Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » "Szaranya" vagyok, ha nem...

"Szaranya" vagyok, ha nem viszem el mindenféle vizsgálatra a gyerekem?

Figyelt kérdés

Féléves a fiam és bárkivel beszélgetek azt mondják, hogy "Ó igen, nemrég voltunk gyógytornásznál mert..." , Dévény torna így vagy úgy, ortopédus vagy más kivizsgálások. Őszintén: én nem látom, hogy bármi baja lenne a fiamnak, a dokihoz se futok állandóan minden aprósággal, sőt igazából a kötelező oltások és viziteken kívül csak receptért mentem eddig dokihoz (hála az égnek, mert nem beteges a fiam). De vannak akik egy kiütés miatt egyből kaja allergia vizsgálatra mennek - nekem is javasolták - de nem mentem, mert tudtam, hogy nem az a baja és lám el is múlt neki 1 héten belül. Azóta se jött ki.

De kezdem úgy érezni (a többiek által gerjesztett nyomás miatt), hogy én "felelőtlen" vagyok, hogy nem tartom orvosi szem előtt a gyerekem.

Látom, hogy jókedvű, fejlődik. De fel sem merült eddig bennem, hogy kivizsgáltassam, hogy az izmai jók-e vagy nem tudom mit szoktak még megnézni ilyenkor. A doki se nézi meg mindig, hogy miket csinál, a védőnő viszont mindennel riogat, de alaptalanul. Manapság tényleg ennyire általános ez a fajta "buzgóság" az orvosi figyelemmel kapcsolatban és én vagyok az aki rosszul csinálja, vagy van aki hasonlóan gondolkodik mint én és "teljesen normálisan élünk"?

Persze figyelem a fiam, ha gond lenne mindenképp utánajárnék nem arról van szó..


2017. jún. 20. 09:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudom eldönteni, hogy ennyire sötét vagy-e vagy provokálsz. Nézz utána a Dévénynek, ortopédiának, gyógytornásznak, a súlyos eseteket küldik oda!!! Nagyon bántó egy dévényes gyereknek, ha te közlöd, hogy te bezzeg nem viszed ilyen helyre, még jó, hogy nem a Pető Intézetet írtad be. Örülj, hogy egészséges a gyereked, más nem ilyen szerencsés.
2017. jún. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elnézést, ha félreérthető. Amiatt írtam, hogy a környezetemben van egy kisfiú, aki nemrég tanult meg járni és elküldték orvoshoz, mert fent tartja a karját ahogy megy. Szerintem tök normális ez, hiszen most tanult meg járni, nem egy évvel ezelőtt. Úgy tudom, hogy kell idő, mire elhagyják. És mivel ez egy friss dolog, miért kell ezzel dokihoz küldeni a gyereket-szülőt? Ilyen esetekre gondolok. Vagy aki belemagyarázza, hogy (túlzok) a 3 hónapos baba még ökölben tartja a kezét akkor lehet valami fejlődési lassúsága van ezért gyorsan menjünk orvoshoz. Ilyenekre gondolok.
2017. jún. 20. 10:17
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem azért küldik ilyen esetekben szakembehez,h.ha tényleg gond van még időben orvosolni tudják a bajt.Ha meg nincs nagy probléma akkor arra is fény derül.Hála az égnek eddig az én kisfiammal sem volt semmi probléma egy kis megfázáson kívül.Én sem szaladok mindennel vele orvoshoz,de ha valamiért javasolnának kivizsgálást akkor természetesen vinném.
2017. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

Juj, bicskanyitogató a kérdésed sajnos. Jó úton haladsz affelé, hogy igazán bezzeganyag legyél. Ne tedd! Örülj neki, hogy a tiédnek semmi baja!


Az orvostudomány fejlődésével egyre több lehetséges tünetre derül fény, amelyek bizonyos fejlődési zavarokat, egyéb betegségeket, szindrómákat okoznak. Ezek a legapróbbak is lehetnek. Fogadd el, hogy más elviszi minden apró gyanús jelre. Te meg nem. Így színes a világ.


Saját történet: én se vittem egy apró jelre, amit csak mi láttunk a gyereken, senki más. "Ó, nincs semmi baja." "csak szórakozik" voltak a kommentek, amikor meséltük, hogy a tekintete néha elúszik a kétéves gyerekemnek. Egy másodperc törtrészéig. Olyan volt mintha játszana a szemével. Szinte senki nem látta rajtunk kívül, az a kevés, aki mégis, a védőnőt is beleértve nem tulajdonított neki nagy jelentőséget. Pár hónap múlva csak nem hagyott minket nyugodni, és elmondtuk a gyerekorvosnak. (aki megjegyzem, csodás, tapasztalt, rutinos orvos) Azonnal rávágta, hogy epilepsziagyanús, és már utalt is be a neurológiára. Ahol be is bizonyosodott sajnos a betegség. :(

És mondta is az orvos, hogy nagyon-nagy szerencsénk van, hogy nem mentünk el a tünet mellett, és időben elkezdődött a kezelés, hiszen annyira "láthatatlan" volt ez a jel, szépen csendben rombolta az agysejtjeit.


