Szerintetek is furcsa az, ha a megszületett baba anyukája helyett az apuka megy GYES-re?
Unokatesóm (29) jövő hónapban fog szülni és bejelentette, hogy nem ő, hanem a férje fog menni gyesre, a munkájára hivatkozva.
Nők, ha nektek gyermeketek születne, ti inkább az apukára bíznátok rá a gyest?
Nem vagyok a témában szakértő, mert már rég volt gyerek a családunkban, utoljára én, így ha nem a gyesről, hanem valamelyik másról van szó, nyugodtan kijavíthatjátok.
Ilyen akkor szokott előfordulni, amikor apuka fizetése rosszabb mint az anyukáé. Amúgy manapság már nem furcsa.
Svédországban pl kötelező, hogy az első évben az anya a második évben pedig az apa van otthon.
Nekem van egy ismerosom, ahol az apa van otthon folyamatosan mar a harmadik gyerekkel. Külföldön élek, ők is külföldről jöttek és az apa nagyon rosszul beszéli a nyelvet -ertsd, iszonyatos az akcentusa, nem érteni mit mond- így ő nem tud normális munkát találni, anyanak viszont nagyon jó munkája van. Három kisfiúk van, nagyon jól elvannak.
A második kommentre reagalva: minden ert3kmes ember képes egy háztartást ellátni, takarítani és főzni is nemtől függetlenül. Az, ha a te partnered erre képtelen, az őt minősíti, elég negatívan,
Anyuka szoptatott az első 6 hétben, mellette fejt. A munkahelyen evidens volt, hogy bármikor kaphat szünetet arra, hogy fejjen, sőt, külön mini hűtőt szereztek be neki. 6 hónapig anyatejen élt mindhárom gyerek. De amúgy tápszeren se halnak ám éhen
A gyes általában a gyerek 2 éves korától jár. Így ha gyesre megy apuka, abban szerintem semmi furcsa nincs. Ha viszont tényleg születése után egyszerre apuka megy el gondozni a babát, az kicsit nekem is furcsa, de nem megbotránkoztató, biztos okuk van,így dönteni.
Mi amúgy a gyermekünk 8 hónapos korában cseréltünk a férjemmel. Neki éppen szüksége volt egy kis szünetre munka fronton, az én karrieremnek jót tett, hogy visszamentem és a férjem mindig is szeretett volna itthon lenni legalább az egyik gyermekünkkel. Nálunk nagyon bevált. Élvezte nagyon, jártak játszótérre, otthon pedig takarított, időnként főzött is, rengetegszer elkészített mindent a főzéshez. Amiatt is jó volt, mert én fixen 8-16ig dolgoztam, hétvégéink szabadok voltak, férjem viszont ejjel,nappal, rengeteg túlórával, és rengetegszer hétvégén is. Ha újra kezdhetnénk, akkor is így döntenénk. Eddig a fiúnkon sem látjuk, hogy ez barmi problémát okozott volna, pedig már 12 éves. A kistestvérekkel viszont már én vagyok itthon 7 éve, mert az egyikük súlyos beteg, teljesen hozzám ragaszkodik, csak én etethetem stb. Így utólag belegondolva még jobb, hogy akkor ott még egy kicsit dolgozhattam.
Ezt a döntést a párra kell bízni. Mi ismerünk sok családot, ahol apuka volt otthon hosszabb-rovidebb időt gyeden, gyesen és egyetlen családot tudunk, ahol nem vált be. Máshol mindenhol abszolút pozitív a tapasztalat. Náluk pl a kistestvérek születése után semm hangzott el soha a férjem szájából, hogy én csak itthon pihengetek, nem csinálok semmit atb, mert maga megtapasztalhatta, hogy milyen is a gyereknevelés.
Ez itthon fura, máshol annyira nem. A szoptatást valóban csak az anya tudja (bár nézzünk azzal szemben, hogy a nők többsége az első hat hétben már átáll teljesen a tápszerre), minden mást tud az apa is. Lehet nekik így felel meg.
Én itthon voltam/vagyok a gyerekkel, de sokszor vigyáz rá az apja vagy a nagyszülők. Nekünk így jó.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!