Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 hetes vagyok, mire számítha...

30 hetes vagyok, mire számíthatok, mit kaphatok, hogy lehet ügyeskedni kicsit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos! Az elmúlt két év a szüléstől visszanézve majd úgy lesz, hogy 4 hónap meló után fizettem magam után a tb-t, majd elhelyezkedtem, 1 hét meló után veszélyeztetett terhességet állapítottak meg, mert méhen kívüli gyanús voltam, ezért próba idő alatt felmondtam, nagyon megijedtem ... de mai napig fizetem magam után a tb-t, mindig is pár száz forint többletben voltam, tehát a tb-m sosem szakadt meg. Az anyasági támogatáshoz töltök majd le papírt, nyomtatom, töltöm, akkor talán gyorsabb lesz az ügyintézés. A gyermeknek taj és adószámot igénylek születése után, meg kell állapíttatnom, hogy jár a családi pótlék, ahhoz is találtam űrlapot. ÉS! Most jön a java, amihez nem értek de egyáltalán, mert az első gyermek már 12 éves, és akkor teljesen más volt minden. :) Nem tudom ez a CSED, GYES, GYED hogyan és kinek jár, nagyszülős kiskapu olyan van, hogy anyós nyugdíjas, a férjem részéről pedig ő elég jól kereső (nettó 320), abban viszont egyet értünk, hogy bölcsi nem lesz, mi nagyon szeretnénk, ha ovis korig vele is itthon lehetnék. <3 Akkor ennek tudatában. Ki igényeljen és mit? Mi jár és mi nem? Hol lehet igényelni ezeket?

2020. aug. 26. 16:11
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

Amúgy mi az irreleváns?


Ha nem bejelentett a fizetés, akkor nem jár semmi neki se....

2020. aug. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, nem olvastam az előző kommentet;)
2020. aug. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Bakker ezt még így az ember lenyomja, ez azért így valami, sőt! Mondjuk akinek van félre tett pénze előző időszakokból, annak azért frankó minden, egy jó vagy 2 közepes fizuból is. De egyik ismerősöméknél most lesz baba. A nő nem dolgozik, nem is dolgozott, a férfinek nincs bejelentett munkája, mert egyéb okokból szinte elvennék a fizuját, sőt nem is az ő hibájából, nem házasok, albérletben laknak, nincs szülői háttér, nincs félretett, azért ez így nagyon nehéz lesz. Szerintem ők semmiféle segélyt sem kaphatnak, hacsak a nő nem mondja, hogy egyedül neveli a gyereket, vagy nem is tudom. Így azért már más a felállás, de ebből egy dolgot tudok leszűrni. Ha "törvénytelen" akarsz lenni (ne tudjanak vonni, segélyt akarsz bejelentetlen m.hely,stb.), nem kapsz semmit. Nem bejelentett helyen nem kap családi adókedvezményt, nem tudnak házasság nélkül semmit igényelni azok közül amiket most az állam kínál, régen ha elváltak a segélyért ingyen járt a tankönyv, most az már alapból ingyenes ...
2020. aug. 29. 19:18
 14/25 anonim ***** válasza:

Ő csak Gyest kap vegig


Ez van sajnos.


Sokan sírnak, de szerintem most Magyarországon nagyon jó a támogatás...

Függetlenül a vezetéstől.


Én 560 ezres Csed-t kaptam és utána a max gyedet.

2020. aug. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Nem tudom minek emlegeted annyit, hogy fizeted magad után a tb-t. Arra a havi 7e forintra gondolsz? Azt persze, hogy fizeted. Ha nem dolgozol akkor kötelező fizetni. De azért nem jár cserébe "csak" egészségügyi ellátás. Más nem.
2020. aug. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"amit írtam h most 169 ezer netto, de lehet jövőre emelik (ha nő a minimálbér)"



Minden évben emelik a minimálbért és így ezzel a max gyedet is, mivel abból számolják.

Minimálbér kétszerese utáni gyed a max gyed.

2*m*0,7*0,75

m=bruttó minimálbér, jelenleg 161e Ft.

Igy a kepletbe beirva a mostani max gyed:

2*161000*0,7*0,75 = 169050


Ha emelkedik a minimálbér ezzel a keplettel ugyanúgy ki tudod számolni.


Ha bruttó béred (férjedé) legalább annyi mint a minimálbér kétszerese, akkor max gyed jár.

2020. aug. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
A férje nettó 320-t keres, ezért írtam h megkapja a maxot.
2020. aug. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
15-ös egyébként fizetem magam után a tb-t is :D de csak mert irreleváns :D jajjjj már :D 7? bakker 8-at szoktam ráírni :D Szép estét mindenkinek, aki nem fizeti a tb-t annak is :D
2020. aug. 31. 19:30
 19/25 anonim ***** válasza:
Anyóst nem értem miért kevernéd ide, mivel ő eleve nyugdíjas, így nem igényelhetne nagyszülői gyed-et, hiszen ahhoz aktív dolgozó kéne legyen. Meg miféle kiskapura gondolsz? Gyes, gyed extra - majd megint gyes + a családi adókedvezmény. Ezek a lehetőségeid vannak.
2020. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Anyóst? Semmi féle ügybe se keverném, csak mivel tudom, hogy anyós nyugdíjas, a férjem pedig jól keres, és azt viszont nem tudtam, hogy mi mihez kapcsolódik, illetve van -e összeghatár, amekkora fizu felett nem jár valami, stb. ezért lehetett volna olyan opció, hogy valaki azt írja, hogy te hü..e nő, az urad ekkora fizura nem kaphat, mert a háztartásotokban az egy főre jutó anyámkínja meghaladja az x Ft-ot, ezért úgy tudod, hogy anyóspajtás idén igénybe veheti már a mittomén mit nyugdíj mellett is, és akkor úgy jó lesz. NA? Most tényleg miért kell ezt? Lehet válaszolni szépen is egy kérdésre? Vagy most kezdjük el, hogy ba..ódjak meg, hogy jól keres a férjem? Meg örüljek, hogy az anyós nyugdíjas és van segítségem, de lehet intézek neki valami melót, hogy ne kényelmesedjen el, hisz az első unokáját se tolta egy métert se a babakocsival. Ja vagy inkább be is adom bölcsibe a gyereket, aztán dolgozok, mert fizetitek az adót, én meg otthon sunamasszázst tartok ... :D Ja! Fizetem ám magam után a tb-t :D :D :D A segítő válaszokat köszönöm!
2020. szept. 1. 07:19
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!