Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Otthonszülés? De miért?

Otthonszülés? De miért?

Figyelt kérdés

Pár napig nem neteztem, szóval lehet volt már itt téma ez, de nagyon érdekelne, hogy ti mit szóltok az újabb otthonszülési "ügyhöz", ahol Geréb Ágnes "közreműködött"?

Engem nagyon felháborít sok anya, leendő szülő ilyen felelőtlen viselkedése és az hogy ezt meg is tehetik, ki védi annak a picinek az életét?


2010. máj. 20. 08:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
34%

Engem meg az háborít fel, hogy tudatlanul, amikor fogalmatok sincs, hogyan és miként zajlik egy otthonszülés, ítélkeztek.

Én egyet már szültem itthon, nemsokára születik a második, remélem, ő is itthon látja meg a nap- vagy holdvilágot. Azt a törődést, odafigyelést, amit otthoszüléskor megkap a baba és az anyuka, sehol máshol!

Egyébként a szülészorvos (a megyében az egyik legelismertebb szakember) akihez járok, szintén azt mondta, várhatóan problémamentes szülésnél inkább árt az orvos és a kórházi rutin. Ő teljes szívvel támogatja, hogy itthon szüljek.

A kórházban töredéke odafigyelést sem kap a szülő nő és kisbabája, mint otthon, egyszerűen azért, mert nem csak ő van ott, megoszlik a figyelem. Ily módon sokkal később veszik csak észre a komplikáció lehetőségét, míg itthon az első jelre reagálnak. Itthon ugyanúgy van szívhanghallgatás, sőt, vásároltak mobil ctg-t, amit szintén hoznak, minden felszerelésük megvan ahhoz, hogy az anya és a baba maximális biztonságban legyen.

Azt is kevesen tudják, pedig igaz, hogy a szüléskor fellépő komplikációk jó részét a szükségtelen beavatkozások generálják.

Fölébredt a lányom, mennem kell, de még majd visszajövök és folytatom.

2010. máj. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
Közben azért elmondom, hogy én 2x szültem kórházban, teljesen otthoni körülmények között, franciaágyon, vízben vajúdtam, gyertyafény, zene, minden megvolt ami itthon. Sőt még jobb is volt, mert biztonságban éreztem magam. A férjem végig mellettem volt, és nem magánkórház volt! Az orvos hozzám sem ért, a szülésznő csinált mindent, maximálisan figyelt rám, de hagyta a maga útján és ütemében történni a dolgokat. Csodálatos volt mindkettő. Inkább az ilyen körülményeket kéne megteremteni a kórházakban, én azt támogatom. Nekem az a 2-3 nap kórházban eltöltött idő is nyugalomban békében telt, ha pihenni akartam bevittem a babát a csecsemősökhöz, tudtam hogy van kitől kérdeznem, fordulnom ha problémám van, egyébként meg mindenki békén hagyott. Sok orvosnak kényelmetlen és fárasztó ez a fajta szemlélet ezért erőltetik a szülőágyat ami tényleg nem jó. Mondom a legtutibb a kórházban de az alternatív szülőszobán.
2010. máj. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Hát akkor neked nem kívánom azt, amit mi átéltünk, amikor szültem, kedves első. Nekem nem jött ki a méhlepény, viszont leesett a vérnyommásom, a vércukrom, majdnem elájultam, rohantak velem a műtőbe. Azt pedig senki nem tudja megígérni, hogy nem lesz komplikáció, és azt sem hiszem, hogy komplett műtőt visznek a lakásodba. És soha nem szülnék otthon, és remélem, nálad minden rendben lesz.
2010. máj. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Én nem mernék otthon szülni, nem érezném magam biztonságban. A kórházzal, sima normál szülőszobával semmi bajom nem volt, bár amit a második írt, az nagyon jó lehet. Ha több ilyen hely lenne, na az lenne az igazán jó. Nem tudom, hogy ezért kellett-e fizetni, én sajnos nem engedhettem volna meg magamnak hogy sok pénzt kiadjak erre, de ha ingyen, vagy elérhető áron lehetne így is szülni, akkor én nagyon támogatnám az ilyen kezdeményezéseket.
2010. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
második vagyok: ingyen volt, az ügyeleten, fogadott orvos nélkül a Szent Imrében.
2010. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

kedves első: köszönöm a véleményed, teljesen megértem az igényed a kellemes környezetben való szüléshez, szerintem mindannyiunk így van ezzel, de:

-hasonló környezetre van már kórhézban is lehetőség, szabad kórház és orvos választás van (én 220 km-re szültem az otthonomtól, de megérte)

-a kórházban sem avatkoznak be feleslegesen, plána ha nem kéred, az orvosod is csak szökőévente látod, nálunk a szülés alatt ő csak fényképezett:-)

