Vállalnál/vállaltál volna így is gyereket?
A kérdésem azokhoz szól, akiknek már van vagy szeretnének gyereket.
Ha gyerekvállalás előtt állnátok, és azonnali hatállyal eltörölnének MINDEN kismamának járó juttatást, vállalnátok-e gyereket, illetve hányat? És ha igen, hogyan készülnétek erre az időszakra, mennyi ideig lennétek otthon vele?
Úgy értem, ha nem járna sem családi pótlék (mondjuk az most sem jelent sokat), sem anyasági, CSED, GYED, GYES.
Tehát ha megszületne a baba, 0 forint jövedelem nélkül lennétek otthon vele az első perctől.
Mint CSED-en lévő kismama, fogalmazódott meg bennem a kérdés, szóval nem provokációnak szántam, egyszerűen érdekelnek a válaszok. 🙂
28!
Ezt mondd annak aki sosem szül gyereket de ugyanazt az adót fizeti mégsem vehet ki semmit a közösből. Vagy aki fizeti a tb t évtizedeken át de sose veszi igénybe a marha pocsék eü szolgáltatást és még lehetne sorolni. Ez van ez ilyen rendszer.
26!
Akkor te szültél egy “állampolgárt” amiért fizet az állam neked sőt kárpotol (??) hogy kiesel a munkából amit önként és dalolva vállaltatok a férjeddel, hogy kegyet gyakorolj és neveld a saját gyereked. Jesszus
#34-35 Elviekben, ha neked nincs gyereked, akkor még mindig sokkal magasabb anyagi életszínvonalon élsz, mintha lenne. Egyszerűen nem “szorulsz rá”, hogy kivegyél.
Cserébe - az eredeti rendszer szerint, hogy épp milyen kreatív módokon akarják módosítani a rendszert, az azt gondolom egy teljesen más kérdés - szóval elméletileg ugyanúgy kapnál nyugdíjat, akkor is, ha mondjuk bejön egy óriás infláció, amit a saját nyugdíjmegtakarításod nem fedezne.
Én a rendszer hibáját abban látom, hogy nem jó embereket ösztönöz arra, hogy bölcsibe adják a gyerekeiket.
Minél alacsonyabb a végzettséged, a gyereknek annál inkább mindegy, hogy te vagy a bölcsis néni van vele, hosszútávon tanulmányi szempontból. Ez a rendszer viszont pont az alacsony jövedelmű - és ezzel együtt feltehetően általában alacsonyabb végzettségű - anyákat ösztönzi jobban arra, hogy ne dolgozzanak 2-3 évig. Ahol a gyerek fejlődése szempontjából pont mindegy lenne, hogy oviba kerül vagy nem, míg a magasan képzettek gyerekei korábban kezdik a bölcsit, ahol viszont tényleg számít, hogy anyu otthon van-e a gyerekkel.
32. Túlzol. Viszont a gyereknevelés közérdek. Nem kegyet gyakorol, hanem közérdekű feladatot vállalt.
31. Szolidaritás alapú eü rendszernek ez a lényege.
36. Ez teljesen igaz.
"De ugyanannyi adót attol még bele tett az államkasszába"
Nem jótékonysági intézmény a csed/gyed. Keresletfelhajtó szerepe, s ezáltal adóbevétel növelő hatása van.
Annak, amit állambácsi ad, annak a sokszorosát fizeti vissza egy család a gyerekekre való költéssel.
Ugyanez igaz a családi adókedvezménnyel.
Egyedül az alanyi jogon járó gyes nevezhető társadalmi szolidaritásnak. De azt talán nem irigyled.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!