Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Visszatérés munkába második...

Visszatérés munkába második gyermek 2 éves kora betöltése után?

Figyelt kérdés
Gyermekvállalás előtt 8 órás munkarendben voltam foglalkoztatva, majd most visszatérésem előtt közölte a cég, hogy csak 4 órásba vesznek vissza ha akarom ha nem. Viszont gondolom akkor a bérem is csökkenni fog amit nem szeretnék, és 8 órába mennék vissza, illetve másik közelebbi üzletbe sem akarnak áthelyezni amit szintén kértem tőlük. Megteheti ezt a munkáltató, milyen jogaim vannak ezügyben?

szept. 3. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
38%
Megteheti. Engem 6 órába vettek vissza kismama szakba.
szept. 3. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
15%
Igen megteheti. Nálunk 6 órás munkarend van 8-14-ig azoknak akik gyedről vagy gyesről mennek vissza a gyerek 4,5 éves koráig. Nincs kivétel annak se aki 8 órában szeretne menni
szept. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Visszatérés a korábbi munkakörbe


Amennyiben a munkavállaló a gyermek hároméves kora előtt visszatérne a munkába, a munkáltató köteles őt foglalkoztatni. A munkavállalót ugyanabban a munkakörben kell alkalmaznia.


Lényeges, hogy a munkavállalónak nem csökkenthet a munkabére, abban az esetben sem, ha a munkáltató csak más munkakört tud felajánlani. A munkakör módosításában – amennyiben az előző munkakör megszűnt az évek során – a munkáltatónak és a munkavállalónak szükséges megállapodnia.


A munkavégzés helye, távmunkavégzés iránti kérelem gyed és gyesről visszatérés esetén


A 2019/1158 irányelv értelmében legalább a gyermek nyolcéves koráig biztosítani kell mindkét szülő számára a lehetőséget a rugalmas foglalkoztatás és távmunkavégzés kérelmezésére. Ez magában a foglalja a munkahely, munkarend, részmunkaidő megválasztását.


A kérelem elutasítása esetén a munkáltatónak meg kell indokolnia a nyilatkozatát, amelyből az elutasítás okának világosan ki kell tűnnie. Az elutasító jognyilatkozat indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A kérelem jogellenes elutasítása vagy a nyilatkozat elmulasztása esetén a bíróság a munkáltató hozzájáruló nyilatkozatát pótolja.

szept. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy köteles elfogadni, viszont ő nem köteles 1 napnál tovább foglalkoztatni. Ha ő mond fel akkor jár végkielégítés (már ha dolgoztál előtte annyit, hogy járjon).
szept. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Facebookon ajánlom a "baba mama pénzügy: csed, gyed, gyes - kérdezz felelek" csoportot. Ott szakértő ad rá választ, ha jól tudom.
szept. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!