Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba vittem?...

Tényleg túlzásba vittem? Miért kell anyósomnak beleszólnia?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 35 hetes kismama. Anyósom jóformán lecseszett amiért ennyit mertem költeni a picire.


Kombi ágy 90000

Matrac 20000

3 db ágynemű gumis lepedővel 17000 darabja

Pelenkázó betét 6000

Multi funkciós babakocsi 300000

Kád meg állvány 20000

Légzés figyelő 80000

Babahinta 50000

Pihenő szék 42000


Ezek csak a nagyobb tételek, nem számoltam bele a rugikat, a pelust, törlőkendő, etetéshez dolgokat. Összesen kb 800000be került amit eddig vettem.

Miért fáj ez anyósnak?


2019. júl. 3. 19:59
1 2 3 4
 11/37 piroska és a farkas ***** válasza:
90%
A" Te kerested meg az àràt vagy a fia?" kérdésnek semmi értelme nincs, ugyanis anyósnak semmi köze a fia pénzéhez. Feltételezhetôen a férj és a feleség vagy közös kasszàn vagy nem, de együtt döntve vették meg ezeket a holmikat, annak a babànak, aki kettejüké, és nem anyósé. Màsrészről az összeg valóban rengeteg, mondhatni irreàlisan sok.
2019. júl. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
81%
Soknak tűnik. DE te/ti kerestétek meg a rávalót. Innentől kezdve senkinek semmi köze hozzá. Nagyon max egy jó indulatú kritika... Nézz szét a csoportokban töredékért vannak fent átnőtt, kinőtt új újszerű dolgok. Főleg, hogy ha spórol az ember akkor is első babánál belefut olyanba amit az életbe nem használ. (mi pl a babahintával voltunk így. Utálta a fiam, de még fél árban sem kellett a kutyának sem az alatt meg nem adom úgyhogy itt várja a tesoját, hátha). Mert ha már nem lesz meg a fizetésed és nem tudsz ennyire költekezni rosszul fog esni.
2019. júl. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
91%
Gondolom anyós jóval szerényebb körülmények közé szülte meg a férjedet, akivel olyan életkörülményeket tudtatok megteremteni, amiről anyós annak idején még álmodni sem tudott. Szóval anyós életét a racionalitás határozta meg a tiéteket kevésbé. Ezért nem szabad összehasonlítani azokat a helyzeteket, amelyek alapvetően különböznek egymástól.
2019. júl. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
98%

Senkinek semmi köze hozzá.

Mindenki annyit költ a kisbabájára amennyit akar.

2019. júl. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem meg nagyon is van értelme a ki kereste meg kérdésnek, ha mondjuk a férj kétszer annyit keres, asszonyka meg jó dolgában azt se tudja, mire szórja el.
2019. júl. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
76%
Bocsi, de ha milliárdos lennék, akkor sem költenék ennyit, mivel teljesen felesleges. Mondjuk én úgy nőttem fel, hogy tudom, hogy mi a pénz értéke, minden egyes dolog, amink van, azért megdolgoztunk a férjemmel és így éltek-élnek a szüleink is, tehát mi ezt láttuk. Pontosan ezért tudom, hogy bár mi is a lehető legjobb dolgokat adjuk a gyerekünknek, de még akkor is felesleges pénzkidobásnak tartom ennek jó részét, amit te vettél. Vagyis amennyiért vettél. Minek? Ettől nem lesz jobb a gyerekednek. Ennek sokad részéért is tudsz minőségi és jó dolgokat adni a babádnak. Inkább adtad volna oda a rászorulóknak, de tényleg. Többre mentél volna vele!
2019. júl. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
59%
Ketten a férjemmel 1-2 millió között keresünk egy hónapban, úgyhogy igazán nem irigylem tőled mert nincs mit, de NAGYON túlzásba estél. Ettől függetlenül a te dolgod és hacsak nem kérdezed - mint most - senki véleménye nem érdekes.
2019. júl. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 A kérdező kommentje:
A férjem és én kB ugyan annyit keresünk. Amint mondtam, 3 éve gyűjtjük a pénzt. Nem tagadom, jobban keresünk mint az átlag, és ezt a gyermekünkre szeretnénk fordítani. Az anyósom szerint ez pénzkidobás, de mi úgy vagyunk vele, ha megtehetjük, a legjobbat kapja a pici
2019. júl. 3. 20:52
 19/37 anonim ***** válasza:
71%

Sztem van ami túlzás

Akármennyi pénzed van


De teljesen a te és a párod dolga


Ne foglalkozz anyóssal, ha igaza is van a ti magánügyetek


Ne vedd a szívedre mert beleőrülsz



Pihiszékben mi 42??? Megmutatod? Csak kiváncsi vagyok ( priviben elég 😉)

2019. júl. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
100%
Ha támogat benneteket anyagilag, akkor van hozzá köze. Ha nem, akkor nincs, és nem kell neki elmondani mi mennyi volt. Akkor sem, ha kérdezi. Te meg ne dicsekedj neki.
2019. júl. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!