Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Milyen volt visszatérned...

Milyen volt visszatérned GYED/GYES-ről dolgozni, válaszolnál 5 kérdésre?

Figyelt kérdés

1. Ugyanoda mentél vissza, és vissza akartál-e menni? Ha nem, mikor kezdtél el munkát keresni és emmnyi idő alatt sikerült?

2. Részmunkaidőben (4/6 óra) vagy teljesben mentél vissza?

3. Volt valamilyen félelmed a visszatérésre, és milyen érzés volt újra dolgozni az elején?

4. CV-ben, vagy interjúkon (ha máshova mentél): említetted a gyedes időszakot, gyerekeket vagy nem tetted szóvá a kieső időszakot?

5. Van bármi, amit említenél visszatérő anyukáknak, tippek, tanácsok?



szept. 18. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

1, majdnem. Átszervezés volt, teljesen új helyre kerültem, csak cégen belül

2, teljes

3, szar

4, -

5, ne siess vissza!

szept. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Új helyen kezdtem. Nem tartott sokáig a munkakeresés, mert tudtam, hogy hol szeretnék dolgozni és fel is vettek. A CV-ben nem említettem meg a gyedet, mert munkaviszonyon belül volt, így nem számoltam kieső időnek. Az állásinterjún egyébként elmondtam.

Teljes munkaidőbe mentem. Az egyetlen amitől tartottam, nyilván az, hogy mennyire lesz beteges a gyerek (szerencsére abszolút nem).

szept. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, az kimaradt, hogy nagyon élveztem, hogy újra dolgozom.
szept. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%

ugyanoda mentem vissza

teljes munkaidőben

szeretem a munkám, jó volt otthon, de azért vártam, hogy mehessek (2,5 évet babáztam)

simán beleírtam, és nekem előny volt, mert korán szültem, mire 30 évesen váltani akartam, örültek, hogy nincs kicsi gyerek

szept. 18. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanaz a cég, de sajnos másik beosztás.

Teljes

Mivel teljesen más munkakörbe helyeztek, a cég legkevésbé szociális emberei közé, nem igazán vártam, de muszáj volt. Arra jó volt, hogy a beszokás ideje alatt legalább rugalmasan kezelték, ha táppénzre kellett mennem.

A korábbi cégemtől közben "levadásztak", ajánlottak egy munkalehetőséget, elfogadtam, mert az jobban passzolt hozzám. Azóta is itt vagyok. Ők tudtak rólam mindent, szóval nem volt kérdés a gyerek téma.

szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1. visszamentem volna, de becsődölt a cég közben, 2-3 hónap alatt találtam újat

2. részmunkaidőt kerestem, rábeszéltek egy 8 órás pozira, egy évig bírtuk családilag, aztán kerestem egy 6 órásat a közelben inkább

3.biztos voltak félelmeim, de már nem emlékszem rájuk, jól éreztem magam izgalmas volt a munkám az elején

4.persze, mindenhol elmondom, hogy 3 gyerekem van, ha emiatt nem vesznek fel, úgyis kirúgnának ez első anyáknapi korábban lelépés miatt

5. ha lehet, részmunkaidőben dolgozzatok pici gyerekek mellett

szept. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam visszanenni, napi 12 óra, hétvégén és éjszaka is, nincs nagyszülő stb. felejtős volt.

Nekem az a mázlim volt, mert volt már egy vállalkozásunk, ott dolgoztam néha baba mellett is (mikor ovis lett, már papíron is, meg többet) így azt be tudtam írni cb-be, jól hangzott.

Gyes után 1 évre találtam 6 órás munkát. Jó sz@r volt.

Családot nem említettem sehol, előre nem szóltam, hogy pl nekem csak 4ig jó a munkaidő.

Interjún kiderült úgyis. Volt, ahol valószínű ezért nem fértem bele.

szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem tudtam ugyanoda visszamenni. Még nem sikerült elhelyezkedni - január óta keresek. Igaz karrierváltóként teszem ezt, de akkoris elkeserítő

2. Teljes állásba mennék

3. Még most is van félelmem...

4. CV-ben nem említem - két interjúm volt, mindkettőnél említettem, egyikre fel is vettek volna, de nem lett volna home office, így családilag nem tudtuk vállalni, a másiknál nem derült ki miért nem engem választottak

5. -

szept. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%

1. Nem ugyan oda mentem vissza, mert az az iroda megszűnt. Júliusban kezdtem el nézelődni, szeptemberben küldtem el az első önéletrajzom. Októberben már kezdhettem volna, de csak novemberrel vállaltam.


2. 8órában


3. Nem volt félelmem. Élveztem, hogy nem csak anya vagyok, hanem a társadalom része :D


4. Nem tettem szóvá.

szept. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%
Nem mentem vissza fizikailag. Szerencsére otthonról is tudok dolgozni.
szept. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!