Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az a szulés utani depresszi...

Mi az a szulés utani depresszió? Mik a tunetek?

Figyelt kérdés
akinek volt már ilyen,vagy van mit jelent?és mennyi ido mulva jon ez elo?és meddig tart?
2010. jún. 22. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nekem egy enyhe volt.már nagyon vártam a kisfiam megérkezését.de mikor itthon voltunk,csak álltam az ágya felett és sírtam,hogy én ezt nem tudom végig csinálni és mit csinálok ezzel a kicsivel,most már mindig a nyakamon lesz.eltelt egy pár hét és elmúltak ezek a gondolatok.
2010. jún. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam azt hiszem valami ilyesmi volt.

Szülés után 1-2 héttel, változó intenzitással, kb. 6 hétig tartott.

Nagyon sokat sírtam, volt hogy sírógörcsöm volt. Semmihez nem volt sem kedvem, sem energiám. Mindennek csak a borús oldalát láttam, semminek és senkinek - még a babának sem tudtam örülni. Sajnos a férjem sem volt túl megértő, azt mondogatta, hogy szedjem már össze magam. De ez nem ilyen egyszerű, ha a hormonok irányítják az embert. Egy kis megértéssel, gyengédséggel többre mentem volna, na mindegy. A lényeg, hogy túl lehet rajta jutni.


(Viszont, ha nagyon nagy a gáz, akkor orvosi segítséget kell kérni!)


Egyébként nekem akkor lett jobb, amikor többet tudtam aludni. Ha van segítséged, használd ki, ha nincs, próbálj megkérni valakit, hogy segítsen legalább a házimunkában, hogy neked csak a babával kelljen foglalkozni. (Már ha egyáltalán rólad van szó.)

2010. jún. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
nekem a hazaérkezés utáni első hétvégén jött ki, egyedül voltam, párom dolgozott. bezártság érzés, nyomasztó volt.... csak a rosszat láttam én is, semmihez nem volt kedvem, erőm, magányos voltam.... 2 nap alatt átment rajtam :)
2010. jún. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!