Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Jelenleg 2024ben mik a lehetős...

Jelenleg 2024ben mik a lehetőségek munkanélkülinek szülés után?

Figyelt kérdés

2020.09.10-2023.10.31.ig volt közfoglalkoztatottként munkám.

2023.09.05.én elkezdtem egy Általános Ápolói tanfolyamot, mely miatt megszünt 2023.10.31én a közfoglalkoztatott munkám. 90 napra kaptam meg a munkanélküli segélyt. Majd maradtam regisztrált munkanélküli miközben folytattam a tanfolyamot. 2024.04.03tól kezdve pedig elkezdődtek a gyakorlati óráink, amivel kapcsolatban kaptunk Gyakorlati munkaszerződést. Nem sokat, de kapunk rá valamennyi pénzt, mely jövedelemnek számít.

Próbáltam utánna járni hivatalosan is, hogy mik a lehetőségeim, december elejére várt szülés után. De nem kaptam semmi olyan választ amit egyébként nincs közzé téve már az oldalukon tájékoztatás képpen.

Van esély a Gyedre?



#GYES #Munkanélküliként szülni
máj. 24. 10:40
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
91%

A tanfolyamot azért kezdtem el, hogy jobb munka lehetőségem legyen. Persze ezt csak azt értheti aki egész életében keményen küzdött, hogy megtudjon adni mindent a családjának.



Miből is akartad megadni nekik a mindent? A munkanélküli segélyből vagy a közmunkából?


Azt áruld már el nekem, hogy ha egy iskolás gyerekkel nem tudtál normális 8-16ig tartó munkát találni, akkor majd kettővel hogy fogsz ápolóként éjszakázni, vagy ünnepnapon dolgozni? Vagy hogy viszed a gyereked oviba ha 6ra már műszakot kell kezdened? Mert azt azért ne képzeld, hogy csak mert neked gyereked van, a többiek átvállalják ezeket tőled. Mert meglepő, de sokuknak szintén van.

máj. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%
Ja és képzeld, én is mindent meg akarok adni a családomnak, ezért végeztem két egyetemet szülés előtt, és ledolgoztam 8 évet ugyan azon a munkahelyen, max GYED-el jöttem el, és ugyan oda is jöttem vissza dolgozni a gyerek 2 éves korában.
máj. 25. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
27%
Ha van apuka, akinek a munkarendje engedi, hogy azokon a napokon megoldja a gyereket, mikor az anya dolgozik, akkor simán dolgozhat ápolóként. Rengeteg kisgyerekes ápoló van, köztük én is.
máj. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
92%
Ha apuka ilyen segítőkész lenne, akkor az iskolás gyerek mellett is el tudott volna menni dolgozni a kérdező.
máj. 25. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
85%

23as, pont arra gondoltam amit a 24es leírt. Ha apuka normálisan képben lenne, akkor a kérdező már rég dolgozhatna és nem kitartanák.


Tehát két lehetőség van:

1. apuka csak a szexnél szokott jelen lenni

2. minden kifogás csak dolgozni ne kelljen a kérdezőnek

máj. 25. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
37%
Ápolónő vagyok és asszisztensként dolgozom. Ha jól tudom nem érintkezhetsz testváladékokkal és ha esetleg 12 órában töltöd a gyakorlatokat(amit igaziból nem lehetne) akkor ezt fontold meg. Anno amikor csináltam az iskolát rengeteg volt a gyakorlat. Munka és tanulás mellett volt, hogy hetekig 1 db szabadnapom sem akadt és azért ez terhesen nem a legjobb. A betegek mobilizálása, fertőző betegségek. Elvileg vénázás sem megengedett ilyenkor...
máj. 26. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
51%
Én is várandós vagyok, idén vizsgáztam volna ápolóként, de a 26-os válaszoló szinte teljesen leírta, miért nem tudtam az utolsó fél éves gyakorlati időmet teljesíteni, így választanom kell. Szóval arra a szakképzési bérre se vegyél mérget, mert közel sem biztos, hogy így vállalni fogja valaki a felelősséget, hogy gyakorlatra tudj járni. Mondjuk én nem is mernék, ha engednék sem.
máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
* válalsztanom helyett halasztanom xd
máj. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
26%

26-27: Minden csak hozzáállás kérdése. Mindkét gyermekemmel félidős terhességig tudtam dolgozni ápolónőként. Vannak védőeszközök stb. Simán lehet dolgozni amíg bírja terhesen a munkakört.


Kérdező: ha 8 évig nem tudtál dolgozni a lányod mellett, akkor miért pont ápoló képzést csinálsz ahol nem épp családbarát a munkaidő?

Én még GYED-en vagyok a kicsivel, a maximumot kapom, férjem is dolgozik de így sem könnyű. Idén megyek vissza dolgozni ahogy betölti a két évet és lejár a GYED. Az is lehet hogy csak fél állást fogok tudni vállalni még 1-2 évig amíg nagyobb nem lesz, hiszen a 12 órás munkaidő kemény.


Inkább ped. asszisztensi, vagy pedagógusi, bölcsis gondozói, vagy óvónői pályát javasolnék gyerek mellé, hidd el ott a leggyerekbarátibb a munkaidő és biztos hogy állásod is lesz mert kevesen vannak. Nekem is az a tervem hogy 1-2 év múlva elkezdem a tanítóképzőt. Az ápolók sem nem keresnek jól, a lelküket is kiteszik, majd kiégnek. Látom, tudom. 15 éve csinálom az eü. legnehezebb területén. Ha mégis ennél a pályánál maradsz, keress egy hobbit amitől feltöltődsz, kikapcsolsz.

máj. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Hiába a hozzáállás, ha nem engedik! Szakmai gyakorlatról van szó, nem munkáról. Mindenféle osztályra kell mennie és az összes alap- és szakápolási feladatot elvégeznie (vérvétel, pvk bekötés, katéterezés, gyomormosás, beöntés stb. meg ugye a betegmozgatás, felnőtt embereket emelni, pelenkázni... És bizony nem kötelesek felelősséget vállalni érte, simán mondhatja pl. egy fertőző osztály vagy intenzív vezetője, hogy nem engedi oda terhesen.
máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!