Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti meg szoktatok kerdezni a...

Ti meg szoktatok kerdezni a baratnoiteket, kozelebbi ismeroseiteket (vagy akar tavolabbiakat), hogy terveznek-e gyereket?

Figyelt kérdés
Ha nem, miert nem?

2017. dec. 10. 13:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megkérdezni, az túlzás, de akik tényleg a barátnőim, azokkal megbeszélünk olyan dolgokat is, hogy ki mikor szeretne (még egy) gyereket.
2017. dec. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha beavat, beavat, de magamtól nem hozom fel a témát. Miért? Mert csak azt kérdezem mástól, amire én is szívesen válaszolnék.
2017. dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha közeli a viszony, akkor ezt amúgy megbeszéljük, külön kérdést nem igényel, távolabbi ismerőstől meg egyszerűen bunkóság, személyeskedés.
2017. dec. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Miért lett ez ekkora tabu?
2017. dec. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Bírom, hogy most már minden tabu és csak az időjárásról lehet beszélgetni, mert minden máshoz mégis mi közöd van. Ezért is van kb. 2 nő barátom, a többi mind férfi, azok nem sértődnek meg minden sz-ron.


36/nő

2017. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%
5, egészségedre, ha te szereted, ha belemásznak a méhedbe és konkrétan arról érdeklődnek, hugy kféltek-e mint a nyulak védekezés nélkül.
2017. dec. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

6-os, itt nem arról volt szó, hogy az idegenek megtalálnak és kifaggatnak a közért közepén.


De pl. volt már, hogy egy régi munkatársammal találkoztam a buszon, akivel akkor kb. 5 éve nem találkoztam, beszéltem, de akkor elkezdtünk és mivel akkor már benne voltam a korban, megkérdezte, hogy mi van velem, tervezek-e gyereket stb. Mondtam, hogy még nincs kilátásban, mert nincs kitől. Nem kezdtem el megsértődni, ő meg megelégedett ezzel a válasszal és beszélgettünk tovább másról.


De basz, amikor az elmúlt 2 évben, amióta a fiam megszületett, egyetlen lakóparki anyukával nem tudtam az időjáráson, meg a bölcsi kezdésen kívül semmi tudtam beszélgetni, mert minden sz-ron megsértődnek. Pedig ez egy CSOK-os lakópark, a lakosság 90-a babás. Megsértődött pl. azon, hogy mondta, hogy 2 éves a gyereke én meg rácsodálkoztam, hogy "jé, 2 éves a fiad, de milyen nagy, azt hittem 3", meg hasonlók. Pedig ez messze nem sértő. De ezek idegenek, azt mondom, oké, hogy a 4 fal között akarja leélni az életét és nem nyitni senki fel.

De hogy közeli ismerősök, közeli ismerősök is csak az időjárásról beszélgethetnek veled, és még csak véletlenül se merjenek rákérdezni arra, ami érdekli, mert leharapod a fejét, az gáz. Azért az gáz, ha valaki ennyire be van fordulva, és egy olyan őszinte kapcsolata nincs, akinek ne harapná le a fejét, ha az rosszat kérdez.

2017. dec. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"Pedig ez egy CSOK-os lakópark, a lakosság 90-a babás."


... 90%-a babás.

2017. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
55%
Egy kiegyensúlyozott,normàlis lelkületű embernek ez a kérdés nem sértő vagy tolakodó.Ha erre felkapod a vizet,gondolkodj el magadon.
2017. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!