Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Augusztus 04-én lett 2 éves a...

Augusztus 04-én lett 2 éves a gyerekem, apuka igényelte a GYESt. A mai utalással nem kapta meg az ellátást. Mikortól várható?

Figyelt kérdés

aug. 23. 22:09
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Mikor igényelte?
aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
16%
Az első GYES szeptemberben érkezik. A kifizetés utólagos. Ha augusztus 4-én lett két éves, akkor szeptemberben utalnak.
aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

30 napig is tarthat az elbírálás.


Gyest amúgy utaltak ma? Nekem családi megjött, gyed az nem, gondolom azt majd a szokásos időben.

aug. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
12%

Ahogy írták már a gyest utólag fizetik. Ma csak a szeptemberi családit utálták ki korábban az iskolakezdés miatt.


3# igen a gyed is a szokásos időben érkezik. A mai utalás csak a családira vonatkozott

aug. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
A gyest is utalták, Legalábbis én kaptam.
aug. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Gyest is utaltak.


A gyes igénylésnek 30 nap a jogerőre emelkedése. Addig nem utalnak. Utólagos utalás van, igen.

De mivel szeptemberben nem lesz utalás, most jogosult lett volna rá.

De mivel gondolom a 30 nap nem tellt el az igénylés óta, ezért nem kapta meg.

aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

De te 5-ös már gondolom kapod. Nem ebben a hónapban lett 2 éves a gyereked.

Miért pontoztátok le a négyest, teljesen jót írt? Igaz, dupla gyes is megy annak, akinek már jár, de akkor is. A kérdezőnek még nem jár, az elsőt majd szeptemberben kapja.

aug. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Na meg most nézem, engem is lepontoztatok. Hát gratulálok. Pedig így van, ahogy írtam. A kifizetés utólagos. Augusztus elején még a gyed járt rá, szeptemberbenmegy az első gyes. Ennyit tudtok. Nyomkodni. Az ingyen van, plusz nulla erőfeszítés. Utánanézni, gondolkodni az már meló.
aug. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%

7!

Mivel augusztus 4.én töltötte a gyerek, miért ne járt volna?

Augusztusra jár neki arra a 27 napra. De mivel nincs szeptemberi utalás, hanem augusztusban volt, így már ha időben megigényelte volna, kapta volna.


De mint írtam, 30 nap a jogerőre emelkedése, ezért nem kapott utalást.



Viszont mivel nem kapta meg most, hóközivel 30nap után megkapja valószínű.

aug. 24. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
32%
A gyedet Te kaptad? Nem kaptad meg véletlenül Te a gyest? Július 1 után hivatalból annak utalnak, aki a gyedet is kapta. Nem lehet, hogy még nem futott át a rendszeren, hogy közben apuka megigényelte?
aug. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!