Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha tgyas alatt szunik meg a...

Ha tgyas alatt szunik meg a munkaviszonyom, akkor hogy jar a gyed?

Figyelt kérdés
2013. márc. 23. 18:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ez hogyan lehet??? Lejár a szerződésed és nem hosszabítják? Mert ebben az esetben menny a munkanélkülibe és onnan tudod intézni a gyedet!!!És fogod kapni rendesen!! Mennyi a ledolgozott napod? Van 2 év?
2013. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Vegig dolgoztam a terhes alatt,es kozben a munkahelyem bezart es mivel nem volt jogutod igy megszunt a jogviszonyom. A tgyast meg felmondasi ido alatt igenyeltem meg,tehat jogviszonyba voltam.
2013. márc. 23. 22:11
 3/8 anonim ***** válasza:
1. Vagyok! Akkor tényleg menny munkanélkülire és onnan fogod kapni a gyedet! Mert a lényeg hogy biztosìtott légy! Én is ìgy csinàlom!
2013. márc. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tgyas alatt elmehetek munkanelkulire?
2013. márc. 24. 00:36
 5/8 anonim ***** válasza:

1. vagyok!Persze!! Ha a munkaviszony megszűnik akkor miért ne?

A tgyást még a cég fizeti neked?A munkaszerződésed az határozott vagy határozatlan?Mert ha még oda vagy szerződve és a cég közbe bezár ,felszámolás alá kerül akkor még nekik téged fizetni kell tovább!Addig míg végleg felszámolják!!! Ezzel tisztába vagy ugye?? De ha ő nem fizet téged tovább és teljesen felszámolták akkor a kilépési papírokkal természetesen igényelheted a munkanélkülit és ők rendezik a továbbiakat!!!

2013. márc. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Februar 20ig dolgoztam,es marcius 20ig felmondasi idon voltam. Februar 20an szultem,es utana lett megigenyelve a tgyas,igy azt a mak fizeti.

Egy napkozibe dolgoztam,amit a kisterseg tartott fen,es csak a napkozi zart be. Azert nem tudo most hogy a gyed hogy jar,mert meg munkaviszonyba igenyeltem meg a tgyast.

2013. márc. 24. 12:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A tgyás alatt nem kaphatsz álláskeresési támogatást, de neked nincs is rá szükséged.

Felesleges munkanélkülire menned, mivel a munkaviszonyod a tgyás alatt szűnt meg, így passzívan jogosult leszel a gyedre. Esetedben az álláskeresési csak felesleges időpocsékolás. Akkor van értelme, ha a munkaviszony még a tgyást megelőzően szűnt meg.

2013. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És az első válaszhoz még hozzáfűzném, hogy a tgyás és a gyed jogosultsághoz NEM kell 2 év munkaviszony. Két éven belül 365 nap kell.
2013. márc. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!