Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Tgyás kérdés. Valaki segítene?

Tgyás kérdés. Valaki segítene?

Figyelt kérdés
A kérdésem, hogy idén január 24.-én szültem 2. gyermekemet. Előző év június 17.-ig Gyes-en majd táppénzen voltam szülésig. A táppénz beleszámít a 180 napnál? Most a Tgyást- nem úgy kapom mint az első gyermekemnél. A bérem bruttó 230 körül van. Így én jobban járnék ha abból számolnák a Tgyást nem pedig a minimálbér kétszeresét kapnám. Addig nem akarok szólni a cégnél, mert nem igazán értek hozzá, de én meg voltam nyugodva, hogy mivel több mint 180 napot voltam táppénzen előző éveben így a "jobb" Tgyást kapom. Esetleg tudna nekem valaki segíteni?

2013. márc. 25. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:
A szülés napjától mentél tgyásra vagy szülés előtt 28 nappal?
2013. márc. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szülés napjától. Azért nem értem, mert februárban a táppénzre 151 ezer forintot kaptam a tgyásra pedig 36 ezer körül. Most februárra pedig 127 forintot összesen tgyásra. /családi adókedvezménnyel./
2013. márc. 25. 11:04
 3/3 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy a minimálbér kétszeresével számolták a tgyásod, mert ha 1 gyerek után kértél adókedvezményt, akkor a 127 ezer teljesen rendben van. Pontosan kellene tudni, mennyi volt tavaly a szerződés szerinti béred.

Ha tavaly már január 17-én, vagy előtte is gyesen voltál, akkor sajnos több mint 180 napot voltál gyesen, mivel a tavalyi évet nézik, vagyis az igénylést megelőző naptári év első napjától kell meglennie a 180 bérezett napnak. Ha már 2012. január 1-től gyesen voltál, ami 2012. június 17-ig tartott, akkor az több mint fél év sajnos. Tehát ebben az esetben nem rendelkezel 180 nap bérezett nappal 2012-ben.

"Ha a szülési szabadság kezdőnapját megelőző január 1-jétől a szülési szabadság kezdetéig nincs

180 napi jövedelem

Ha az anya nem rendelkezik a terhességi-gyermekágyi segélyre jogosultságot megelőző évben és a

szülési szabadság kezdő napját közvetlenül megelőzően sem 180 naptári napi, figyelembe vehető

jövedelemmel, akkor a terhességi-gyermekágyi segély napi összegének alapja a jogosultság kezdő

napján érvényes minimálbér kétszeresének (2012-ben 186.000 Ft) harmincad része."

2013. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!