Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Mi lenne a jo dontés? Megtarts...

Mi lenne a jo dontés? Megtartsuk a babát vagy sem?

Figyelt kérdés
Kulfoldon élunk, mindketten dolgozunk. A fiunk most egy éves és 3 napja pozitivat teszteltem..Fogalmam sincs mit tegyunk. Ha megszuletik nekem már a 4. honaptol vissza kellene mennem dolgozni, szoval a kicsik babysitterrel lennének (a nagyobbik lehet már tudna menni akkor ovodába). Oszintén szolva, már most ki vagyok idegileg. Egy 4 szobás házban lakunk, a munkahelyem (oda-vissza) 60km-re van, a gyereket minden nap hozom-viszem anyosomhoz..a férjem éjjel 3 kor indul a munkába..a fiunk pedig most kezd "bedilizni"- éjjel 2-tol 5-ig visit, ordit, sehogyse lehet megnyugtatni..nekem ez már most sok. Fozok mindennap, itt ez a nagy ház, a fiunk, a munka..(az éjszakai plusz munkák)..félek nem fogom birni idegileg. Mindig is nyugodt életre vágytam, és ugy gondolom két gyerekkel ez nem megvalosithato..az egyik ordit a másik is elkezdi, utni-verni fogják egymást, folamatosan fegyelmezni kell oket..a férjemmel annyi idonk nem lenne, hogy elmenjunk 3 havonta egy filmet megnézni. Ugy érzem, ha nem én lennék az áldozat ebben az egészben, akkor a gyerekeim..vagy éppen a férjem, aki már a kialvatlanságtol igyis orditva sir éjjelente a gyerekkel egyutt... Viszont, ha már igy alakult, hogy megfogant ez a baba..hát hogy tudnánk most tole elvenni a lehetoséget az életre? lehetoséget az álmodozáshoz..a kihivásokhoz , célokhoz..?

2015. máj. 15. 22:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Az évezredek alatt pár milliárd nő már elbírt 2-(3-4-5-6) gyerekkel. Te sem vagy kevesebb.
2015. máj. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

8 hónapos volt nagyfiunk mikor terhes lettem a tesóval.így akartuk! Jól elvannak.azóta még van egy hugicájuk.a második és a kicsi közt több mint 5 év.ez sok idő de akartunk még egy kicsi lányt.

ne ölesd meg szegényt...Van helye nálatok.titeket választott szüleinek :)

2015. máj. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
En most varom a 2. gyermekem akit terveztunk. A kislanyom 19 honapos es nem is akartam nagyobb korkulonbseget 2 evnel. Az elejen nehez lesz ezzel tisztaban vagyok de a kis korkulonbseg miatt kozel lesznek egymashoz es jatszhatnak jokat egyutt. Lehet hasonlo progikat is szervezni majd a hasonlo erdeklodes miatt. En mindenkepp szerettem volna egy testvert a lanykamnak mert szerintem ennel nagyobb ajandekot nem is adhatnek neki. Ok mindig ott lesznek egymasnak meg ha en mar nem is. Nekem sajnos sose adatott meg egy testver igy tudom menbyire hianyzik.
2015. máj. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%
Ő még nem baba, embrió, tehát ölésről szó nincs. Neked kell tudni, mit szeretnél, én úgy látom gyereket nem, vagy egyelőre nem. Muszáj lenne 4hósan visszamenned dolgozni? A fiad nő, fejlődik, okosodik azért olyan a viselkedése. Kinövi és lesz még ilyen hullám benne. Mindent összegezve, csak azért mert becsúszott, de nem akarom nem tartanám meg, úgy meg főként hogy vele sem tudnék lenni. Majd ha eljön az idő te is késznek érzed rá magad és a gyerek az első, akkor jöhet a tesó. Addig felesleges mert nem család hanem káosz lennétek.
2015. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Miért mész vissza dolgozni? A férjed fizetése nem lenne elég?
2015. máj. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
én megtartanám. Az első egy-két év piszok nehéz lesz, de utána sokkal könnyebb, tapasztalat.
2015. máj. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Nem lenne elég, arra se, hogy a lakbért kifizessuk. Egy honapja kolktoztunk át egy 30 nm-es lakásbol. Én meg 3 honapja dolgozom (Svájcban), a férjem pedig Franciaországban. A francia fizetés arra se lenne lég, hogy kifizessuk a lakbért (a 30 nm-re fizettunk anno 800 eurot a fizetés meg 1200). Én részmunkaidoben dolgozom, viszont az volt a feltétele annak, hogy felvettek a munkahelyemre, hogy nem esek teherbe min. 3 évig. Ha mégis, akkor van a hivatalos 14 hét szabadság, majd vissza kell menni dolgozni..ha mégsem mennék vissza akkor a munkát másnak adják oda. Szeptembertol egyébként heti 3 napot fogok dolgozni (9-17ig), szoval heti 4-et lehetek a családdal. Ha belegondolok ez annyira nem rossz felállás...
2015. máj. 16. 09:38
 8/14 A kérdező kommentje:

4-es, igen..mi is igy érezzuk, hogy egy nagy káosz lenne..

ezelott én se gondoltam ugy "egy" embriora, ahogyan most...most az életet látom benne, a reményt..a lehetoségeket.

2015. máj. 16. 09:42
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

Magyarország egy Kánaán ezek szerint ebből a szempontból.


Más munkahely, költözés?


Ezt nektek kell eldönteni, megbeszélni.

2015. máj. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
látom szeretnétek ezt a babát, akkor vágjatok bele:-) Amint összenő a két gyerek sokkal-sokkal könnyebb lesz minden. Az enyémek között is 16 hónap van, most már nagy fiúk, 4 és 2.5 évesek, igazi bandát alakítottak, egymást támogatják, jól eljátszanak együtt. sőt, úgy őszintén, mindent együtt csinálnak, még wc-re is egyszerre mennek:-D a kicsi a naggyal egy időben lett szobatiszta, mert utánozni akarta.
2015. máj. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!