Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartsuk vagy Ne? Többi lent.

Megtartsuk vagy Ne? Többi lent.

Figyelt kérdés

A párom teherbeesett, nem volt betervezve. Jelenleg másfél hónapos, dönteni tiszta ésszel nem tudunk.

Jelenleg mind a ketten tanulunk, párom most végzi az érettsegit, én jövőre fogom,

S egy-egy szakma legalább tervbe van, lassan 4éve vagyunk együtt meglepett minket a dolog, váratlan jött. Bejövő anyagi helyzetünk nincs, jelenleg édesanyámnál élünk (60) szegényebb körülmények között. De én(F) nem szeretnék abba "hibába" esni hogy idősebb korban jön a gyerek, és mikor felnő, nem leszünk hozzá megfelelően fiatalok:-) testben-lélekben.

Az anyagiakat talán tudnánk vállalni, a szüleink támogatásával. Hébe-hóba suftni munkát végzünk.

Várom a segítségeteket!

20/F 19/L

Kiegyensúlyozott megfelelő kapcsolatban élünk.

Ui.: Fontosabbak a tanulmányok, az életben elért cél(karrier) , mint a saját gyermeked esetleges születése?

Esetleg "éljük ki" magunkat?

Köszönöm



2017. júl. 25. 01:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyermek a legnagyobb ajándék, amit közösen vállalhattok a pároddal! Nincs lehetetlen helyzet, csak tehetetlenség! Örüljetek a megfogant életnek és minden kialakul, a suli, a munka! Az abortusz, ha megtörtént visszafordíthatatlan. Ha jól számolom márciusra várnátok a kicsit. Utána kell nézni, hogyan tudja ő is befekezni, és akár okj-s szakmát szerezni majd a gyermek mellett estin. Nem könnyű, de gondolj bele, 3 évesen már óvodás! Nem 20 évvel tolódik minden, ha bölcsit tudtok intézni, akkor meg még hamarabb lehet folytatni a sulit, vagy a munkábaállást! Én megtartanám a helyetekben, nem egyszerű az élet, de megoldható minden, tervezés kérdése!
2017. júl. 26. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mindent lehet, csak akarni kell. Suli mellett lehet dolgozni, egy idő után a gyerek mehet bölcsibe, kaptok támogatásokat a gyerek után, lehet munka mellett tanulni is (tapasztaltam a családomban). Nem kell a gyereknek meghalnia, míg nektek alkalmas lesz. Tulajdonképpen kifogást találni a gyerekvállalás ellen mindig lehet, hogy most épp miért nem alkalmas. Ha igazán akarjátok vállalni, akkor tegyetek érte együtt és találjátok meg a megoldást! Jó egészséget kívánok Nektek!
2017. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
én a ti helyzetekben megtartanám. megoldható problémáitok vannak, ezért nem érdemes feláldozni egy emberi életet.
2017. júl. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítőkész kommenteket!

Tovabbra is várjuk:-)

2017. júl. 26. 14:22
 15/17 anonim ***** válasza:

Fontosabbak a tanulmányok, az életben elért cél(karrier) , mint a saját gyermeked esetleges születése?

erre a legjobb válasz szerintem az, hogy nem kell szembe állítani a kettőt, baba mellett is lehet tanulni, plussz nem lesz mindig csecsemő, jön az ovi, suli, és a karrierre is marad időtök.

2017. júl. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
En biztosan megtartanam. Mi is fiatalon vallaltunk babat, ugyanigy nem tervezett volt es sok ragodas utan vegul megtartottuk. Ez volt a legjobb dontes. A sulit ugyanugy be lehet fejezni, es mindig lehet kicsit extrat dolgozni. Ketten vagytok, felnottek, es szeretitek egymast. Egyaltalan nem borzaszto a helyzetetek. Ennel sokkal rosszabbak is vannak. Olyan meg h tokeletes, sosem lesz. Sokan erre a pillanatra varnak, aztan jarnak 40 evesen lombik bebi programra meg sperma eletkepessegi vizsgalatokra... sok boldogsagot nektek!:)
2017. aug. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Szia.


Figyelj. Én 18évesen estem teherbe, mehtartottuk. Azóta már jön a második baba, pedig mi is kb olyan körülmények közt voltunk, mint ti

Azóta minden szuper. Tanulni gyerek mellett is lehet. Az anyagi része neccesebb, azt kell hogy megoldjátok, mert nem olcsó mulatság beszerezni mindent a babának.

2017. aug. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!