Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Láttátok tegnap a Kékfényben...

Láttátok tegnap a Kékfényben a Geréb Ágnes ügyéről és az otthonszülés jogi helyzetéről szóló riportot?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, elég objektíven tudósított magáról az otthonszülésről. Mi a véleményetek, szabályozni, támogatni kellene az otthonszülést vagy inkább tiltani?
2010. okt. 12. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem magával az otthonszüléssel van a baj, bár én biztos nem csinálnám, hanem azzal, hogy nem adottak a feltételek az életmentésre.
2010. okt. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam.

Az előzőnek igaza van, sajnos Magyarországon nincsenek meg a megfelelő feltételek.

Az már megint egy más dolog, hogy én akkor sem választanám az otthonszülést, ha legális lenne.

SOHA nem kockáztatnám a kisbabám életét!!!

2010. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

3 ével ezelött született kislányom és terheségem alatt nagyon fontolgattam az othonszülést de meg gondoltam magam mert nem éreztem volna magam biztonságban.

Ha valami baj van akkor hiába hivják már a mentöt nem biztos hogy idöben kiérnek.

A letartoztatást én igazságtalannak tartom mert csak egy kismamán akart segiteni akinél beindult a szülés erre bevonultak a rendörök és lecsukták.Orvosal ezt nem tették volna meg.

2010. okt. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

En nem lattam a riportot.

Viszont eltem es szultem mas orszagban, ahol engedelyezett volt az otthonszules es a szulohaz is.

Ez alapjan azt mondom, hogy inkabb fejleszteni kellene es tamogatni, mert igy is, ugy is lesz, de nem mindegy hogyan, dugiban, vagy szabalyokhoz kotve, hatekonyabban.

Ertsd: ott nagyon komoly feltetelei voltak az otthonszulesnek, de mar nagyon regen benne van a gyakorlatban. En nem valasztottam, de kertem rola infot es nem tartom az ottani valtozatot veszelyesnek.

Egyreszt kell hozza egy tokeletes, problemamentes terhesseg mind az anyuka, mint a baba reszerol, tokeletes korelozmeny, ha barmi gond volt mondjuk az elozo terhesseg, szules alatt, akkor mar nem engedik. Hazhoz mennek kornyezetvizsgalatra, hogy egyaltalan alkalmas-e a haz, lakas otthonszulesre.

Felteteleknek teljesulnie kell meg pl arra, hogy milyen messze lehet a legkozelebbi szuleszettel rendelkezo korhaz, mentoallomas, mennyi ido lehet a korhazba jutas.

Szulesre megy ki doki, szuleszno, csecsemos es kb mindenbol visznek kicsit, ami megtalalhato a szuloszoban. Az elso, legeslegelso apro jelnel, ami arra utalhat, hogy gond lesz hivjak a rohamkocsit.

Ennyi.

Es mukodik, meghozza jol, azt mondtak, hogy egyaltalan nincs tobb szules kozbeni halalozas, vagy serules, mint a korhazi statisztikak szerint. Es en el is hiszem.

Ezert mondom azt, hogy inkabb meg kellene alapozni a dolgot, tamogatni, megadni a lehetoseget, de komoly szabalyokat hozni. Mert igy is, ugy is vannak, akik vagynak ra, de a sok-sok dugiban elvegzett otthonszules hattertamogatas nelkul valoban veszelyes.

2010. okt. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A 20.20-as válaszolónak:ha csak segíteni akart,miért nem hívott AZONNAL mentőt,amikor a szülés beindult?Miért a férj intett le egyet az utcán?És miért nem hívott egy Cerny mentőt a kicsihez?Az igazi segítség ez lett volna!Nem hiszem,hogy 5 perc(mert ha szüléshez riasztják őket pikk-pakk odaérnek!) telt el a szülés megindulása,és a kicsi világrajövetele között.Ha a fentebb leírtakat teszi,talán nem szenved maradandó sérüléseket a kisfiú,és nem lebeg élet-halál között.És esetleg Geréb Ágnest is másként ítélnék meg az emberek...különben a bűnismétlés veszélye miatt van előzetesben(ami nagyon is rendjén van,látván "áldásos" tevékenységét).Nekem 2 gyerekem van,de a magyarországi áldatlan állapotokat ismervén eszembe se jutna otthon szülni!Keményen szabályozni,de a megfelelő körülmények megléte mellett támogatni lehetne(lsd. Hollandiát)
2010. okt. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, nem feltétlenül az otthonszülést kellene támogatni, hanem annak körülményeit megvalósítani a kórházakban. Egyágyas szoba (apa aludhasson bent, ha akar), barátságosabb szülőszobák akár úgy is, hogy ahol szül az ember, ott marad a következő napokban is, ezt amerikai kórházakban hallottam, hogy így működik, igaz ott csak 24 órát voltak bent. Legyenek lehetőségek adva az alternatív vajúdásra és szülésre, és legyen egy lista, hogy kik vállalnak (orvos és szülésznő is!) gátvédelmet, állva szülést, egyebet.
2010. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, itt a link, aki esetleg nem látta, 29.35-nél kezdődik.

[link]

Én úgy érzem, hogy a magyar egészségügy egész állapotát tekintve ez jelenleg felesleges luxus. Van sokkal több égetőbb probléma (pl. hogy egyes műtétekre 1-2 év a várakozási idő). A jelen helyzetben nem elvárható, hogy egy mentő álljon készenlétben a ház előtt, így is kevés a mentőautó, pláne a jól felszerelt. Ne egy anyuka szeszélye miatt történjen meg esetleg, hogy egy másik kisbabához ne érjen oda a időben a segítség, mert a háza előtt dekkol a mentő. És mint mondták, a tervezett otthonszülések 40 %-a kórházban végződik. Ha egyszer rendben lesz az egészségügy, akkor lehet ilyen dolgokkal is foglalkozni.

De valamilyen szabályozás mindenképpen kellene, de én jelenleg nem engedélyezném a tervezett otthonszülést. Főleg ez a nő... egyértelmű, hogy nem ismeri fel, hogy mikor kell mentőt hívni.

De a hibázó (halál, agykárosodás) kórházi orvosokat is legalább ilyen szigorúan büntetném, elvonnám az engedélyét örökre, és börtönbe is csuknám.

2010. okt. 13. 11:50
 8/8 anonim ***** válasza:

azt nem vettétek figyelembe, hogy lehet, hogy az anyuka otthon vajúdott, és már a kitolási szakban, legalábbis a szülés vége felé járhatott, amikor Ágihoz fordult... ez is megtörténhetett, nem voltam ott, nem tudom.

a riportot sem láttam, mert én mindig, minden engem érdeklő műsorról csak utólag szerzek tudomást, vagy elfelejtem. a született feleségeket is mindig pénteken keresem a teletexten:)

egyébként a törvény szerint a szülő nő megválaszthatja aszülés helyszínét. ezzel nyilván a szabad kórházválastásról akart a trövényhozó szólni, de ott maradt a kiskapu, amit az otthonszülők kihasználnak. aki otthon akar szülni, az fog is, és szerintem ezt nem nagyon lehet törvénnyel tiltani, vagyis inkább felesleges. az egészségügy részéről is túlzásnak tartom a készenlétben ház előtt parkoló rohammmentőt stb., inkább legyenek szigorú előzetes követelmények, mint amiket az egyik válaszoló is írt.

kicsit olyan ez (már bocsánat a példáért), mint a prostitúció: attól még, hogy tilos, létező jelenség.

2010. okt. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!