Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed és munkával kapcsolatos...

Gyed és munkával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok. Van egy családi vállalkozásunk, amiben tulajdonos vagyok. Lehet-e a gyed mellet saját szabadidő eltöltése címen "dolgozni" a cégben úgy, hogy közben gyeden vagyok. Tehát nem, mint alkalmazott, hanem, mint tulajdonos dolgoznék. Tudom, hogy 1 órát így is le kell jelenteni, de ettől még nem kell felmondanom a gyedet, ugye?

2013. márc. 11. 10:12
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Igen, ezt fogom tenni! Én becsületes vagyok. Ha nem lehetséges, akkor nyilván más megoldást fogok keresni. Soha nem csalnék. Nem éri meg. Kicsi vállalkozás a mienk ahhoz, hogy megérné kockáztatni. Drágább lenne a büntetés, mint az egész, amiért csinálom. Meg, akkor legalább nyugodtan fekszem le. :)
2013. márc. 11. 11:32
 12/19 A kérdező kommentje:
De ezt próbálom elmagyarázni, hogy ez NEM MUNKAVISZONY!! Csak saját szabadidőm terhére eltöltött tevékenység, juttatás nélkül. Én ebből nem profitálok, csak a vállalkozás. Nincs belőle semmiféle keresetem.
2013. márc. 11. 11:35
 13/19 Golan Trevize ***** válasza:
Ha elolvasnád, amit írtam, akkor látnád, hogy nem MUNKAviszonyról van szó, hanem JOGviszony alapján történő díjazásról.
2013. márc. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
De nincs díjazás, érted? Én ebből nem kapok pénzt. Csak a cég.
2013. márc. 11. 11:37
 15/19 Golan Trevize ***** válasza:
Azt írtad, kapsz osztalékot.
2013. márc. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, hogy nem tudok válaszolni és mégis írok. Ez egy elég bonyolult kérdés és itt a gyerekvállalás témakörben leginkább kismamák fórumoznak. Az üzlet és pénzügyek témakörben van saját vállalkozás és van adózás kategória is, szerintem ott több esélyed van, hogy választ kapj.
2013. márc. 11. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen kapok,majd, de nem most, hogy gyeden vagyok, azt majd csak akkor, ha már nem leszek gyeden, akkor, amikor már jogosult leszek rá.
2013. márc. 11. 11:45
 18/19 Golan Trevize ***** válasza:

Na, ebben az esetben szerintem nem kizáró tényező, hogy dolgozz a vállalkozásban.

A kérdés az az, hogy dolgozhatsz-e bejelentés nélkül (vagy tudsz-e bejelentés nélkül úgy dolgozni, hogy ne bukj meg), vagy be tudod-e magadat fizetés nélkül jelenteni.

Mert ha nem semmi díjazást nem kapsz érte, akkor egyébként mindegy, hogy emailekre válaszolgatsz, vagy otthon takarítasz, vagy vásárolgatni mész.

2013. márc. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Mindenképp utána nézek hivatalosan. Én nem kockáztatok. Nem éri meg. Csak, hát, ugye jó volna, ha gyarapíthatnám a cég bevételét.
2013. márc. 11. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!