Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Most akkor melyik a jó hozzátá...

Most akkor melyik a jó hozzátáplálási "taktika"?

Figyelt kérdés

Első babám 2 hét múlva lesz 6 hónapos, akkor kezdjük a hozzátáplálást. Az apukájával mindketten allergiásak vagyunk, nekem ételallergiám is van.

Az egyik oldalról azt a tanácsot kapom, hogy a hozzátáplálással emiatt óvatosan, módszeresen kell haladni, egyszerre mindig csak egy új ételt adjak neki és azt 3 napon keresztül, hogy az esetleges allergiás reakcióknál tudjuk, hogy mi okozza.

A másik oldalról viszont azt hallom, hogy a legjobb minél hamarabb minél többfélét kóstoltatni vele, nem szabad túlságosan elhúzni az ételek bevezetését. Viszont ugye ha mindig csak 3 naponként adok neki valami újat, akkor beleőszülök, mire végre mindent ehet.

Hogyan kéne csinálnom? Nem akarom, hogy túl sokáig tartson a bevezetgetés, de közben tartok az esetleges allergiás reakcióktól is.



júl. 24. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:
88%
Ahogyan te biztonságosnak és jónak érzed. Alapvetően minden ilyesmi csak AJÁNLÁS, nem kötelező betartani semmit ezek közül. Ami fontos, hogy mézet, füstöléssel tartósított hústerméket és pasztörizálatlan tejet, nyers tojást még ne kapjon 1 éves koráig, minden más abszolút rád van bízva. Ha esetleg szoptattad és anyatejen keresztül volt olyan dolog, amire érzékenyebben reagált, akkor azzal érdemes óvatosnak lenni, de egyébként az a nemzetközi ajánlás, hogy az allergéneket (glutén, mogyorófélék, hal, tejtermékek, stb) minél hamarabb mutassuk meg a gyereknek. A magam részéről BLW-ztünk, nem vezetgettem semmit és nem adtam ugyanazt 3 napig, nulladik perctől kezdve ette azt, amit mi, csak kevesebb sóval és esetleg nagyobb darabokra vagdosva, hogy könnyen megfogja és tudja nyammogni. De nálunk ez könnyű, hiszen sem én, sem az apjuk nem vagyunk allergiások, a gyerekek sem érzékenyek semmire, így lazán adtam elsők között tojásos-tejfölös-sajtos kajákat, normális pékárut, kiflit-kenyeret, húst és halat és mindenféle zöldséget és gyümölcsöt, idénynek megfelelően. De ezt nem jelenti azt, hogy másnak is így KELL csinálnia, ha nem érzed biztonságosnak, akkor inkább pürésítsd és kövesd azokat a táblázatokat, amiket a védőnőtől kapsz, ez abszolút rád van bízva. Nem kőbe vésett szabályok ezek, csak esetleg segítség, ha megakadsz. Figyeld a babát, figyeld az ő reakcióit, igényeit, és akkor nagy baj nem lehet.
júl. 24. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen esetben szakemberrel konzultálnék, akivel megbeszélitek a lehetősegeket, és a stratégiát.

Első körben döntsd el, hogy püré, vagy blw, aztán keress a módszerben jártas szakembert. Pl Óvári Anna.

júl. 24. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!