Mennyi teret engedjek a férjemnek a hozzátáplálásban?
100%-ban tápszeres a babánk, most jött el a hozzátáplálás ideje (vagyis a férjem szerintem már 5 hónaposan is érett lett volna rá, de én szerettem volna 6 hónapos koráig várni a kóstoltatással)
Nos, én azt a táblázatot szeretném követni, amit a védőnő adott, viszont a férjem lazábban akarja kezelni (ő is sokat olvas a témában, úgyhogy nem mondom, hogy nagyon hülye lenne ehhez)
Nemrég kezdtük, a gyümölcsöknél tartunk, banánt kóstoltatunk már napok óta.
A férjem ezzel szemben simán adna neki egy kis natúr főtt csirkét a mi kajánkból, vagy zöldségeket stb..
Mennyit engedjek neki? Vagy hogyan értessem meg vele, hogy én lassabban haladnék?
Szerintem teljesen oké, hogy az anya szab meg alapvető dolgokat a gyerekkel kapcsolatban, mivel ő lesz az, akin csattan minden ha valami félremegy.
Pl. apuka ad valamit a gyereknek, akkor is az anyuka fogja kapni a leb.aszást a gyerekorvostól, neki kell magyarázkodni, nem az apukának.
Bármi történik a gyerekkel, mindig az anyja a hibás, mindig őt kérdezik fel pl. a család is.
Ez egy társadalmi berögződés, valószínűleg pont azért, mert korábban a férfiak tényleg nem szóltak bele semmibe.
+ anyának van az a bizonyos anyai ösztön, ami sok esetben felülírja az apa elképzeléseit, mert anya a gyermek legkisebb rezdüléseit is megérzi.
Ha anyuka a védőnőben bízik, akkor apuka max a véleményét mondja el, mit olvasott, mert nem ő fogja ápolni éjjel a hasgörcsös gyereket, hanem anyuka. Nem ő fogja vinni reggel a kiütéses gyereket az orvoshoz, hanem anyuka. Nem ő fogja masszírozni és vígasztalni a szorulásos kisbabát, hanem az anyja (mivel ugye apa dolgozik, nincs otthon).
Szóval szerintem ezért döntse el anyuka végső soron, hogy mit kapjon a kicsi.
#25.
Én nem lusta, hanem dolgozó apákról beszélek....
Reggel 9kor hogyan vinné orvoshoz az apuka a gyereket, miközben munkában van?
És hogyan virrasszon a síró gyerek mellett ha másnap munkagépekkel dolgozik vagy vezet?
Egy átlag otthon mindent IS elvégző apáról beszéltem.
Van az a kifejezés, hogy elsődleges gondozó. Véleményem szerint ennek a személynek kell a döntéseket is elsődlegesen meghoznia a gyermekkel kapcsolatban.
Mivel ő viseli a következményeket is, plusz ő az aki tényleg a nap 24 órájában a gyermekkel van és ő ismeri a leges legjobban.
Teljesen mindegy h ez a személy anya, apa, nagymama, nevelőszülő, örökbefogadó szülő, akárki.
Szerintem ez akkora baromság... Hozzátáplálásról beszélünk. Nem attól lesz allergiás a gyerek, mert apuka adta az adott ételt először. A gyerek akkor is az lesz, ha 2 héttel később kapja ugyanazt anyukától és a következményeket a gondolatmenet alapján akkor is anyuka (elsődleges gondozó) viseli.
Szerintem meg apuka is viseli, mert ha ordít a lakásban a gyerek, ő sem fog aludni. Ha anyuka ideges, helyt kell állnia, ha a gyerek beteg, ő is aggódik és vannak apukák, akik megtehetik, hogy elmennek az orvoshoz a gyerekkel.
Úgy csinálunk, mintha bevezetni az ételeket, kóstoltatni, akkora tudomány lenne, amihez a felelőtlen apukák hülyék fujj fujjj és még a következményeket sem vállalják, hát komolyan... :D
A kérdező férje utánaolvasott, tájékozott, nem egy nem törődöm apuka, aki az anya kezébe akarja adni 100%-ban a gyeplőt és ez így van jól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!