Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Magyarországon lehet egy...

Magyarországon lehet egy gyereknek japán nevet adni?

Figyelt kérdés
Az apa japán. Én pedig magyar.
2010. jún. 24. 22:02
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Így, hogy az egyik szülő japán, gond nélkül.
2010. jún. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
0%
nem tudom, de mi lesz a neve?:)
2010. jún. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy csak akkor, ha Mo-n már anyakönyveztetve van a keresztnév, akkor is csak fonetikusan leírva engedik. De azt el tudom képzelni, hogy ha még nincs ilyen név nálunk, akkor mondjuk bejegyzik, de fizetni kell érte.
2010. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
44%
Ha az apja japán szerintem lehet, kérdezd meg az anyakönyvi hivatalban mert valamilyen igazolás biztos kell majd neki. De ha itt éltek szerintem egyszerűbb lenne neki magyar névvel még akkor is ha Szuzuki Zsuzsi lesz:)
2010. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
67%

ha az apja japán akkor természetesen. És természetesen japánul (latin betükkel) írva

A "csak fonetikusan" azokra vonatkozik ahol mindkét szülő magyar.

2010. jún. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
69%
Barátnőm félig olasz, és neki olasz neve van nincs magyarosítva, úgy hogy szerintem lehet.
2010. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
19%
Nekem is pont ilyen problémám van, mert a lányunknak a Szajuri nevet akarjuk adni, de egyikünk sem japán. Én úgy tudom, hogy lehet japán nevet adni mivel más amerikai neveket is lehet már itthon adni.
2010. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
Nektek lehet japan irasmodu japan nevet is adni, mert egyik szulo japan es ez a kriterium. Egyebkent az en ferjem is japan.
2010. jún. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
23%

Nekem ugyan nem japán a férjem, de nem is magyar. Csak állampolgár már 15 éve. És még így is adhattukn neki akármilyen nevet, még csak fonetikusan se kellett írni, és fizetni sem kellett. Sőt, meglepődött a nő az okmányirodában, mikor mondtam, hogy fonetikusan szeretném :)

Mivel japánul nehéz lesz eredetiben anyakönyveztetni, :) ezért szerintem angolosan is lehet majd nektek.


A Szajurit megmosolyogtam, de jó értelemben, mert imádom azt a történetet!!

2010. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim válasza:
16%
Nekem apám mondta, hogy a japánok úgy adnak a gyerekűknek nevet, hogy egy üres tekenyőt egy hosszú lépcsőn leeresztenek, és amilyen hangokat kiad az lesz a neve pl. jin-jung-beng-jang
2010. jún. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!