Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mellőznöm kell egyelőre a...

Mellőznöm kell egyelőre a tejtermékeket az 1 éves kislányomnak, vegafölt pl. adhatok neki? Bármi alternatíva tejfölre?

Figyelt kérdés
tegnap 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen persze bár szerintem pocsék íze van. Nem tudom mire gondolsz csak a tejfölt kell helyettesíteni? Ételbe? Mert akkor jók a alpro főző tejszínjei is. Vagy a vegán sajtok de a szójával is vigyáznotok kell? az szokott kereszt allergiát kiváltani az meg a helyettesítő termékekbe szokott lenni kicsit kevés infot adtál meg.
tegnap 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Teljesen ki kell hagyni a tejfölt a receptből. Mi az amiből szerinted nélkülözhetetlen?
tegnap 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

#1 Sajtokat bírja, tej helyett növényit használok, így a tejfölnek kerestem csak alternatívát. Kipróbálom, köszi!


#2 Csirkepaprikás az egyik kedvence, abba szerintem jobb ha van valami alternatíva, ami krémesebbé teszi.

tegnap 14:57
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Csirke paprikás az pont olyan amit lehet enni tejföl nélkül is. Én soha semmilyen pörkölt e nem teszek tejfölt. (Apukám nem szereti, mi meg így szoktuk meg gyerek koromban)


Másrészt semelyik vegán alternatíva nem lesz jó bele. Ezek általában valamilyen növényi zsírból vannak, ami hő hatására megolvad, olyan lesz mintha vajat vagy olajat tettél volna bele.


Az ilyen zab tejszín, meg rizstejszín azok meg folyékonyak és az ízüknek semmi köze a tejtermékekhez.


Főzelékekhez (főleg spenóthoz) kesutejszínt használtam (ha rákeresel kidobja a Google hogy tudsz otthon csinálni).

Joghurtot, tejet ha édes dolgokról volt szó kókusz tejjel, kókusz joghurttal helyettesítettem.


A többiből meg egyszerűen ki kell hagyni a tejterméket. Nem helyettesíthető.

tegnap 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
43 éves vagyok még soha nem ettem csirkepaprikást meg semmi a paprikást tejföllel. De szerintem a mi városunkban ( Szeged ) senki.
tegnap 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Oké, akkor pontosítom a kérdésemet, mert nem az volt a lényeg hogy ki hogy eszi a csirkepaprikást, hanem hogy eheti e egy 1 éves gyerek ezt a fajta alternatívát, köszi ha ERRE kapok választ!
tegnap 15:42
 7/13 anonim ***** válasza:

Finom Vegajo vegaföl összetevők:

ivóvíz, kókuszzsír 20%, dextróz, keményítő, babfehérje, trikalcium-foszfát, inaktív élesztő, tengeri só, baktérium színtenyészet


Nyilván eheti, de nem lesz jó, ahogy írtam szét fog olvadni, olyan mintha olajat (kókuszzsírt) tennél bele. Egyáltalán nem fogod vele azt a krémes tejföl hatást elérni, amit egy igazi tejföl ad és amit te is szeretnél.

tegnap 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
48%

5-ös, de!

Én nem,és a szüleim de, de a fiam, és a férjem családja úgy eszi :)

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Jelentem kipróbáltam és viszonylag rendben volt az állaga és tetszett is neki. Az összetevőkben nem voltam biztos, hogy mindent ehet ennyi idősen.
tegnap 16:33
 10/13 A kérdező kommentje:
#5 Egyébként a csirkepaprikás mindenképpen tejföllel készül, a csirkepörkölt, ami nem.
tegnap 16:36
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!