Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg túlzásba vittem?...

Tényleg túlzásba vittem? Miért kell anyósomnak beleszólnia?

Figyelt kérdés

30 éves vagyok, 35 hetes kismama. Anyósom jóformán lecseszett amiért ennyit mertem költeni a picire.


Kombi ágy 90000

Matrac 20000

3 db ágynemű gumis lepedővel 17000 darabja

Pelenkázó betét 6000

Multi funkciós babakocsi 300000

Kád meg állvány 20000

Légzés figyelő 80000

Babahinta 50000

Pihenő szék 42000


Ezek csak a nagyobb tételek, nem számoltam bele a rugikat, a pelust, törlőkendő, etetéshez dolgokat. Összesen kb 800000be került amit eddig vettem.

Miért fáj ez anyósnak?


2019. júl. 3. 19:59
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
87%

76%is szintén magasan átlag fölött kereső válaszoló vagyok.


Nem az a baj, hogy a legjobbat akarod, ez természetes, hanem hogy pazarolsz. Van egy szint, ami fölött egészen egyszerűen NINCS minőségi különbség, csak a márkát, giccset és egyéb felesleges hülyeséget fizeted ki. Például egy valódi bőr Stokke babakocsi remek példa erre.... nettó baromság, az veszi aki hülye ÉS még sok pénze is van ehhez. Garantálom, hogy a 40ezres pihenőszék és a 80ezres légzésfigyelő pont ugyanez a kategóriás

2019. júl. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
66%

Látod, itt is kb. mindenki megszólt, miért pont anyós ne tenné?

Szerintem ne foglalkozz vele. Más meg autót vesz 10 milláért holott 700e-ért is kapni. Még kertes házat építtet, holott panelban is simán el lehet lakni. Akkor te is vehetsz 17 ezres ágyneműt, hidd el! Ne hagyd hogy emiatt bárki ítélkezzen. Ennyi erővel aki lakásban él az szóljon be a házat vásárlóknak, hogy minek flancol?

Anyósnak nincs beleszólása semmibe. Véleményezzen, ki nem tojja le :)

2019. júl. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
65%

"Minden számlát elraktam, ha esetleg nem jó valami, vissza tudjam vinni. A számla az asztalon volt, anyósom meg belenézett."


Ez mondjuk hihetetlen. Van 10 számla az asztalon és anyós leül olvasgatni?

Mert utána meg már egyes számban írod hogy "a számla"...na de akkor minden számlát elraktál, ahogy először írtad, vagy egy számla volt az asztalon? Ez kissé ellentmond.

2019. júl. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
63%
Mi is megengedhettük volna a drágább babaholmikat, ennek ellenére középáras dolgokat vettünk.Egyszerű oka volt a döntésnek, a gyerek semmilyen formába nem értékelte volna jobban a drágább holmikat.Az elején az szinte alig lát,amikor lát meg az olcsóbb ágynemű mintáját ugyanúgy nézegeti mint a drágábbét.Nagy bánatom volt, hogy pld 3 hónapos korában búcsút mondhattunk a pihenőszéknek(10.000ft vettük, jó hogy nem többért)mert abban a pillanatban, hogy forogni kezdett nem maradt el benne.Babahintára eleve be se neveztünk.Szerintem max anyósod is úgy gondolkodik ahogy mi, hogy ráér akkor komolyabb összegeket költeni gyerekjátékra és a többi, mikor már valamit valóban felfog abból amit lát és megismer.
2019. júl. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Többször vásárolgattam kisebb nagyobb tételben, minden számlát eltettem, de amit most írtam azt egyszerre vettem meg egy baba boltból.

Tehát az az egy számla ami az asztalon maradt az 650000 Ft volt. Erre akadt ki.

Férjemmel éppen a kiságyat szereltük össze amikor váratlanul becsöngetett hozzánk, így esélyem sem lett volna elpakolni a számlát

2019. júl. 3. 22:09
 26/37 anonim ***** válasza:
77%
Kit érdekel? Mindenki meg fog szólni, nem foglalkoznék vele.
2019. júl. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
79%

Abban teljesen igaza van hogy a fele vagy baromság vagy irreálisan drága. Ágynemű pl. Újszülöttnek nem is szabad akárhány részes meg akármiből van mert párna, baldachin, takaró mind a bölcső halál segítői. Pihenőszék ugyan azt tudja mint a babakocsi mózeskosara. Van benne a gyerek. Babahinta amíg nem ül magától addig nem szabad ültetni aztán meg lehet nem is fog megmaradni benne. Meg mivel jobb egy 20ezres kád mint egy 10ezres. Már ahhoz is van minden....... Stb

Mindettől független a ti dolgotok, de lehet később más értelmes dologra jobban el tudtátok volna költeni ezt a pénzt is.

2019. júl. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem, ha megtehetitek miert ne!?


Boldog Babavarast!;)

2019. júl. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
48%
Lehet picit túlzásba vitted, de vigasztaljon minden anyukával megesik. A kerettől függetlenül persze mindenki a legjobbat szeretné venni a gyerekének. De azért egy 80000 ezres légzés figyelő, vagy egy 50000 babahinza.Lehet anyós csak azért szólt mivel ő is úgy gondolja hogy, most vettél 50000-ért egy hintát és 42000-ért egy pihenő széket ami, lehet ott fog porosodni mert lehet nem lesz el benne a pici,sosem tudni. De ettől függetlenül nagyon senkinek semmi köze ahoz hogy, mennyit költesz.
2019. júl. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
72%
Attól, hogy a drágát veszed, még nem a legjobbat kapja.
2019. júl. 3. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!