Miért baj ha egy kapcsolatban a férfi megy el gyesre, miért a nőnek kell mindig?
Én amúgy (gyerektelen nőként), a csed-et sem értem. Főleg mondjuk örökbefogadott gyereknél. Miért nem maradhat otthon az apa?
Nekem a Norvég rendszer amúgy nagyon tetszik. Ott egy év van összesen gyerekszülés után, de csak akkor, ha ebből legalább 3 hónapot az apa vesz ki, amúgy az elveszik (persze lehet 3 hónap az anyáé és 9 az apáé is). Szerintem nagyon jót tesz az apa-gyerek kapcsolatoknak, hogy 3 hònapot csak az apával van a gyerek.
Normális ember szerint nem baj. A biológiával takarozó hímsoviniszták és szexisták szerint baj. Felnőtt már olyan ember, akivel a szülés utáni pár hetet kivéve apuka volt otthon, és nem lett belőlük roncs, egészséges emberek. Babát meg lehet itatni 100% anyatejjel cumisüvegből is, nehogy már ezzel takarózzunk...
Sajnos manapság még az az elterjedt, hogy a gyerek anyu dolga, apunak meg leesik a f...a attól, ha ki kell cserélnie egy pelust, és ha apu marad otthon, akkor biztos papucs.
Az mióta maradi felfogás, hogy a nő az elsődleges gondozoja a gyermeknek és miért baj ez sok nőnek..? Az elet rendje és természetessége, higy vannsk női és férfi oldalak, egyik dolog jobban fekszik a nőnek, masik a férfinak.. A gyermekem gondozása pl nekem.
Az is maradi végülis, hogy vannsk férfiak és nők nem..? Istenem hova fajul ez a világ.
#17
Számomra az "élet rendje" az, hogy a feladatokat az végzi akinek több tehetsége/kedve van hozzá. Nem pedig az, akinek xy testrész nőtt a lába közé.
A CSED gondolom azért van, mert mégiscsak a nő hozta világra a gyereket, abból fel is kell épülni. Utána viszont szerintem mindegy, hogy melyik szülő marad otthon a kicsivel, a pár döntése.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!