Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet egy...

Magyarországon lehet egy gyereknek japán nevet adni?

Figyelt kérdés
Az apa japán. Én pedig magyar.
2010. jún. 24. 22:02
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
20%
22:12: annak lehet japan nevet adni, akinek egyik szuloje japan allampolgar. Magyar allampolgaroknak csak magyar irasmodu nevet lehet adni. Igy a ti neveteket is csak magyar irasmoddal lehet majd leiratni. Tehat ahogy kimondjak, ugy lesz leirva magyarul. Magyarorszagon nem lehet amerikai neveket sem adni! A Jennifer az Dzsenifer, a Junior pedig Dzsunior.
2010. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
67%

Ha az egyik szülő japán, akkor kérdés nélkül igen.

Ha mindkét szülő magyar, akkor engedélyeztetni kell a nevet, egyéni eljárással az MTA Nyelvtudományi Intézetéban döntenek arról, hogy engedélyezik-e. Ennek feltétele az, hogy - unalomig ismert kulcsszó - ne sértse a gyerek érdekeit, illeszkedjen a magyar hangrendszerbe, illetve magyar helyesírás szerint legyen írva. Nyilatkozni kell arról is, hogy a szülők tudomása szerint a név megfelel a gyerek nemének, tehát pl. kislánynak nem lehet külföldi fiúnevet adni (megpróbálták már), és fordítva.

2010. jún. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Kihagytam egy szót, szóval természetesen a gyerekünknek adhattunk akármilyen nevet :)

És igazolás sem kellett, hiszen a nevéből, születési adatokból látszik, ha nem magyar az egyik szülő.

2010. jún. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Mi Japánban lakunk csak most eljöttünk ide és anyukáméknál leszünk augusztusig de úgy néz ki, hogy nemsokára jön a baba :). Itt fog születni és csak arra voltam kíváncsi, hogy fognak-e érte szólni.

Amúgy Takeshi lesz a neve esetleg Masaharu (Masa) bár nekem a Takeshi jobban tetszik.

2010. jún. 24. 22:51
 15/28 A kérdező kommentje:
Amúgy érdekes japán nevek vannak...van egy olyan férfinév, hogy Tokaji. Olyan is van, hogy Gekko :D
2010. jún. 24. 22:52
 16/28 anonim ***** válasza:
18%
Bocs, h offolok, de ha itt születik meg akkor nem magyar állampolgár lesz? (nem értek hozzá, azért kérdezem) És ha igen, akkor nem lesz fura h kint éltek, és valószínűleg egész életében ott él majd, de magyar állampolgár?
2010. jún. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
15%
22:17, hülyeségeket beszélsz. Nekem angol nevem van, mert az egyik szülőm angol. Itt születtem és nem kellett fonetikusan írni, pedig ez volt már 18 éve. A japánnal is lehet ezt ennek megfelelően.
2010. jún. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Takeshi (L) off: a merengő fanfic oldalon van egy történet ahol a férfi főszereplőt így hívják :)
2010. jún. 24. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 BlacktigerXXX válasza:
és különben is kettős állampolgár lesz. :)
2010. jún. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 BlacktigerXXX válasza:
41%
Én úgy tom hogy csak a cígóknak van lehetőség rozalindára, meg armandóra, ilyesmi. :D:D
2010. jún. 25. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!