Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Ha fogantatás előtt is már...

Ha fogantatás előtt is már táppénzen voltam, akkor mikortól számolják a gyedet csedet?

Figyelt kérdés
Az aktiv utolsó 3 hónap mit takar ilyenkor?
tegnapelőtt 16:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%
Előtte dolgoztál gondolom?
tegnapelőtt 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A táppénz előtti időszakból számolják. De maximum az előző év január 1-jéig lehet vissza számolni. Ha ez idő alatt nem lesz 180, vagy 120, vagy legalább 30 napi jövedelem, akkor vagy a szerződés szerinti bér, vagy a minimálbér kétszerese lesz az ellátás alapja, attól függően, hogy melyik a kevesebb.
tegnapelőtt 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem lévő leírta, de azt még hozzáteszem, hogy arra figyelned kell, hogy maximum annyit lehetsz táppénzen amennyit ledolgoztál, ha több mint 1 éve dolgozol akkor pedig maximum 1 évet.
tegnapelőtt 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

2es! Ha a minimálbér kétszeresét ill. A szerződés szerinti bért veszik figyelembe, akkor amelyik kevesebb vagy amelyik több, abból fognak számolni?

Előre is köszönöm!

tegnapelőtt 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen dolgoztam mivel melóból lehet táppénzre menni. Csak kb a fogantatás előtt 1-2 hónapot táppénzem voltam, és a sima táppénzt is elhuzta a dokim amíg lehetett mielőtt 9es kódra vett, már napokban szülök, még az egy évig is lenne bőven időm.
tegnapelőtt 18:10
 6/12 anonim ***** válasza:
78%

#4 Amelyik a kevesebb. Gondolj bele, szép is lenne ha valaki minimálbért keres, de a minimálbér kétszerese után kapná a csendet... :D


A minimálbér kétszerese az tulajdonképpen a maximum ami alapján megállapíthatják ebben az esetben, azaz ha valakinek a minimálbér kétszeresénel magasabb a bére akkor is csak a minimálbér kétszerese alapján állapítják meg a csedet.

tegnapelőtt 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
56%
A betegszabadságot beleszámolják, az rontja a csed/gyed alapot.
tegnapelőtt 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm a választ. Azért azt sem tartom túl korrektnek, ha valaki jóval többet keres a minimálbér kétszeresénél ( ezért tanult évekig és a járulékokat is e szerint vonjàk), mégis maximalizálják, hogy mennyi csedet, gyedet kaphat. :(
tegnap 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
#8 Akkor maximalizálják csak, ha nincs 30 ledolgozott napja sem a szülés előtti év elejéig. Magyarul a szülés előtti 1-2 évben 30 napot sem dolgozott, mert otthon volt gyeden/táppnézen vagy épp munkahelyet váltott szülés előtt. Aki rendesen dolgozik annak nincs maximalizálva a csed.
tegnap 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem a 8-as vagyok, de jól értem, hogy ha a szülés előtt kiveszek 30 nap szabadságot, akkor a bérrendezést követő fizetésemből számolják az új csedet? (Most gyes-en vagyok az elsővel. Kivenném a felgyűlt szabikat.)
tegnap 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!