Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Gyed és munkával kapcsolatos...

Gyed és munkával kapcsolatos kérdés?

Figyelt kérdés
Jelenleg gyeden vagyok. Van egy családi vállalkozásunk, amiben tulajdonos vagyok. Lehet-e a gyed mellet saját szabadidő eltöltése címen "dolgozni" a cégben úgy, hogy közben gyeden vagyok. Tehát nem, mint alkalmazott, hanem, mint tulajdonos dolgoznék. Tudom, hogy 1 órát így is le kell jelenteni, de ettől még nem kell felmondanom a gyedet, ugye?

2013. márc. 11. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
semmilyen kereső tevékenységet nem folytathatsz mellette.
2013. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Ez biztos? Ez elvileg nem minősül annak. Mert, hogy a cég javára dolgozom saját szabadidőmben. Hol tudnék erről bővebben információt találni?
2013. márc. 11. 10:22
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
Ha szabadidöben dolgozol,az azt jelenti hogy nem kapsz pénzt érte nem?A gyed és gyes azért jár,hogy a gyereket neveld,nem hogy dupla pénzt keress.
2013. márc. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

első vagyok.


Szerintem itt találsz választ


[link]

2013. márc. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves Második válaszoló!


Örülök neki, hogy neked olyan jól megy. Tudod bárkinek lehetnek anyagi gondjai. Még annak is, aki azt gondolja, hogy vele soha nem történhet meg. És hidd el, hogy én sem jókedvemből akarok saját szabadidőm terhére eltölteni a cégben órákat. Szívesebben lennék a gyermekemmel. Nem mintha a gyed olyan sok lenne. Alig fedez valamit a költségeinkből. Inkább ne szólaltál volna meg! És nem is a kérdésre válaszoltál!

2013. márc. 11. 11:09
 6/19 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Ha dolgozol, kapsz fizetést, tehát nincs szükségedre a GYEDre.

Ez így működik.

GYED annak jár, aki nem dolgozik, hanem a gyerekét neveli. Anyagi körülményektől függetlenül.

HA nem akarsz dolgozni, a GYED meg kevés, akkor a Szociális osztályhoz kell fordulni segélyekért.


Számold ki, hogy a fizetéssel, vagy a GYEDdel jársz jobban, és dönts az alapján.

2013. márc. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

6. választ adó!


Szerintem valamit félre értettél! Tehát, van egy vállalkozásunk, amiben én, mint tulajdonos részt kívánok venni a működésében, de nem kapok érte pénzt, mivel ez nem munkaviszony, hanem saját szabadidőm terhére eltöltött cégen belüli tevékenység. A cégnek lesz belőle pénze, nem nekem. Az más kérdés, hogy az osztalék hogy, s mint működik, de ez most nem ide tartozik.

2013. márc. 11. 11:17
 8/19 A kérdező kommentje:
A kft, nem egyenlő az egyéni vállalkozással. Ez nem olyan, hogy valaki egyedül tevékenykedik. A főállásom egészen más, ahonnan gyed-re mentem. Oda még nem mennék vissza.
2013. márc. 11. 11:22
 9/19 anonim ***** válasza:
Ismét első vagyok.A legtisztább az ha felhívod az oep-et
2013. márc. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Golan Trevize ***** válasza:

"A jogosultsági feltételek fennállása esetén sem jár a szülőnek a gyermekgondozási díj,


ha bármilyen jogviszonyban díjazás – kivéve a szerzői jog védelme alatt álló alkotásért járó díjazást – ellenében

munkát végez, vagy hatósági engedélyhez kötött kereső

tevékenységét személyesen folytatja, vagy

ha munkavégzés nélkül is megkapja teljes keresetét, vagy ha egyéb rendszeres pénzellátásban részesül

(rendszeres pénzellátás: táppénz, terhességi-gyermekágyi segély, gyermek gondozási díj, nyugdíjszerű ellátás, baleseti táppénz, hadi-és nemzeti gondozottak pénzellátása, gyermekgondozási segély, gyermeknevelési támogatás, időskorúak járadéka, álláskeresési támogatás,

rendszeres szociális segély, ápolási díj, stb.). Nem vonatkozik ez a kizáró ok arra, aki álláskeresési járadékot vagy álláskeresési segélyt, illetve aki vállalkozói- vagy munkanélküli járadékot, vagy álláskeresést ösztönzőjuttatást kap.

ha a gyermeket napközbeni ellátást biztosító intézményben (bölcsődében, családi napköziben, házigyermekfelügyeletbe

) helyezték el, kivéve a rehabilitációs, habilitációs foglalkozást nyújtó intézményi elhelyezést,

ha a gyermeket ideiglenes hatállyal a jogosult háztartásából elhelyezték, átmeneti vagy tartós

nevelésbe vették, továbbá 30 napot meghaladó időtartamra bentlakásos szociális intézményben helyezték el,

a jogosult előzetes letartóztatásban van, vagy szabadságvesztés, elzárás büntetését tölti.


Aki a gyermek gondozása ellenére a keresetét részben

megkapja, annak csak az elmaradt keresete után jár a gyed.

A gyed-re jogosult szülő körülményeiben bekövetkezett olyan változásokat, amelyek következtében e

felsorolás szerint már nem lenne jogosult az ellátásra, a változást követő 5 napon belül a gyermekgondozási díjban részesülő személynek be kell jelenteni a folyósító szervhez."


Annyira nem vagyok szakertő, de szerintem az első eset pont rád illik.

2013. márc. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!