Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonszülés? De miért?

Otthonszülés? De miért?

Figyelt kérdés

Pár napig nem neteztem, szóval lehet volt már itt téma ez, de nagyon érdekelne, hogy ti mit szóltok az újabb otthonszülési "ügyhöz", ahol Geréb Ágnes "közreműködött"?

Engem nagyon felháborít sok anya, leendő szülő ilyen felelőtlen viselkedése és az hogy ezt meg is tehetik, ki védi annak a picinek az életét?


2010. máj. 20. 08:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi kulfoldon elunk.

Egy magyar orvoshoz jartunk terhes gondozasra aki nagyon az otthon szulest eroltette.

A ferjem az elso pillanatba mikor emlitette kozolte vele,hogy az o felesege nem fog otthon szulni.

Es milyen jo volt,hogy nem egyeztunk bele.

25 oras vajudasom utan eppen,hogy nem lett csaszar a dologbol viszont fogo igen es mivel csunyan horgott egybol vittek is megvizsgalni csak orak mulva hoztak vissza.

Ha az otthon szulest valasztom,valoszinu mar egyikonk se elne!!!

Igy a varos legjobb korhazaba szultem,kulon szoba volt furdoszobaval.Szinten kadba,gyertyafeny,nyugtato zene.

Sosem szulnek otthon!!!

10,5 honapos kisfiu anyukaja

2010. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem kellene ennyire "felelőtlennek" titulálni azokat, akik otthon szeretnének szülni. Mindenki hangoztatja, hogy nincs két egyforma terhesség, nincs két egyforma szülés. Ha végig probléma mentesen zajlott a terhesség, minden vizsgálat eredménye jó, miért ne vágyhatna valaki arra, hogy ne kórházban végig hanyatt fekve, lekezelő idegen emberek gyűrűjében szülje meg a gyerekét, akiknek sem ő, sem pedig az új jövevény nem jelent semmit. Miért hiszik azt hogy ha otthonszülés akkor csak baj lehet. És aki azért választja az otthont, mert épp a kórházban "a nagy biztonságban"történt vele és a babával is nagy baj.

Mindenki örülhet aki a kórházban is otthoni körülmények között szülhetett. Akinek volt fogadott orvosa, dúlája, szülésznője és még kitudja.De tegyük már azt is hozzá, hogy ez nem mindenhol van így.

Én mindkét gyermekemet kórházban szültem, sajnos fekve, kád volt de csak dísznek. Annyira nem avatkoztak be, hogy órákig rám sem néztek, orvos a felvételnél látott és a méhlepényt nézte meg a végén, szülés közben kámfort alakított és még sorolhatnám, de nem sok értelme van. Egyetlen gyönyörű pillanat amikor magamhoz ölelhettem őket. A másodikat 2 hónapja szültem, de még most is a görcs áll belém ha belegondolok, nem is tervezünk többet.

És még így a végén azért azt is említsük meg, hogy a kórházban mennyi hanyagság történik, mennyi az oxigén hiányos és sajnos egyéb, szülés következtében sérült gyermek. És mennyi a sérült anya: fizikailag, lelkileg.

Szerintem ítélkezés nélkül hagyjuk, hogy mindenki válassza amit szeretne, ha valaki kórházat választ oda megy, ha valaki otthon marad, tegye azt. Több külföldi országban nem csinálnak ekkora ügyet sem a terhesgondozásból, sem a szülésből. Legalább annyian szülnek otthon, mint kórházban és mégsem születik ott több sérült gyerek, vagy lenne több komplikáció. Akkor hogy is van ez? Ők mind felelőtlenek? Vagy talán ott nem szeretnének az orvosok sok tízezret kihúzni a kismamák zsebéből, és mindenhol az otthonszülés ellen beszélni.

2010. máj. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Azért az nem teljesen igaz, hogy olyan emberekkel van körülvéve az ember a kórházban, akik tojnak a fejére. Ez nem törvényszerű. Nekem se fogadott orvosom, se fogadott szülésznőm, se semmim nem volt, és nem is voltak ilyen alternatív dolgok, de az orvosokra egy rossz szavam nem lehet. A szülészorvos kb. végig bent volt, mindig válaszolt minden kérdésemre, és hihetetlenül kedves volt.
2010. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%
Az én esetemben sajnos ez igaz. Senkinek nem kívánom, ezért értem meg azokat akik hasonló élmények után, inkább otthon szeretnének szülni.
2010. máj. 25. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!