Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Óvodák » Egy csoportba járjanak a...

Egy csoportba járjanak a testvérek vagy kulon melyik a jobb dontés?

Figyelt kérdés
A kicsi 3 lesz juniusba a nagy 5éves itthon állandoan marják egymást! A nagy egy kis ovodába jár és a kicsi is oda menne nem tudom jo otlet e egy csoportba járatni oket? Illetve ha a nagyobb suliba meg a kicsinek másik oviba kell mennie! Melyik a kiméletesebb ha most mozditom el a nagyot vagy ha a kicsit szakitom ki 1év mulva? Elore is koszonom a tanácsokat!
2014. ápr. 25. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyenek. Én anno járhattam volna egy csoportba a bátyámmal, de mi is martuk egymást, ezért nem kerültünk össze. Az udvaron, közös játék közben így is mindig összefutottunk és nem volt változás. szerintem nekünk jobb volt így.

De ismerek olyan testvérpárt akik megszenvedték volna ha szétválasztják őket.

Te látod, hogy milyenek. De az én véleményem az, hogy akik otthon nehezen jönnek ki, azokkal közösségben se nagyon lesz másképp.

2014. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én lányaim most együtt járnak oviba. A nagyobb 3. éve, a kisebb 1. éve. Egy csoportba járnak, vegyes csoport.

Szept-ben nagyon örültem, mert a pici pillanatok alatt beszokott, pedig nem egyszerű a természete (finoman szólva is antiszoc.)

Viszont most már nem tetszik, ki is iratom őket a jövő héten, és beiratom őket másik oviba (már meg van beszélve, szept-ben kezdhetnek).

A nagylányom barátai tavaly elballagtak, jött helyettük sok picike, nincs most barátja egyáltalán a korosztályából (5,5éves).

A kislányom (3,5éves) viszont abszolút nem barátkozik másokkal, csak követi a nagyot.

Szept-től az új oviban külön lesznek, és tiszta csoportban. A nagylányom végre újra 5-6 évesek között lehet, végre lesz újra korosztályos barátja. A kislányom pedig remélhetőleg nyit majd mások fele is, és végre nem a nagylányom árnyéka lesz.

Remélem jó döntés volt ez a részünkről, hogy ovit váltunk.

Egyébként nálunk itthon jó testvérek, nem marják egymást, persze néha összevesznek, de nem az a jellemző.

A nagynak tuti jót fog tenni a váltás, a pici miatt izgulok (amit írtam, hogy ő ilyen kis antiszoc fajta).

2014. ápr. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Koszonom az eddigi valaszokat hát nem konnyu a dontes! Varom még a tapasztalatokat! :)
2014. ápr. 26. 09:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem tenném őket egy csoportba. Fiam tavaly kezdte az ovit, lányomat még idén iratom be, 13 hónap a korkülönbség köztük. Itthon elég sokat veszekednek, főleg játékokon, sőt, az egyik probléma az lenne, hogy a fiam szerintem mindig meg akarná védeni a lányomat, mert a játszón is ezt csinálja.

Tehát nem, én nem tenném egy csoportba őket.

2014. ápr. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!