Úgyhogy ne ítélkezz kérlek, és ne bezzegelj, iszonyatosan rosszul esik ez a nem egészséges csemetét nevelő anyukáknak!

2017. jún. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Dévény torna nálunk is kimaradt, nem volt rá szükség egyik gyereknél se. De nekem az egyértelmű, hogy elvittem a kisebbik gyerekemet az ortopéd orvoshoz, mert gyanús volt a bokája. Akkor már jött a nagyobb is, inkább lássa őt is. Iskolakezdés előtt hónapokkal elmentünk a szemészhez, ne az első nagyobb terhelés után jöjjenek ki a problémák. Ugyanígy fogorvoshoz is mennek évente 1x. Nekem is jókedvűen fejlődik mind a kettő, de nem érzem, hogy baj lenne, ha orvos is látja őket (szerencsére hónapok óta nem jártunk a háziorvosnál pl.).
2017. jún. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
42%

Ha az vagy, akkor én is az vagyok :)

Vannak, akik túlaggódják, vannak, akik érzik, ha tényleg baj van. Mi ez utóbbi csoportba tartozunk.

A neten olvasni minden féle "okos" írást, amire sokan ugranak, gondolok én itt a mozgásfejlődéssel kapcsolatos dolgokra és az allergiás reakciókra egyaránt.

Egyesek biztos nincsenek jó véleménnyel rólam azért, mert a 8 hónaposan nem forgó gyerekemmel nem rohantam az orvoshoz, hanem türelmesen vártam (aztán 9 hónaposan az egyik pillanatról a másikra mászni kezdett, 13 hónaposan elindult...) és mert szakvélemény ide vagy oda, abban sem hiszek, hogy akinek kimarad egy lépcsőfok (kúszás helyett egyből mászik, stb.) az később ilyen-olyan problémához vezet.... Jelenleg kitűnő tanuló a gyerkőc.


Arra jó a net, hogy az arra fogékony szülőkben elnyomja az anyai ösztönöket. ...

Ha én caranya vagyok azért, mert vannak ösztöneim, amire hallgatok, akkor legyek mások szemében az.

Ha allergiás tüneteket produkált a nagy, elvittem és csináltattam allergia tesztet.

Ha lázas volt akármelyik, nem rohantam, amikor kisebbek voltak, 1-2 nap alatt elmúlt a láz, pár nap múlva pedig a megfázás többi tünete is. Legyek caranya ezért ;)

2017. jún. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%

6-os, de azt ismerd el, ha pont fordítva történik és bizony nem indul be a gyereked mozgása önállóan, akkor most pont az ellenkező oldalról kerepelnél!

Mert tényleges tudás nélkül nem érezhettél te semmit, csak túlbuzog benned a hurráoptimizmus és mákos is vagy hozzá.

2017. jún. 20. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%

Szornyu a sok aggodo anyuka

Az egesz elet egy nagy stressz tulmedicalizert caca.

Miert nem tudjak elvezni a terhesseget es az anyasagot ?

Mert keresik a bajt.

Nem tudnak osztoneikre hallgatni nem biznak magukban mar a terhesseg alatt sem.

Nem is ertem miert nem halt ki az emberisrg spec vizsgalatok cipok dietak gyogytornak es orzo keszulekek orszivo porszivo nelkul

Hihetetlen.

2017. jún. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk az anyai ösztönnel nem jár egyben az orvosi diploma meg a tapasztalat. Vannak olyan betegségek amikről sokunk még nem is hallott tehát ha valami furcsaság van a gyerekkel akkor elkell vinni az orvozhos. Ha időben veszed észre a furcsaságot a gyereken akkor talán meg lehet oldani a problémát úgy hogy később ne jelentkezzen. Ugyebár van az a mondás hogy jobb félni,mint megijedni.
2017. jún. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%
A szemészeti és fogorvosi kontrollt minek idehozni? Ha a gyerek nem gyanús és jókedvű meg nincs baja, akkor minek a vizsgálat? Ne keverjétek ide, hogy az egészséges gyerekkel nem paráztok, aki parázik, annak megvan az oka, nem gondoljátok? Egyébként egy életallergia is eléggé befolyásolja a gyerek életét, nem kell lekicsinyelni.
2017. jún. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!