Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtartsuk vagy Ne? Többi lent.

Megtartsuk vagy Ne? Többi lent.

Figyelt kérdés

A párom teherbeesett, nem volt betervezve. Jelenleg másfél hónapos, dönteni tiszta ésszel nem tudunk.

Jelenleg mind a ketten tanulunk, párom most végzi az érettsegit, én jövőre fogom,

S egy-egy szakma legalább tervbe van, lassan 4éve vagyunk együtt meglepett minket a dolog, váratlan jött. Bejövő anyagi helyzetünk nincs, jelenleg édesanyámnál élünk (60) szegényebb körülmények között. De én(F) nem szeretnék abba "hibába" esni hogy idősebb korban jön a gyerek, és mikor felnő, nem leszünk hozzá megfelelően fiatalok:-) testben-lélekben.

Az anyagiakat talán tudnánk vállalni, a szüleink támogatásával. Hébe-hóba suftni munkát végzünk.

Várom a segítségeteket!

20/F 19/L

Kiegyensúlyozott megfelelő kapcsolatban élünk.

Ui.: Fontosabbak a tanulmányok, az életben elért cél(karrier) , mint a saját gyermeked esetleges születése?

Esetleg "éljük ki" magunkat?

Köszönöm



2017. júl. 25. 01:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Hétvégente dolgozunk, "sutfni munka":-)

Albérlet gyanánt lakunk itt.

2017. júl. 25. 02:26
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

Nem volt betervezve,még csak most fogtok érettségizni,nincs saját jövedelmetek...

Itt egyértelmű,hogy NE!


Nem normális dolog a 60 éves édesanyád nyakán élni és még egy gyereket is odapasszolni neki...

2017. júl. 25. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
18%
Nagyon nem kellene megtartani. Vegzettsegetek nincs, munkától nincs, önálló lakhatasotok nincs....
2017. júl. 25. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
36%

Ilyet itt nem érdemes kérdezni mert ugy sincs jó válasz itt ,ezt nektek kell tudni dőnteni ,

Különben 5-6 év mulva is fiatalok lennétek a gyerekhez,

Gondolom azért agodsz mert te kései gyerek vagy ha 60 éves anyukád te meg 19 éves vagy ,

Semmire eben az esetben én sem szülnék de eről a barátnődet kell meggyőzni ,hogy most nincs itt az ideje a babának ,jobb ha dolgoztok 1-2 évet gyerek előtt akkor több pénzt fog kapni barátnőd mert akkor jár csed-gyed is.ami több mint sima gyes.

2017. júl. 25. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 p.szabina1223 ***** válasza:
100%
Ezt nektek kell eldönteni, átbeszélni. Ez csak a ti döntésetek kell, hogy legyen. Én 18 múltam, megtartottam, most lesz három hónapos augusztusban. Kaptam hideget-meleget, de a család végül mellettem áll. A gyerek apja is, bár nem vagyunk együtt, de látogat és támogat minket.
2017. júl. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
23%
Ez is hiba, hogy nem megfelelő körülmények közé vállaltok nem tervezett gyereket. Megkockáztatom, nagyobb hiba, mint idősebb szülőnek lenni a te nézeteid szetint.
2017. júl. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Felnőttek vagytok. Vállaljátok a következményt felnőttként. A "karrier" nem kifogás: több ismerősöm is gyerek mellett végzett egyetemet. Nem könnyű, de nem lehetetlen. Szerintem bátrabb és felelősebb dolog, mint kikapartatni magad.
2017. júl. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%
Nekünk se volt sok mindenünk, amikor jött az első gyerek. De én pl. munka mellett tanultam, és neveltem gyerekeket. Nem volt könnyű, de eszembe se jutott ezért nem megtartani őket. Pedig egyik után jött a másik. És segítséget se nagyon kaptunk. Csak a párom dolgozott. Nehéz volt, de megérte nagyon! Ma 19 és 17 évesek! És soha nem bántam meg, hogy megtartottam őket!
2017. júl. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha úgy érzitek, hogy vállalni tudjátok a lemondásokat és az örömöket, ami egy gyerekkel jön, akkor tartsátok meg.
2017. júl. 25. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
100%

A gyerek a legnagyobb ajándék, érték a világon.

Ha egészség van akkor a pénzt elő lehet teremteni.

Ez a rendszer kissé megfordult most már pénz, autó, telefon, karrier az elsődleges és a valódi értékek eltűntek.

A gyerek egy emberi élet ami fölött nincs jogod ítélkezni ha már nem vigyáztál hát akkor viseld és fogadd el a következményét ez nem egy tárgy.

Tisztességben felneveled büszke lesz rád hálás lesz szeretni fog de ha elveteted lehet többet nem is lehet gyereked.

2017. júl. 25. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!