Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Mi lenne a jó megoldás? Tgys,...

Mi lenne a jó megoldás? Tgys, gyes, gyed összege hogyan alakulhat?

Figyelt kérdés

Jelenlegi munkahelyemen 3 éve 4 órás munkarendben dolgozom.

Most 9 hetes vagyok, a főnököm kérésemre átvesz 8 órába, bruttó 120.000 Ftért.

Január 22-re vagy ok kiírva.


Mi lenne a jó megoldás, hogy normális anyagi helyzetem legyen, amikor otthon leszek a babával?

(tgys, gyes, gyed...)


Valaki tud ebben segíteni?


2013. jún. 20. 15:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy járnál a legjobban, ha a 8 órás béreddel legalább 180 napot, vagyis fél évet dolgoznál, vagyis legalább januárig.

Mert gondolom januárra vagy kiírva. Úgy kellene, hogy a tgyást is januárban igényelni, így a 2013-as béredet veszik alapul, ha lesz 180 bérezett nap. De a lényeg, hogy a 8 órás béreddel többet napod legyen, mint a 4 órással. Remélem érthető:)

Ha elmész mondjuk októberben táppénzre, meglesz a 180 bérezett napod, de javarészt a 4 órás béreddel. Ha táppénzen töltött napok ugyanis nem számítanak bérezett napnak.

2013. jún. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2013. jún. 24. 09:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!