Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba vittem?...

Tényleg túlzásba vittem? Miért kell anyósomnak beleszólnia?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 35 hetes kismama. Anyósom jóformán lecseszett amiért ennyit mertem költeni a picire.


Kombi ágy 90000

Matrac 20000

3 db ágynemű gumis lepedővel 17000 darabja

Pelenkázó betét 6000

Multi funkciós babakocsi 300000

Kád meg állvány 20000

Légzés figyelő 80000

Babahinta 50000

Pihenő szék 42000


Ezek csak a nagyobb tételek, nem számoltam bele a rugikat, a pelust, törlőkendő, etetéshez dolgokat. Összesen kb 800000be került amit eddig vettem.

Miért fáj ez anyósnak?


2019. júl. 3. 19:59
1 2 3 4
 31/37 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Üzenném a nemtudomhányadik válaszolónak, hogyha a férj dupláját keresné az " asszonykának", anyósnak akkor sem lenne hozzá köze.
2019. júl. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem azért fáj neki, mint amit a többiek írtak is, hogy penzkidobás. Egyrészt igaza is van, mert valóban az. Az elején tényleg tök mindegy milyen az agynemuje, meg lepedője mert úgyis kakis, meg böfis lesz minden, illetve én pl takarót nem is használtam. Hinta, pihenőszék is olyan dolog, hogy vagy el lesz benne, vagy nem. Persze ha nem vág földhöz, hogy ennyit kidobtatok az ablakon, akkor tök mindegy. Másrészről viszont semmi köze hozzá.
2019. júl. 4. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
46%

Semmi köze hozzá, ez a ti dolgotok.


Én is anno sokat költöttem az első babára, sajnos aztán rájöttem, hogy fölösleges volt. Másodiknál már okosabban csináltam. A megmaradt cuccokat eladtam a vaterán, ez egy kicsit vígasztalt.


A pihenőszék engem is érdekelnw amugy!

2019. júl. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
57%
Még ha valóban pénzkidobás is ez, akkor sincs semmi köze hozzá. (nem, még akkor sem, ha a férj keresi az asszonykának) Ha megtehetitek, vegyetek amit akartok.
2019. júl. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
81%

Semmi köze hozzá, de tényleg soknak tűnnek az összegek.

Nekünk is lett volna pénz nagyon drága cuccokat venni, de feleslegesnek éreztük, mert a gyereket nem érdekli milyen ágyban, milyen ágyneművel alszik. Még hogy 50 ezres vagy 30 ezres hintában hintázik. Azt a pénzt inkább félretettük nagyobb korára, ha lesz valami hobbija, vagy bármi. Ugyanis az érdekelni fogja.

2019. júl. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
68%

Két gyerekkel a hátam mögött nekem is túlzás.

De, az első gyereknèl mi is mindent megvettünk, amit gondoltunk. Amire nem számítottunk:

A babakocsiban 2 év alatt összesen 1 órát ha volt, állvány nélkül sokkal jobb volt fürdetni. A babahinta volt leginkább kihasználva.

A második gyerek viszont imádja a babakocsit a hintát viszont nem.

Szóval tapasztalattal a hátam mögött ma már másképpen csinálnám. Ettől függetlenül, ha megtehetitek vegyétek meg, amit jónak láttok. Ha nem jön be eladjátok, mégha áron alul is, de kb. ott lesztek, mintha egy olcsót vettétek volna.

2019. júl. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem érdekes, hogy kiírtad tételesen az összegeket. Ha tényleg az érdekelne téged, hogy vajon anyósnak miért fáj ez, írhattál volna csak annyit, hogy az anyós látta a költést és beszólt, hogy sok, valaki segítsen megérteni, hogy miért. De az összegek miért fontosak itt? Teljesen elterelted mindenki figyelmét, és van egy olyan gyanúm, hogy kicsit direkt.

Azt pedig be kell látni, hogy ilyenkor az ember nem annyira "a picire" költ, hanem jól esik vásárolgatni. A pici az elején csak szoptatást és alvást meg testközelt és némi sendet igényel, ehhez elég némi pelenka, tíz rugdalózó, egy pléd, egy kiságy és egy nyugodt otthon. Én egy kisággyal kezdek, és majd azt veszek, amiről menet közben látom, hogy kell. Még a babakocsiban sem vagyok biztos. Mi van, ha megveszem, aztán kiderül, hogy tökre nem is úgy szeret lenni, másmilyen típus kéne?

Na mindegy, amúgy anyós menjen a francba, hogy nézeget bármit, ami kint van az asztalotokon. Az én anyámnak ez eszébe se jutna. Anyósomnak pláne nem.

Amúgy az is érdekes, hogy miért NEKED szólt be, amikor a férjeddel szereltétek össze a kiságyat. Mintha neki semmi köze nem lenne hozzá :) Kérd meg, hogy ne nézegessen meg semmit, amit nálatok talál, ne turkáljon.

2019. júl. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!