Anett1990 kérdése:

Hogy járnék jobban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 6-ra várjuk az első babánkat. Meg szeretném igényelni a tgyást a várható szülés időpontja előtt 28nappal. A munkahelyemen mondták,hogy jobb lenne csak szülés után igényelni, mert nekik az úgy könnyebb lenne.

Szerintetek, hogy érné meg jobban? 6 hónapja táppénzen vagyok.


2013. jún. 2. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy hogy éri meg jobban, mert a Tgyást, akármikor is igényled meg, ugyanúgy 168 napig jár.. Tehát ha korábban igényled, korábbtól kapod, ha később igényled, későbbtől, de így is úgy is 168 nap.
2013. jún. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
55%

Ez így igaz amit az első hozzászoló írt,hogy 168 napig jár...DE utána meg amúgyis 2éves koráig a GYES...


Ami azt jelenti azt kellene mérlegelned,hogy a mostani táppénzeded több vagy a majdani GYED...

Mert ha korábban kezded és a táppénzed alacsony akkor jobban jársz a 28nappal korábban megkezdett TGYÁSSAL.

De ha fordítva akkor nem.

Am meg hogy a munkáltatónka hogy könnyebb...őszintén...nem ő az első...hanem TE!!

Amúgy neki max. +papírmunka. Anyagiakban nem több,hisz a táppénzt is az OEPtől kapod most is.


Én most várom a 3.babámat és GYES-en vagyok,de mivel a GYES nem egy nagy összeg én biztosan hamarabb megkezdem a TGYÁST.

2013. jún. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Bocsi elírtam szóval 2éves koráig mindenképpen kapod a GYED-et.
2013. jún. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!