Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha fogantatás előtt is már...

Ha fogantatás előtt is már táppénzen voltam, akkor mikortól számolják a gyedet csedet?

Figyelt kérdés
Az aktiv utolsó 3 hónap mit takar ilyenkor?
júl. 1. 16:12
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
#10 Most megnéztem. Rosszul emlékeztem, 120 nap kell ahhoz, hogy ne legyen maximalizálva a minimálbér kétszeresében. Ha az első baba előtt megállapított cseded magasabb volt, akkor azt a csendet fogod kapni, ha nem akkor ezt. De ez is kB havi nettó 450.000 Ft, ne már hogy az államtól kapott ellátásként ezt bárki kevesellje úgy, hogy évek óta nem dolgozott....
júl. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
45%

Én nem keveseltem semmit, de ha így lenne sem lenne hozzá közöd, ne haragudj. 20 év ledolgozott idő után nem kérek elnézést, hogy 2x6 hónapig kapok valami normális pénzt az "államtól". Kitermeltem én már azt. Egyébként nekem kb pont a minimálbér kétszerese a bérem, amivel eljöttem szülni, most legfeljebb egy kicsit több lesz, mint ahogy a csed is,

mert most betegszabi nem fog belerondítani. A gyednél jobban számít az a plusz 10-20ezer Ft, ezért lettem volna kíváncsi, hogy hogy érdemes ezt lezongorázni. Amúgy köszi az infót.

júl. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!