Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek ezek a képek nem...

Szerintetek ezek a képek nem bizonyítják, hogy mekkora szívás a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Olvasgatva ezt a kategóriát, illetve a mindennapok tapasztalata alapján is legtöbbször csak sajnálni tudom azokat az embereket, akiknek gyereke van és örülök, hogy nekem nem ilyenekkel telnek el a mindennapjaim. Elnézve ezeket a képeket, szinte mindegyik pár sokkal boldogabb volt gyerekvállalás előtt. Mit gondoltok?

[link]


2017. dec. 30. 23:40
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10,ott a pont. Engem se sajnálj. Szuperül vagyok. Mellesleg mégis milyen mindennapok tapasztalata alapján? Mert ha jól értelmezem nincs gyermeked,így összehasonlítási alapod sem. Nem tudhatod megéri-e. Maximum mások életét látod, de gyanítom senkiét nem éled, max a saját gyermektelen életed.
2017. dec. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
38%

Van gyerekem, sőt nem sokára szülöm a másodikat.

Szeretem őket és én akartam anya lenni, mégis azt vallom, igenis baromi nagy szívás a gyerekvállalás, főleg az anyaság.

Az apáknak ezerszer könnyebb, a gyerek főleg az anya életét teszi tönkre, illetve változtatja meg.

Kezdve azzal, hogy szex után a nő terhes 9 hónapig míg a férfi éli ugyanúgy a mindennapjait és néha nem érti miért nyűgös a felesége (ami érthető, ha néha fáj itt-ott, hormonok, vizelettartási gondok, szüléstől való félelem stb), majd a szülés is kizárólag a nő gyötrelme, utána pedig a férfi szintén éli az életét, persze segít a babánál, de nem szakad ki addigi környezetéből, eljár dolgozni, vannak felnőtt társas kapcsolatai, míg a nő belekerül a szoptatás, pelenkázás, altatás ördögi körébe hosszú hónapokra egyedül elzárva a felnőtt társaságtól és szinte megváltás neki, ha néha eljut gyerek nélkül vásárolni.


Hiába pontoztok le, szeretem a gyerekeim, mégis azt mondom, sokkal szabadabb, felhőtlenebb, nyugodtabb volt az életem gyerekek előtt. De ez van belénk kódolva, a szaporodási ösztön felülír mindent, én is vágytam gyerekre, viszont baromi nehéz és sokszor kiborulok és néha bizony irigylem azokat a barátnőimet akiknek nincs gyereke (ők pedig engem, mert nekik meg sajnos nem jön össze).

2017. dec. 31. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
58%

Még annyi, egy esetleges váláskor is legtöbbször a nő szív.

A férfi megy, fizeti a gyerektartást, de egyedül kezd új életbe, van esélye párkapcsolatot kialakítani.


Míg egy nő, ha egyedül marad 1,2, netán több gyerekkel, a munkavállalás is problémás hiszen munkából nem hiányozhat minden gyerekbetegségnél, szabadideje segítség nélkül nulla, a napjai ovi-munkahely-ovi, bolt-haza helyszínekből áll, párkeresésnél pedig legtöbb férfinek riasztó tény, hogy valaki más gyereke is tartozik a kiszemelt nőhöz.

2017. dec. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
35%

#11

Inkább te nem tűnsz egy észlénynek! Fogadjunk te is egy huszonéves picsogó vagy, aki azt hiszi, hogy k* egyedi nézeteket vall azzal, hogy idegesítik a gyerekek és ezért nem is akar.

Hadd világosítsalak fel, kb minden második huszonéves így vélekedik.

Hadd mondjak még egy TÉNYT! Legkésőbb 35 felett mindben feléled majd az anyai vagy apai ösztön, és nem lesznek boldogok gyerek nélkül.

Persze van, aki gyerek nélkül is boldog, de az 100-ból egy. Igen, nem vagyunk egyformák, de azért valamiben mégis hasonlítunk, sőt...

