Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Sózás vagy nem sózás? Ki...

Sózás vagy nem sózás? Ki miért és miért nem?

Figyelt kérdés
Nagy dilemmában vagyok ezzel kapcsolatban. Védőnő állítja, hogy zöldfűszerekkel is ugyanolyan hatást lehet elérni mint sóval...meg hogy nem kell a veséjének még a só....én nagyon lelkesen nem sóztam eddig, próbáltam mindenféle katyvaszt mindeféle zöldfűszerrel, de 9.5 hónapos kisfiam egy ideje nagyon szájhúzva eszik meg minden főzelék felét, bármit csinálok, nem tudok többet elfogadtatni vele és szinte semmi nem ízlik neki igazán. Tudom, hogy ők még nem tudják, mi sós mi nem, de azért azt érzik mi rossz és mi nem.....eddig minden babával kapcsolatos alapelvem megdőlt...nem alszik sose közöttünk van külön helye: iszonyatos alvó születésétől kezdve, velünk alszik javarészt...min 1 éves koráig szoptatni fogok...2 hete 1 hetes próbálkozásom után sem volt hajlandó semmilyen formában már meginni az anyatejet....nem sózok 1 éves korig....a helyzet az jelenleg, hogy ha nem kezdek vmit a kajákkal semmit nem fog megenni...én sem eszem sósan, mindig csak annyit használok, hogy legyen íze az ételnek....sokszor nem hallgatok az ösztöneimre, mert elnyomják az okosok a jótanácsokkal, meg a mit csinálsz a gyerekkel, júj ne sózz, mert baja lesz című mondatokkal....ti hogyan csináljátok?
2013. aug. 7. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
mi most kezdtük a gyümiket, zöldségeket. 4hós. mosr semmiképp nem sózok, hisz honnan is tudná, h. hiányzik neki belőle, ha nem ismeri. nekem sem hiányzik a beluga kaviár, mert nem ismerem az ízét. de! a hozzátáplálásnak ugye az a célja, h. ugyan azt egye majd mint mi. ezért majd ha eljutunk oda, h. levesből veszek ki neki ezt azt, akkor már nem fogok izgulni a só miatt. sztem a fokizatosság és a mérték a lényeg!
2013. aug. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tengeri sóból szerintem nyugodtan adhatsz az ételekhez. Persze, nem jó dolog a fűszerezés, de inkább egyen. Meg amúgy sem chilit teszel a kajájába. Szerintem mértékkel elfogadható.
2013. aug. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én dettó így voltam mint Te, az összes elvem megdőlt amit olyan nagyon okosan kitaláltam mielőtt szültem..:-DD


Én mondjuk a sóval nem voltam hadilábon, eleve mi realtive sótlanul eszünk, és neki is adtam, de csak nagyon finoman.

Ha megnézed a bébiételeket, azokban is van só...só nélkül sótlan az élet:-)), tegyél neki nyugodtan, már nem olyan pici, és ebben a melegben meg sztem kifejezetten szükségszerű is, hisz kizizadjuk...

2013. aug. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
én azt vettem észre, lányomnál csak az az étel csúszik, amelyik ízletesebb, fűszeresebb. Hiába készítettem neki a sima főzelékeket fűszer nélkül, azoktól folyamatosan öklendezett csak. Szóval én a kis fűszerezés pártján vagyok
2013. aug. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én magam sem nagyon sózok semmit, de eddig nem tettem még a kicsi ételeibe sót, megeszi anélkül is (9 hós). Mindent párolok, akkor jobban lehet érezni az étel valós ízét és nem annyira muszáj sózni (magam is megkóstoltam). Így neki külön főzök, elosztom több részre és lefagyasztom. Próbáld ki esetleg párolással készíteni, hátha úgy megeszi, mielőtt sóznál. Egy próbát megér...
2013. aug. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Elejétől kezdve párolok mndent alufóliában a sütőben....volt idő mikor mindent megevett, de ahogy haladunk előre az időben, egyre kevésbé hajlandó...pedig rengeteg féle főzeléket kipróbáltam, de az érdekes lenne ha egyik sem csúszna
2013. aug. 7. 18:20
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 7-8 hó körül volt, h nem evett meg minden főzeléket, így pár napig azokba tettem egy nagyon pici tengeri sót. Aztán volt h nem raktam, és úgy is megette, onnantól nem adtam neki. Most 12 hós korától teszek a kajájába pici sót. Szerintem picit tehetsz neki bele, nem lesz tőle baja.
2013. aug. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd, a sótól nem lesz az égvilágon semmi baja.


Nekem 7 hónapos a kisfiam, van egy 12 évesem is. ( szóval nem kezdő anyuka vagyok)


A doktornőnk tanácsára 6 hónapos kortól rakok az ételbe pici tengeri sót. + még mondta a hidegen sajtolt olivaolajat is.


( egyébként ég és föld a különbség a sózott és sótlan étel közt... csak kóstold meg te is)


A paradicsomos krumpliját pedig úgy csinálom hogy rakok bele csipet sót, de egy nagyon kis csipet cukrot is. ( teljesen más az íze, úgy falja hogy nem győzöm olyan gyorsan adni neki amilyen gyorsan szeretné) Az okosok meg nem érdekelnek.

Ennyi.

2013. aug. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!