Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jól szàmolták a tàppénzem?

Jól szàmolták a tàppénzem?

Figyelt kérdés
Január közepe óta van jogviszonyom és június eleje óta táppénzem vagyok 9-es kóddal. A családi adókedvezményt érvényesítem már 3 gyerek után illetve a bruttó ( illetve a nettó is így) bérem 326 ezer forint volt. 120 ezer forint táppénzt kapok, egy hónapra (kettőt szoktam egyszerre leadni). Akárhogy is számolom, nekem 160 ezer forint körül jön ki.

okt. 15. 10:29
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
De közben nem változik az összeg. Amit júliustól megállapítottak, azt fogod kapni folyamatosan. Hacsak nem szakítod meg a táppénzt és visszamész dolgozni. Akkor utána új alap lesz.
okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%
Augusztus, júliust ne számold, a jogosultság kezdetétől számolnak vissza, az meg nálad június 3.
okt. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Egyébként január 8 és június 2 között csak 177 nap van. Tehát sehogy sincs meg a 180 napi folyamatos biztosítási idő.
okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
13-as vagyok, elírtam. *Július 2.
okt. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:

Bocsánat, ma már nem számolok, nagyon benéztem... Szóval június 3-tól vagy tp-n, akkor csak 147 nap folyamatos biztosítási időd van.

(13,14)

okt. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:
Ok. Érthető, csak ugye a táppénzes papírt is 2 hetente adják és 2 hetes bontásokban tüntetik fel a bér papíron …szóval meg lehetne másik oldalról is közelíteni. Ez nem volt akkor világos, ha már egyszer ellenőrzik folyamatosan a táppénz jogosultságot is. Alapesetben igen 180 napból számolnak, de ha nincs meg a 180 nap, akkor 120-ból… ha az sincs, akkor az utolsó lehetőség, mint ahogy az első hozzászóló bemásolta.
okt. 15. 13:22
 17/32 anonim ***** válasza:
Semmit nem befolyásol, hogy 2 hetente adják a tp papírt.
okt. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
A számolás és a jogosultság nem ugyanaz. Ha lenne legalább 180 nap folyamatos biztosítás, de ezen a munkahelyen nem lenne visszafelé számítva 180 napi béred, akkor igen, 120 napi jövedelmed lenne az alap. De! Mivel nincsen folyamatos biztosítás, ezért nem számolnak semmit, hanem minimálbér alapján kapod. Arra még figyelj, hogy csak annyi napot lehetsz táppénzen, amennyit dolgoztál előtte, tehát ugye június 3-tól 147 napot.
okt. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:

de ha nincs meg a 180 nap, akkor 120-ból


Ha nincs a számítási időszakban 180 bérezett, akkor 120. De a 120 nap alkalmazásának feltétele, hogy legyen a jogosultságot (tp első napja) megelőzően 180 biztosított nap. Ez hiányzik, ezért nem lehet a 120 napos szabály szerint számolni.


És nem számítjuk újra, az elején meg van állapítva az alap, végig azzal kapod. Kivétel lenne, ha tényleges bér alapján lenne megállapítva, amit később a munkáltató önelleőrzéssel, módosít, és érinti a számítási időszakot.

okt. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
Rendben, értem és köszönöm. Az zavart be, hogy azt hittem amint meglesz a 180 biztosítási idő ( mégha táppénzen is voltam), akkor majd újrakalkuláljak és figyelembe veszik a 120 nap jövedelmet is.
okt. 15. 13:28
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!