Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Van itt olyan férfi, aki már...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan férfi, aki már élt bántalmazó, mérgező kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Nem feltétlenül fizikai erőszakra gondolok, inkább lelkire. Például szexmegvonás, leli terror, passzív agresszió, folyamatos hibáztatás, stb? Mennyi idő után jöttetek rá, hogy ez mérgező, és hogy tudtatok kilépni? Miért nehezebb egy ilyet lezárni és elfelejteni, mint egy egészséges kapcsolatot?
2022. jan. 6. 16:02
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%

Igen, az exbarátnőm ilyen volt. Az első fél-1 év rózsaszín köd, a másodikban már előjöttek a bajok, a harmadikban már menekülni akartam de nem tudtam, ezt követte még két év igazi kínlódás.

Lelki terror, megalázás mások előtt, az önbecsülésem földbe tiprása. A szexmegvonás is szinte mindig előkerült és hát a szomorú kimondani de működött... úgy manipulált ahogy akart, igazán mesteri módon csinálta, már az elejétől fogva, sokáig észre se vettem.

Komoly pszichológiai problémái voltak, ezért viselkedett így. Mivel durván ingadozott a hangulata (bipoláris), így amikor épp jól volt, az nekem is olyan volt mintha a fellegekben járnék, mint egy drogos, akkora érzelem löketet kaptam.. aztán amikor épp rossz passzban volt, és hát az esetek 90%-ban ez volt, akkor a fent említett dolgok. Egy idő után vettem észre h nem önkéntelenül csinálja hanem élvezi ha kínozhat lelkileg. Persze mindennek az alapja az öngyilkossággal fenyegetőzés volt. Bármikor ki akartam lépni előhúzta ezt a kártyát.

Végül barátok, rokonok segítségével "szabadultam", két éve járok pszichológushoz, úgy vélem mostanra sikerült túltennem magam rajta, ismerkedek lányokkal, de nagyon sokáig rájuk se néztem...

2022. jan. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%

Voltam éveken keresztül. Lassan vettem észre, mert mindenben nagyon türelmes és megalkuvó voltam. Azon kívül az egész családját bevonta ha összevesztünk, nem csak őt hanem a többieket is meg kellett bekítenem. Folyamatosan presszionáltak, éreztették, hogy mi a férfi "dolga" a kapcsolatban. (anyagi támogatás biztosítása stb). Amiket írtál, mind játszottak és fizikai erőszak is bőven volt, mellette öngyilkossággal fenyegetőzés, változatos lelki terrorral. Nehezen léptem ki, mert sajnáltam, úgy éreztem az én dolgom megmenteni őt attól, hogy ilyenné vált.

A szakítás után egy újabb erőszakos kapcsolatba kerültem, ahol szintén volt fizikai bántalmazás. Ebből már előbb sikerült felállnom, de a szakítás itt sem volt egyszerű, ott is történt fizikai erőszak részéről, amit úgy állított be a családja előtt, hogy én emeltem rá kezet.

2022. jan. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
78%
A volt barátnőm szinte folyamatosan ütögetett, mindennel ami a keze ügyébe került. Önmagát is ütötte, vagdosta, és azt mondta a barátnőinek, családjának, hogy én tettem vele. Végül rendőrségi ügy lett belőle mert én feljelentettem őt és az orvosszakértő megállapította hogy ezeket ő csinálja magával. Plusz vittem látleletet arról amikor széttört a fejemen egy vázát. És videót arról ahogy örjöng meg a céges félmilliós laptopját szétveri az asztalon meg a saját fején.
2022. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

Édesapám él benne már 14 éve.

Nem tudom, hogy bírja, mert nekem a nőtől a hátamon is feláll a szőr.

2022. jan. 6. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
27%
Ezt te írtad, Egér?
2022. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
77%
Volt. Evekig tartott. Az ember keles benneragadni, mert onmaga is elhiszi, hogy egy szar es mindent szarul csinal; probal bizonyitani, hogy nem igy van. Hidd el, az ilyen noknek soha, de soha semmi nem lesz jo. Maximum ideig-oraig; utana jon egy masik kifogas es problema, amiert termeszetesen Te leszel a hibas. Ok nem part keresnek maguknak, hanem szolgat. Teljesen leepitik az onbecsulesedet. Magam is pszichologushoz jartam egy evig; hogy egy minimalisan vissza tudjak terni az eletbe; erezni, hogy vagyok valaki a senki helyett. Az ember (koztuk en is!) vegtelenul hulye tud lenni, hogy egy kicsi szeretetet kapjon.
2022. jan. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%
Jelen, minden volt ami csak lehet :( túl sok idő,.... Túl sok.....
2022. jan. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
85%

Én nem, de egy ismerősöm élt bántalmazó kapcsolatban. Nevezzük Cecilnek a nőjét. Cecil az első pár hónapban varázslatos volt, utána összeköltöztek az ismerősömmel és előjött Cecil bántalmazó, utasítgató, megalázó énje. Amikor ketten voltak otthon folyton érzelmileg alázta, szexuálisan alázta, volt hogy meg is ütötte az ismerősömet. A dolog iróniája, hogy az ismerősöm anyukája is velük lakott (ezért mondtam, hogy amikor ketten voltak otthon..) és amikor az anyuka hazaért, nem akarta elhinni ezeket, csak annyit látott, hogy Cecil kedves és mosolygós.

Nehéz volt tőle megszabadulni, több hónap. Ennek már jó pár éve, de az ismerősömnek ez azóta is fájdalmas pont.

2022. jan. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Minden kapcsolat ilyen, csak a térfél más.
2022. jan. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

Volt és sajnos elég sokáig is tartott mivel voltak jobb napok és azzal vigasztaltam magam.

Sokszor úgy éreztem, hogy muszáj véget venni az egésznek de nem sikerült odajutnom. Végül már inkább megcsaltam a barátnőjével.

2022. jan. 17. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!