Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 hetes vagyok, mire számítha...

30 hetes vagyok, mire számíthatok, mit kaphatok, hogy lehet ügyeskedni kicsit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos! Az elmúlt két év a szüléstől visszanézve majd úgy lesz, hogy 4 hónap meló után fizettem magam után a tb-t, majd elhelyezkedtem, 1 hét meló után veszélyeztetett terhességet állapítottak meg, mert méhen kívüli gyanús voltam, ezért próba idő alatt felmondtam, nagyon megijedtem ... de mai napig fizetem magam után a tb-t, mindig is pár száz forint többletben voltam, tehát a tb-m sosem szakadt meg. Az anyasági támogatáshoz töltök majd le papírt, nyomtatom, töltöm, akkor talán gyorsabb lesz az ügyintézés. A gyermeknek taj és adószámot igénylek születése után, meg kell állapíttatnom, hogy jár a családi pótlék, ahhoz is találtam űrlapot. ÉS! Most jön a java, amihez nem értek de egyáltalán, mert az első gyermek már 12 éves, és akkor teljesen más volt minden. :) Nem tudom ez a CSED, GYES, GYED hogyan és kinek jár, nagyszülős kiskapu olyan van, hogy anyós nyugdíjas, a férjem részéről pedig ő elég jól kereső (nettó 320), abban viszont egyet értünk, hogy bölcsi nem lesz, mi nagyon szeretnénk, ha ovis korig vele is itthon lehetnék. <3 Akkor ennek tudatában. Ki igényeljen és mit? Mi jár és mi nem? Hol lehet igényelni ezeket?

2020. aug. 26. 16:11
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ne idegeskedj mert árt a szépségnek meg az egészségnek. Elég gáz viszont hogy anyóssal laktok. Ha ilyen szuperül keres a férjed, miért nem laktok külön... ja, így biztos kényelmesebb. Hagyjuk már ezt a hasbaakasztó dumát. A lényeg, hogy munka nélkül lébecelsz és minél több juttatást szeretnél lehúzni az adófizetőkről. Elég gáz ez, de hát te tudod. További jó "sunamasszázst".:D
2020. szept. 1. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%
Te miről beszélsz?? Pont, hogy azért kaphat max gyedet a férjed mert viszonylag jól keres. Aki rosszul vagy egyáltalán nem keres az jóval kevesebb gyedet kap, vagy egyáltalán nem kap és akkor csak a 25650 forintos gyes van.
2020. szept. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Nem élek az anyóssal :D havonta egyszer látom, anyám lelépett, apám és apósom már nincs, testvérünk sincs. szépség? Az sincs, egészség legyen! Értettem ám mindent, poénkodni is akartam kicsit, csak ezek szerint nem ment.
2020. szept. 2. 06:56
 24/25 anonim ***** válasza:

Pláne nem értem miért keverted bele "anyóst" ha csak havonta egyszer látod. Már a kérdésedben írod hogy "nagyszülős kiskapu olyan van, hogy anyós nyugdíjas". Meg hogy "ügyeskedni" szeretnél a több pénzért...

Azt meg már végképp nem értem miért kevered ide anyád, aki lelépett?

2020. szept. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Igazad van! Bolond vagyok ... Bocsánat, ha a műveletlenségemmel feldühítettelek. Akkor marad a gyed extra és a férjem fizetése, nem ügyeskedésből, hanem mert jár. Ebből meg lehet élni szépen. Jó egészséget kívánok!
2020. szept. 2. 13:55
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!