Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg 2024ben mik a lehetős...

Jelenleg 2024ben mik a lehetőségek munkanélkülinek szülés után?

Figyelt kérdés

2020.09.10-2023.10.31.ig volt közfoglalkoztatottként munkám.

2023.09.05.én elkezdtem egy Általános Ápolói tanfolyamot, mely miatt megszünt 2023.10.31én a közfoglalkoztatott munkám. 90 napra kaptam meg a munkanélküli segélyt. Majd maradtam regisztrált munkanélküli miközben folytattam a tanfolyamot. 2024.04.03tól kezdve pedig elkezdődtek a gyakorlati óráink, amivel kapcsolatban kaptunk Gyakorlati munkaszerződést. Nem sokat, de kapunk rá valamennyi pénzt, mely jövedelemnek számít.

Próbáltam utánna járni hivatalosan is, hogy mik a lehetőségeim, december elejére várt szülés után. De nem kaptam semmi olyan választ amit egyébként nincs közzé téve már az oldalukon tájékoztatás képpen.

Van esély a Gyedre?



#GYES #Munkanélküliként szülni
máj. 24. 10:40
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
96%

Persze, jó lett volna ha kitudod használni a gyedet. Tudod ezt a dolgozó nőknek találták ki, nem a tengünk-lengünk, egy kis közmunka, egy kis munkanélküli stb.

Ha annyira felelős meg tanult lennél, pláne már egy ideje gyereket tervezel, akkor nem 3 évig közmunkán lettél volna, ha akkor sikerült volna a baba, akkor sem kaptál volna egetverő összeget. Nem megsértődni kell, hanem magadba nézni.

máj. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
96%

Nem zavar ha csak Gyest kapok. Csupán jó lett volna ezúttal ha én is tudnám használni egyszer a Gyedet. Anyagilag jóval hamarabb terveztem, de így hozta az élet.


Dolgozni kellett volna gyerekszülés előtt, és akkor nem csak segély járna. Bár ahogy nézem te eddig is csak segélyből éltél. Eddig is csak elvettél a közösből és be nem raktál semmit. Ez is sok.

máj. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
87%
Ha ennyire jó megy, hogy apuci fizetésére vállaltatok gyereket, akkor nem hinném hogy annyira szükségetek lenne a gyedre. 🤷‍♀️
máj. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Ítélkezni az mindenki tud. Nem sértődtem meg, mégha úgy is tűnhet. És közmunkán nem oknél voltam. Hanem mert rám hárult a lassan 8 éves lányom gondozása. Aki édesanya és nincs nagyszülő vagy bárki, akire rátudja bízni nyugodt szívvel a gyermekét, az pontosan tudja milyen nehéz olyan munkát találni hogy tudd vinni-hozni óviba majd suliba.És nem mindig voltam közmunkás, tudom milyen mikor pályakezdőként beintenek mert csak kezdő az ember.

A tanfolyamot azért kezdtem el, hogy jobb munka lehetőségem legyen. Persze ezt csak azt értheti aki egész életében keményen küzdött, hogy megtudjon adni mindent a családjának.

Részben megkaptam a választ, köszönöm.

máj. 24. 16:53
 15/32 anonim ***** válasza:
85%

Ítélkezni az mindenki tud. Nem sértődtem meg, mégha úgy is tűnhet. És közmunkán nem oknél voltam. Hanem mert rám hárult a lassan 8 éves lányom gondozása


Izé.. te szülted. Meglepetésként ért hogy neked kell gondozni? Mit gondoltál, megszülöd, majd 18 évesen kiadják neked és addig nem kell vele foglalkozni?

Lehet meglep, de nők százezrei gondoskodnak a saját, sőt, kapaszkodj meg, sokan még a párjuk előző kapcsolatából származó gyerekéről is, munka mellett, anélkül hogy nagyszülőkre sózná. Döbbenet igaz?

máj. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
91%
Szóval, ha egy gyereket nem tudtál senkire bízni, hogy dolgozni tudj, akkor majd kettővel könnyebben megfogod oldani, főleg e.ü.-ben, ahol 90%-ban 12 órázni kell és hétvégén/ünnepnapon is munka van...oké
máj. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:

Arra voltam csak kíváncsi, hogy ilyen feltételekkel van-e esély Gyedre.

Nem pedig azt hogy már lassan rossz anyának tituláljanak. Csupán azt kívánom a megszólóknak, hogy csinálják végig mindazt amin eddig nekem kellett végig mennem és utánna ítéljenek el.

Egy egyszerű választ szerettem volna. Nem pedig azt hogy a sáros földbe tiporjanak annélkül hogy ismernék az életem. De tény egy feltett kérdéshez mérten könnyű végig sétálni a másikon.

máj. 24. 17:28
 18/32 anonim ***** válasza:
84%

Nem pedig azt hogy már lassan rossz anyának tituláljanak. Csupán azt kívánom a megszólóknak, hogy csinálják végig mindazt amin eddig nekem kellett végig mennem és utánna ítéljenek el.

Oké, te meg csináld végig azt, amit én és majd visszasírod a mostani kitartott életed :-D

máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%
Még ha kaphatnál is gyedet, mire mennél vele? Azt a munkabérből számolják. Bruttó 46 ezer forint semmi.
máj. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
83%

#19

A kérdező valószínűleg a max. gyedet vízionálta. 😀

máj. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!