-a kórházban fel tudnak készülni az esetleges komplikációkra, hirtelen történésekre, amire otthon nincs lehetőség

-bármikor történhet valami váratlan, vagy mivel magyarázod, hogy otthonszülésnél is szükségvan egy szakszerű segítségre és kórházi közelségre

és ami a legfontosabb:

-szerintem nincs jogod dönteni egy olyan kérdésben, ami nem csak téged érint, hanem egy pici gyereket, akit megillet a maximális ellátáshoz és az élethez való jog

kérdezem: te most komolyan feláldozod ezt, kockáztatsz csak azért, hogy gyertyafényben, a nappaliban, a család előtt szülhess?

2010. máj. 20. 10:32
 7/14 anonim ***** válasza:
66%

Szegény baba, oxigénhiányosan került kórházba.

Azt a nőt el kéne tiltani a terhes nők közeléből is.

2010. máj. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
09:43-as, ez komoly?? Ez az egész nem került egy fillérbe sem? Hihetetlen, hogy mekkora különbség tud lenni kórház és kórház között. Ha tervben lesz a következő baba, azt hiszem, ennek fogok utánajárni!
2010. máj. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Én is hasonlóan otthoni körülmények között szültem Kistarcsán.És semmibe nem került.Illóolajos vizben vajúdás, gyertyafényben kellemes zenével.Esetleg labdán, fotelban, szülőágyon.Amit épp kényelmesnek találtam.Nagyon bensőséges hangulatban.Egyedül a külön szobáért fizettem, hogy kényelmesebben tudjunk "pihenni" abban a 3-4 napban.A következő babámat is ott fogom szülni.

Amúgy ez az otthonszülés nagyon kockázatos, és őszintén csak szánalamt érzek az anya iránt, hogy felvállalja inkább a kockázatát az otthonszülésnek, csak mert neki az kényelmes!Egy jól kiválasztott kórház és semmiben nem csalódna.

2010. máj. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is kórházban szültem és hasonló körülmények között, mint a Szent Imrében szült kismamatársam. Én is kádban vajúdtam, zenét hallgattam, csönd volt, orvost és szülésznőt szinte nem is láttam, vagy csak másodpercekre. Nagyon hamar meg is született a fiam. Mind a két szülésem remek élmény volt kórház ide vagy oda. Sőtt, el tudtam engedni magam, tudtam, ha baj van jó helyen vagyok.

És ami a bajom az otthonszüléssel: Hát csak annyi, hogy kórházban dolgozom és a legtöbb oxigénhiányos és sérült baba akivel sajnos találkoztam az otthon született. Mert senki nem ígérheti meg, hogy nem lesz komplikáció, nem lesz egy vállelakadás, amire nem biztos, hogy ott fel vannak készülve, nem biztos, hogy a lepény megszületik időben magától és nem biztos az sem, hogy a baba miatt nem kell egy hirtelen császár. Lehet egy hirtelen vérrögösödés, vagy vérzés, bármi, amire nincsenek felkészülve. Ilyet nem jelenthet ki egy orvos sem, hogy sima és komplikációmentes lesz a szülés! Semmi sem biztos. Egy barátnőmnek sima és komplikációmentes szülése volt, babázott, majd 10 perc múlva elájult, azonnal altatták, műtötték és megmentették az életét. Ha otthon szül, már nem élne. Úgyhogy én amondó vagyok, hogy nem szabad félni a kórháztól és meg kell találni az igényekhez leginkább igazodó kórházat. Szerencsére megint szabad orvos és kórházválasztás van, nézelődni kell, hogy mi az ami megfelelne. Egy másik ismerősöm pestre jött fel szülni, mert itt voltak olyan körülmények, amit ő szeretett volna. A legjobb az lenne, ha a kórházakban - mindegyikben - megoldható lenne, hogy anyuka otthon érezze magát és ne kórházi szobában, de tudom, hogy sok helyen még mindig szülőágyak vannak és így jobb választásnak tűnik az otthon. De kérdem én, nem jobb a biztosabbat választani, a biztonságot csak egy pár órára? A baba érdekeit nézzük és neki az az érdeke, hogy egészségesen megszülessen és hogy az anyja fel tudja nevelni! Esetleg ha valaki nagyon nem szereti a kórházakat ambulánsan is szülhet talán. Ha nincs semmi gond, szülés után nem sokkal menjen haza.

Ez az én privát véleményem, de sajnos láttam nagyon sok olyan babát, akik anyuka kényelme miatt sajnos betegen születtek és sosem fognak teljes értékű életet élni. :( Nem mondom, hogy kórházban ilyen nem fordulhat elő, de szerencsére minimális.

2010. máj. 20. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!