Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg 2024ben mik a lehetős...

Jelenleg 2024ben mik a lehetőségek munkanélkülinek szülés után?

Figyelt kérdés

2020.09.10-2023.10.31.ig volt közfoglalkoztatottként munkám.

2023.09.05.én elkezdtem egy Általános Ápolói tanfolyamot, mely miatt megszünt 2023.10.31én a közfoglalkoztatott munkám. 90 napra kaptam meg a munkanélküli segélyt. Majd maradtam regisztrált munkanélküli miközben folytattam a tanfolyamot. 2024.04.03tól kezdve pedig elkezdődtek a gyakorlati óráink, amivel kapcsolatban kaptunk Gyakorlati munkaszerződést. Nem sokat, de kapunk rá valamennyi pénzt, mely jövedelemnek számít.

Próbáltam utánna járni hivatalosan is, hogy mik a lehetőségeim, december elejére várt szülés után. De nem kaptam semmi olyan választ amit egyébként nincs közzé téve már az oldalukon tájékoztatás képpen.

Van esély a Gyedre?



#GYES #Munkanélküliként szülni
máj. 24. 10:40
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
70%

A 26-os válaszoló vagyok


Ha valaki végzett nővérként bevállalja azt a rizikót, hogy nem kér könnyített munkakört de probléma lesz a magzattal, mert például megszúrja magát bármivel, vagy elkap valamit az a saját döntése és biztos vagyok benne, hogy az intézmények nem vállalnának felelősséget hiszen ha felajánlanak valamit és az illető visszautasítja akkor az a saját felelőssége.

Jelenleg 28 hetes várandósként könnyített munkát végzek egy magánegészségügyi intézményben.


Azt gondolom, hogy végzett ápolóként a tanulókat vezetni és terelni kellene a helyes irányba. Felelőtlenség arra buzdítani, hogy védőfelszerelést használva vigyen végig egy várandósságot tanulóként aktív szakmai gyakorlat mellett. Arról nem is beszélve, hogy manapság a tanulókat teljesen lekezelik az idősebb kollégák. Nem hiszem, hogy várandósan az emelgetés, a fertőző betegek és a stressz előnyös hatást fejt ki egy fejlődő emberi lényre.

máj. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:

31: Nálunk sosem volt divat lekezelni a hallgatókat és kb mindenki aki terhes lesz és nem home office-os, egyből táppénzre megy.

Nem felelőtlenség, hanem józan ész. Én meg azt nem hiszem, hogy mindenkinek táppénzre kell mennie mert terhes. Nem kell fertőző betegekkel érintkezni, ezt senki nem mondta.

máj. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!