Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Párom mézzel, krémtúróval...

Párom mézzel, krémtúróval akarja etetni 7 hónapos kislányunkat. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
én tisztában vagyok vele, hogy nem szabad 1 éves korig. de a páromnak egy ismerőse mondta hogy az ő gyerekük minden nap megeszik egy danettet és milyen szépen hízik. tény, hogy a mi lányunk nem egy vasgyúró, de nem is vékony. 4 hónapos kora óta kap gyümölcsöt, zöldséget, tejpépet. ja és az anyósom is állandóan azt hajtogatja, hogy ő az ilyen idős gyerekeinek már mennyi mindent adott. zárójelben megjegyzem a páromnak nagyon érzékeny a gyomra és pici kora óta ekcémás, semmitől se múlik el neki, és ennek szerintem lehet ahhoz köze, hogy túl hamar kapott mindenfélét, de ő persze nem így gondolja. nem képes megérteni, hogy azóta eltelt majd 30 év, és változnak a dolgok. a párom viszont nagyon ad az anyja szavára...már napok óta nem szólunk egymáshoz, én nem engedem hogy mindenféle vacakkal etesse. hogy értessem meg vele? én a gyereknek akarok jót! de a párom szerint csak azt akarom elérni, hogy megint nekem legyen igazam. mutattam már neki internetes cikkeket erről, gyerekorvoshoz nem hajlandó eljönni velünk, neki az anyja szava a szent és sérthetetlen. félek, rámegy erre a hülyeségre a kapcsolatunk is.

2013. okt. 27. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem engedném.
2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
66%

Boltit nem,de otthon készített krémtúrót adhatsz már neki

Pl banánnal,vagy almával...én is soxor csináltam kisfiamnak

ÉS nem nagy őrdöngősség ( 10 dkg túró+ fél banán.. botmixer és kész is )

Nálunk lehet házi túrót kapni..abból csináltam

2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ennél még nagyobb dolgok is lesznek a gyereknevelésben, amiben meg kell egyeznetek. Nehéz, de sokkal több nehézség lesz ennél. Én sem adnék ilyeneket ennyi idősen a gyereknek.
2013. okt. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Mézet semmiféleképpen ne adj neki, mert az allergizál. Sajnos sokat nem tudsz tenni, már nem kell sok, hogy mindent ehessen. Védőnő szokott menni hozzátok? Mert akkor talán még Ő is elmondhatná, hogy miket lehet és miket nem. De szerintem még csak most kezdődik az igazi probléma nektek mert akkor ezek után is bele fog szólni anyós és ha a párod nem benned bízik meg akkor kár erőltetni a kapcsolatot. Most még csak a kaja miatt megy a vita legközelebb, hogy szabad - e sétáltatni, mikor vidd ki játszani és mikor add be oviba.
2013. okt. 27. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mézet ne adj neki, mert a Clostridium botulinum (egy baktérium) endospórái megtapadnak a virágokon, a méhek átviszik magukkal, és bekerülhet a mézbe, ez pedig botulizmushoz vezet. Természetesen nem minden mézben vannak ilyen endospórák, és felnőttre többnyire ártalmatlan, de egy kisbabának (kb 1 éves kor alatt) nagyon ártalmas tud lenni. A botulizmus toxinja ellen jelenleg nincs biztos ellenszer, nagyon mérgező, és rettentő csúnya betegség (az izmok elernyednek, nem tudnak összehúzódni, fulladásos halálhoz vezet). Szóval én biztos nem adnék a gyerekemnek mézet amíg ilyen kicsi, és ha bárki megpróbálná tőből törném le a karját. De a krémtúró ellen nekem nem lenne kifogásom.
2013. okt. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
a méz tilos 2 éves korig.
2013. okt. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a mézről leírtak mindent. krémtúró elvileg 8 hónapos kortól mehet, persze csak otthon készített. túró+pici joghurt kikeverve gyümölccsel, finom és egészséges. a szomszéd meg lehet, hogy alkatra ilyen, vagy a cukortól hízik, ami nem túl jó.
2013. okt. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
tisztában vagyok a méz ártalmas hatásairól, viszont mivel anyós már hónapok óta mondogatja, hogy ő ilyenkor már mennyi mézes cumit adott annó...a párom szerint ártalmatlan. na mindegy, egyelőre eldugtam a mézet. a krémtúrót illetőleg sikerült megegyezni, hogy majd házi túróból készítettet adunk neki olykor. bár ennek se örülök igazán. sajnos a védőnő mindig úgy jön, hogy a párom dolgozik, viszont hagyott itt egy táblázatot, de hiába mutogatom.
2013. okt. 27. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
58%
mézet 1éves korig tilos az allergia miatt,túrót 8hónapos kortól lehet,gyümölccsel kikeverve.mutasd meg neki ezeket a válaszokat.
2013. okt. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mézet a botulizmus miatt 1 éves korig nem adnék. Otthon viszont szuper babának való krémtúrót lehet készíteni egy kis gyümölcspürével. Ha nincs okotok aggódni laktózérzékenység miatt, 7-8 hós kortól mehet a savanyított tejtermék.
2013. okt. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!