Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » 30 hetes vagyok, mire számítha...

30 hetes vagyok, mire számíthatok, mit kaphatok, hogy lehet ügyeskedni kicsit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nos! Az elmúlt két év a szüléstől visszanézve majd úgy lesz, hogy 4 hónap meló után fizettem magam után a tb-t, majd elhelyezkedtem, 1 hét meló után veszélyeztetett terhességet állapítottak meg, mert méhen kívüli gyanús voltam, ezért próba idő alatt felmondtam, nagyon megijedtem ... de mai napig fizetem magam után a tb-t, mindig is pár száz forint többletben voltam, tehát a tb-m sosem szakadt meg. Az anyasági támogatáshoz töltök majd le papírt, nyomtatom, töltöm, akkor talán gyorsabb lesz az ügyintézés. A gyermeknek taj és adószámot igénylek születése után, meg kell állapíttatnom, hogy jár a családi pótlék, ahhoz is találtam űrlapot. ÉS! Most jön a java, amihez nem értek de egyáltalán, mert az első gyermek már 12 éves, és akkor teljesen más volt minden. :) Nem tudom ez a CSED, GYES, GYED hogyan és kinek jár, nagyszülős kiskapu olyan van, hogy anyós nyugdíjas, a férjem részéről pedig ő elég jól kereső (nettó 320), abban viszont egyet értünk, hogy bölcsi nem lesz, mi nagyon szeretnénk, ha ovis korig vele is itthon lehetnék. <3 Akkor ennek tudatában. Ki igényeljen és mit? Mi jár és mi nem? Hol lehet igényelni ezeket?

2020. aug. 26. 16:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Neked csak GYES jár, de a férjed igényelheti a GYED-et munka mellett fél év után.
2020. aug. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
A Gyes-t a születése után egyből kell igényelni? A Gyed, ha a férjem veszi igénybe munka mellett, és fizetem magam után a tb-t, akkor azt hogyan állapítják meg? Neki folyamatos 15 éves munkaviszonya van.
2020. aug. 26. 16:43
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a GYES-t igényled a születés után, majd lemondod, mikor apuka igényli a GYED-et, amit az ő fizetése alapján állapítanak meg.
2020. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. aug. 26. 16:59
 5/25 anonim ***** válasza:
0%
De apuka csak akkor igényelheti a Gyedet, ha otthon marad a kicsivel.
2020. aug. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
5-ös, dehogyis. GYED mellett lehet dolgozni.
2020. aug. 26. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták


Gyes jár. Szülés utáni 170.naptól tudja az apa igényelni a GYED-t (ilyen frizura(ha bejelentett) a max-t fogja kapni, ami nettó 169 ezer +10 ezer adókedvezményt lehet igenyelni, de amúgy ezt már most is lehet neki a fizetésből)


Te akkortól fizeted a tb-d újra, elvileg gyes alatt biztosított vagy, de csak orvosi ellátásra vagy jogosult

2020. aug. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Két gyerek után már 40 az adókedvezmény.


Amikor lemondod a gyest és a férjed megigényli a gyedet, neked újra el kell kezdened fizetni magad után a tbt. Ha már ilyen sokszor leírtad ezt a kérdés szempontjából teljesen irreleváns tényt, legyen itt ez is.

2020. aug. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
a gyed nem befolyásolja a férjem fizetését? Igen, bejelentett munkaviszony. Irreleváns :D olvastam több kérdést, és 1-2 hölgy nem tette hozzá, hogy fizetni fogja, ezért minden második hozzászóló csak annyit válaszolt, hogy "de onnan fizesd a tb-det" :D Nos! A gyed igénylésekor bejelentett munkaviszony esetén a munkahelyen kell jeleznie a férjemnek, vagy MÁK-nál kell igényelnie?
2020. aug. 28. 11:12
 10/25 anonim ***** válasza:

Munkahelyen kell majd leadnia az igénylőt.


A fizetese mellé jár pluszban.


Pelda

most bruttó 400 ezer mondjuk a fizuja.

Ebből kiszamitjak a GYED-t, ami erre a fizura a max lesz, amit írtam h most 169 ezer netto, de lehet jövőre emelik (ha nő a minimálbér)

Így összesen fog keresni 320 ezer + 169 gyed


Ha a munkahely kifizető hely, akkor egyben fogják utalni, ha nem, akkor külön kapja majd

2020. aug. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!