közt kettő év van ezért csak a minimumot kapjuk 34 évesen 14 év munkaviszonnyal 3 gyereket 78000-ből és apuka 100-120 ezres fizetésből élj meg te nem panasz de nagyjaink év végi jutalom pénze több mint az én egész éves keresetem itt a probléma szerintem a reális összeg gyerekenként minimum 50 000 családi pótlék gyerekenként. akinek nincs gyereke ne írjon főleg hülyeséget ne
2013. dec. 30. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Azért 2 gyerekre is 100 ezres,főleg 3 gyerekre 150 ezer csak családi elég irreális lenne. Annyiba nem kerül egy gyerek sem,még ha 5 különórára is jár akkor sem.
2013. dec. 30. 16:31
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Semennyi...munkaviszonyhoz kellene kötni,de addig amíg nincs munka sok helyen addig hülyeség lenne eltörölni a semmire se elég gyest.( Osztrákoknál is elég egy kereső és jár a gyes..ha anya egy percet se dolgozott soha akkor is!)


Fiatal anyáknak adnék,csak tanuljon mellette és meg is van oldva,hogy utána legyen munkája,mert nincs végzettsége.

Bárki hibázhat kerülhet ilyen helyzetben segítsen az állam ,de legyenek elvárások cserébe!!


Ha minimálbér lenne a gyes ki menne dolgozni???Sorba szülnék a gyerekeket...A dolgozó réteg pedig újra le lenne húzva..

2013. dec. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!