Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól szàmolták a tàppénzem?

Jól szàmolták a tàppénzem?

Figyelt kérdés
Január közepe óta van jogviszonyom és június eleje óta táppénzem vagyok 9-es kóddal. A családi adókedvezményt érvényesítem már 3 gyerek után illetve a bruttó ( illetve a nettó is így) bérem 326 ezer forint volt. 120 ezer forint táppénzt kapok, egy hónapra (kettőt szoktam egyszerre leadni). Akárhogy is számolom, nekem 160 ezer forint körül jön ki.

okt. 15. 10:29
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Igen a táppénzjogosultság már elvileg rendben van. Október 27-ig lehetnék táppénzen, de október 23-tól el tudok menni szülési szabira.
okt. 15. 13:30
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meglesz a csed-hez szükséges 2 éven belüli 365 nap biztosítási idő?
okt. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
72%
Ellátás nem lehet ellátás alapja, tehát nem fog változni.
okt. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:
Igen a 365 nap biztosítási időm az megvan ( ugye annak nem kell folyamatosnak lennie). Csak kérdés, hogy a tényleges bér alapján számolják e pedig mivel pl. Nem kaptam teljes fizetést, se februárban , se májusban, úgy gondolom lehúzza ? Még ha van is jövedelem 120 napra (persze az is csak úgy van meg ha a heti 2 szabadnapot is számolom….
okt. 15. 13:38
 25/32 anonim ***** válasza:
23, nem azért nem fog változni, mert ellátás nem lehet ellátás alapja, hanem mert egyszer számolunk alapot.
okt. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
A csed-hez valószínűleg már meglesz 120 napi jövedelmed. Ott június 2-től január 8-ig fognak visszafelé számolni. Ha nem is lesz 120, akkor is lesz valamennyi tényleges. És igen, naptári napokat kell számolni, egyedül a táppénz az, ami kiesik belőle.
okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
Nagyon “ki van centizve” minden. Valahol azt is olvastam, hogy az se mindegy, hogy a gyerekek vagy magam miatt vagyok e táppénzen. Azt már módosították, hogy október 23-tól szünetel a munkaviszony. Bár a Csedről még nem kaptam határozatot. Szóval semmi se biztos. Vagy kapom majd vagy nem.
okt. 15. 13:43
 28/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséged.
okt. 15. 13:44
 29/32 anonim ***** válasza:
Igen, ha 8-as kóddal vagy otthon, akkor az első 15 munkanap az betegszabadság. Az nem fog kiesni a számításból, viszont az összeget rontja. Ha gyerek miatt vagy tp-n, vagy üzemi baleset, vagy veszélyeztetett terhesség miatt, akkor azok a napok nem fognak beleszámítani. A csedről majd az igénylése után fogsz csak határozatot kapni.
okt. 15. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
39%
Persze, szüljed csak a negyedik gyereket, vagy lesz normális jövedelmed vagy nem. Hihetetlen, hogy fél évet sem voltál képes dolgozni,
okt. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!