Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet egy...

Magyarországon lehet egy gyereknek japán nevet adni?

Figyelt kérdés
Az apa japán. Én pedig magyar.
2010. jún. 24. 22:02
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%

nálunk az apa grúz én pedig magyar és a gyerek az apja nevét kapta

azt hogy:Szamharadze Georg

2010. jún. 25. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
elöbbi voltam 18/L
2010. jún. 25. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
23:32: te beszelsz hulyesegeket, ugyanis mondtam, hogy annak kell fonetikusan irni, akinek mindket szuloje magyar. Olvasd mar el megegyszer, te nagy esz. Ha neked az egyik szulod angol, nem kell fonetikusan irni. Annak szolt az uzenetem, aki irta, hogy japan nevet akar adni, de mindketten magyar allampolgarok. Ok csak fonetikusan adhatnak japan nevet. Ugy latszik, hogy nem tudsz szoveget ertelmezni. Akkor meg nem kellene magyar oldalra jonnod kommentelni...egyebkent en tudom, mert keresztul mentem ezen a proceduran, MTA felterjesztes stb. Szoval eloszor ha szukseges szamodra, olvass el tobbszor egy kommentet, mert nem erted, amit masok irnak.
2010. jún. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
43%
Kolompár Mitsubishi Toshiba
2010. jún. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kiegészíteném a vitát:


Azon magyar állampolgárságú szülők, ahol bizonyíthatóan más nemzetiséghez tartoznak ők vagy felmenőik (mi pl németek vagyunk)és a vezetéknevükön ez látszik is, kérhetik az eredeti írásmódban a gyermek nevét még akkor is, ha 4 generáció óta magyar állampolgárok.Így pl semmi akadálya, hogy az én fiam neve pl Siegfried legyen Szigfrid helyett.

2010. jún. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Off. Legyen Daisuke Matsui ( [link] tegnap láttam a VB-n és tök jól néz ki xD
2010. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Amikor még nem terveztünk gyereket a párom Keisuke Hondáról akarta elnevezni :D

Amúgy köszi a válaszokat :)

2010. jún. 25. 13:11
 28/28 anonim ***** válasza:
Off: a páromnak volt egy Masa nevű japán ismerőse, mikor beszélt róla, én mindig Masahero-ra asszociáltam (fonetikusan így ejtette ki, angliában találkoztak) Van jelentésbeni köze esetleg a hero-hoz, mint angol szóhoz? Vagy én is hülyeségeket beszélek már ilyenkor? :o) bocsi
2010. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!