2017. dec. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
60%
Mondjuk kérdező én meg téged sajnállak. Van barátnőm aki nem akar gyereket, de őszintén nem is tesz fel róla sehol kérdéseket, nem bújja a cikkeket, szimplán nem foglalkozik vele. Neked valami oknál fogva, egészségügyi, társ probléma stb. miatt nem lehet és keresed az önigazolást, hogy miért jó, hogy nem lehet. Én gyerek nélkül 1-2 buli után hatszor rosszabbul néztem ki. 20 évesen még egy rémálom lett volna egy gyerek, viszont ma már üresnek érezném az életünket.Ismerősi körben én nem látom, hogy milyen jó életük lenne azoknak, ahol nincs gyerek, mi több programra megyünk, többet utazunk. A legtöbb pár szét is ment, ahol nem született és az egyik tagnál hamarosan született baba más partnerrel. Úgyhogy lehet most nagy divat, hogy akkor lesz tuti minden, ha nincs gyerek, de szerintem ez nagyon szomorú. Egy munkahelyen is megdolgozunk a jó állásért, egy párkapcsolatban is, hogy működjön, miért ördögtől való, hogy egy kisgyerekkel is van munka? Igen, kiborulok néha, de ha a munkába nem jön össze valami, akkor is, ha bedöglik a kocsi, akkor is. Vannak rossz és jó pillanatok is, de ilyen kifogások miatt párkapcsolatod se legyen kérdező, mert ott is sok probléma van és nem mindig készülnének vigyori képek rólad.
2017. dec. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
57%
Azért gondolod ezt, mert nincs gyereked. Én kisgyerekes szülőként az ilyen képeken nagyon jókat röhögök, mert viccesek. Neked nem is való gyerek, akinek ilyen a gondolkodása, ne is vállaljon. Csak azt nem értem, hogy miért nem bulizol, barátnőzöl, mozizol, színházatol a gyk helyett? Én pl most a gyereket altatom, nagyon ráérek itt olvasgatni. De te miért nem éler az életed, főleg, hogy nem is akarsz gyereket, miért ez a téma érdekel mégis? Furcsa.
2017. dec. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%
#16 azért azt megengeded, hogy eldöntsem magamnak, hogy mi tesz boldoggá, és hogy akarok-e gyereket? Köszi.
2017. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
59%
11 válaszolónak! 2 gyerekem van, a férjem pedig a társam, végig a támaszom volt (most is az). Nem lépett le a gyerekek születése után (pacsi), itthon is maradt 2 hétig, amikor hazajöttünk. A srácok is jó fejek, mi mindig aludtunk éjszaka (mindenki), a kórházból a kezdeti 54 kilóval jöttem haza, deszka hassal (komolyan). 5-6 hetes koruktól jöttünk mentünk, eszemben nem volt egész nap otthon aszalódni. Mentünk sétálni, beültünk valahova más kisgyerekes ismerőssel, volt olyan is, hogy csak a gyerekkel ültem be a kávézóba, amíg aludt én megkávéztam és még olvasni sem felejtettem el. :) Szoptatás mellett is el tudok járni fodrászhoz és körmöshöz (tudom, az ördögtől való) vagy akárhová, van apja is a gyerekeknek. Sőt annyi ruhát és cipőt vehetek, amennyit akarok! Mi még olyan galádságot is megteszünk, hogy ha kedvünk támad kettesben elmenni, akkor hívunk egy bébiszittert. Esténként meg van időnk filmezni, összebújni vagy egy közös fürdő stb.... De ha ez nem így lenne, akkor sem bánnám :) Persze nem olyan mint gyerek előtt, de azt nem is szeretném.....
2017. dec. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
65%

18.

Felőlem az vállal gyereket, aki akar. Sohasem szapultam azt, aki nem. Azokat viszont igen, akik valami oknál fogva nem, viszont beállítják a gyerekvállalást a világ legrosszabb dolgának, úgy állítják be, mintha vége lenne az életének aki vállal.

2017. dec. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
18 vagyok. Szerintem pont azt írom én is, hogy nem áll meg az élet, ha valaki gyereket vállal. Le is lettem pontozva. Tudom fodrász és körmös az eredendő bűn..... Jah és a megbízható bébiszitterünk is az! :O (Megjegyzem nekünk nincs nagymama-papa és a bébiszitterre is csak akkor van szükség, ha havi 1-2 este elmennénk egy moziba, mert mi ilyen piszkok vagyunk) :)
2018. jan. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!